Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE - nekupujte

Příspěvek od Ipanema »

To už chtěli i jiní tady.... Třeba jindy :lol:
Vpředu mám halogeny a xenony ani nechci. Vzadu mám LED, to jo. Sehnal jsem je levně z bouračky, tak jsem je vzal. Kdybych je nevzal já, tak jsou hned pryč. Vzadu mám i GTI střechu s tím širokým LED 3. brzdovým světlem. Vypadá to dobře, montáž je krásná čistá práce.

Spíš než teda Xenony za 18000,- (18 tis. za xenony s kompletníma srákancema co to chce, to je dobrá cena. Relativně dobrá.) doporučím koupit něco přítelkyni na Vánoce a udělat si osvětlení nástupního prostoru v zrcátkách. To je mi lepší počin a teď na zimu ještě víc. Opět krásná čistá práce a náklady asi 500,- s veškerou kabeláží.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
TRIB1995
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 12.07.2015 07:38
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE - nekupujte

Příspěvek od TRIB1995 »

Tak snad priste :good: Jojo podsviceni klik nebo tech zrcatek, to je super ... kdyby aspon ten leaving home byl :cry: hold neni zrcatko se senzorem, ale kdyz te tak posloucham tak ta zrcatka by to nahradila. Pokouknu po tom jak to je a jak se to dodelava :) nemam podsviceni ani sklopna
P 307 1.6 16V
Golf V 2.0TDI
Golf VI 1.4 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE - nekupujte

Příspěvek od Ipanema »

Sklopná je něco jiného, tam potřebuješ i jiný motorky do dveří. Coming/Leaving Home mít nebudeš bez jiného čelního skla a zrcátka, to ne. Zrcátka ze spodní strany svítí pořád, i když je poledne. Jen jsem nastínil co by se ti třeba snáze povedlo udělat než dát takový prachy za xenony.
Už teď jsi vyhodil approx. 1400,- za ty Osramy a radost z toho nemáš.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
TRIB1995
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 12.07.2015 07:38
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE - nekupujte

Příspěvek od TRIB1995 »

Vratil jsem je zpet prodejci. Mas pravdu, chapu co jsi myslel. Kazdopdne zitra by mi mela prijit zabavicka aspon na hodinku v garazi :D
P 307 1.6 16V
Golf V 2.0TDI
Golf VI 1.4 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE

Příspěvek od Ipanema »

Novinkou jsou teď OSRAM NIGHT BREAKER LASER.
Nemá je náhodou někdo?
Můžu je mít za 569,- i s dokladem, takže než je koupím, že by jsme si to srovnali....
Inovativní laserovou technologii, špičkové zpracování vlákna a plnění čistým xenonovým plynem pro ještě lepší světelný výkon přinášejí zcela nové autožárovky OSRAMNIGHT BREAKER® LASER. Ty jsou aktuálně nejvýkonnějšími halogenovými žárovkami na trhu, když motoristům nabízejí až o 130% více světla jasnějšího až o 20%. Hlavní výhodou je ale o cca 40 metrů prodloužený světelný kužel. Více světla a lepší viditelnost mohou pomoci řidiči rychleji reagovat na nebezpečné dopravní situace.

Nové autožárovky NIGHT BREAKER® LASER jsou tak ideální pro řidiče, kteří vědí, jaký rozdíl je jezdit s opravdu silnými žárovkami - na tmavých okreskách, v silném provozu, při dlouhých nočních jízdách. Společnost OSRAM - přední světový dodavatel světelných zdrojů pro automobilový průmysl - je vyrábí s jasným cílem redukovat stres řidiče z nedostatečné viditelnosti na nejnižší možnou míru a tím přispět k vyšší bezpečnosti silničního provozu.
https://youtu.be/7KMz_3kol_w
https://youtu.be/ItGYPbpZ9Sk
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE

Příspěvek od Shorty »

Dyť je nedělají v diskutovaném typu H15. Krmit obyč reflektor čupr žárovkou za skoro 6 stovek mi nepřijde úplně optimální, vzhledem ke známé náchylnosti typu H7.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE

