VW GOLF VI PLUS - HAGUSY MONTÁŽ BEZ PŘÍPRAVY - Jak na to

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
octavia.facelift
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 20.01.2014 20:15

VW GOLF VI PLUS - HAGUSY MONTÁŽ BEZ PŘÍPRAVY - Jak na to

Příspěvek od octavia.facelift »

Tak po roce jsem konečně nainstaloval hágusy na Golfa 6 Plus bez přípravy.
Starší stříbrné Hágusy jsem si sehnal přes Mihocar za 3600,-. Číslo dílů je 5M0860043 a 5M0860044.

http://www.mihocar.cz/hagusy-par-vw-gol ... 3/d-93303/" onclick="window.open(this.href);return false;
hagusy_2.jpg
hagusy_3.jpg
Problém byl s montáží, protože žádná šablona pro montáž neexistuje. Takže technik to musel instalovat podle oka. Ale podle fotografií z internetu to nebyl problém.
Musela se sundat stropnice a do střechy vyvrtat celkem 8 děr. Šikovný technik s tím nebude mít problém.
Buhužel pod stropnicí nejsou fixační body. Držáky na hágusy chybí. Jediná možnost byla ukotvení hágusů přímo do střechy.
jagusy_1.jpg
Na