Příspěvek od Ipanema »

Ne, denní to není. Je to jen potkávací. Náchylnost nevím. Já mám jedny žárovky v autě už víc než 1,5 roku a jedou na 100%. I na autožárovky je 2 roky záruka.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE

Příspěvek od Shorty »

Taky ty potkávací H7 uměj praskat jak na běžícím pásu, zvlášť ty se zvýšenou svítivostí. Pro GIV byla životnost většinou tak 1-1,5 roku, ale u jedničkový fóbie třeba jedno plný otočení volantem :negative:

Je pravda, že tady u GVI s tim problém asi takovej nebude, jelikož jsem nedávno měnil obyč žluté H7 za nějaké svítivější a vyndal jsem ještě původní kus z výroby, takže skoro 8 let starou. Baňka už ale byla notně začouzená.

Podle mě je znatelný rozdíl mezi stock žlutou žárovkou a pak tou se zvýšenou svítivostí (bez ohledu na výrobce - nebavím se o žárovkách starline co proopálí parabolu) a to hlavně díky teplotě světla. Zbytek už je tak trochu o pocitu a fázi měsíce, takže reklamní triky. Pokud máš teďka fungující NB a jen tak ze srandy bys tam dal NB Laser, tak to za ten litra stát asi nebude - toť můj názor.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
TRIB1995
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 12.07.2015 07:38
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE

Příspěvek od TRIB1995 »

No ja mám H7 cool blue a musim rict ze sviti, aspon stejne jako bosch, ktere tam byly predtim, ale i tak mi to nestaci.. mam pocit, ze vidim strasne malo a docela me to stve
P 307 1.6 16V
Golf V 2.0TDI
Golf VI 1.4 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE

Příspěvek od Ipanema »

Ty H7 víc svítí. Potvrzuji, ale spíš ve viditelnosti to je placebo než nějaké potvrzení ofic. renderů z krabiček se žárovkami. Oproti těm žlutým halogenkám je to ale nebe a dudy. Ale na to, že žárovky svítí stejně jako dálkový bez oslňování, tak nevěřme.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
TRIB1995
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 12.07.2015 07:38
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE

Příspěvek od TRIB1995 »

Nastesti kazdej dnes jezdi napr v Mercedes GLE, kterej prosviti moje auto skrz kabinu az po kilometr vzdalenou krizovatku :D
P 307 1.6 16V
Golf V 2.0TDI
Golf VI 1.4 16V

Barzul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.01.2017 20:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE

Příspěvek od Barzul »

Nezkoušel někdo H7 a H15 vzít na e-bay v provedení LED? Díval jsem se na ně, sice nejsou homologované, ale myslím, že policie to nekontroluje a na technickou tam dám klidně klasiku :)
Např:H15, H7
Golf VI - 1.6 TDI 77kW

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE

Příspěvek od Shorty »

Řekl bych, že ty dálkovky v H15 budou svítit bídně, tady to borci se škodovkama moc nechválí. Navíc to prý ani nepasuje do patice. Tuším, že někdo odsud s GVI si nějaký Háčka z číny před časem objednal, ale report tu ještě neni.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Pavel Mihalo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 04.05.2015 23:12

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE

Příspěvek od Pavel Mihalo »

To jsem byl já, na pikachu, protože přišly modrý... Doporučíte mi někdo nějaké slušné H15ky? Ty bílé z Číny už mě fakt nebaví, protože dálky svítí fakt bídně.. A Doporučíte mi někdo, prosím, nějaké led w5w do parkovaček? Na Čínu kašlu, ty, co mám v interiéru jsou v pohodě, ale ty samé mám v parkovacích a jedna mi už přestala svítit.. Respektive blikala a po asi týdnu konec...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Pavel Mihalo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 04.05.2015 23:12

Re: Denní svícení H15 OSRAM COOL BLUE

Příspěvek od Pavel Mihalo »

Tak objednaný Osram NB Unlimited [WHITE SMILING FACE] Zítra snad přijdou...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“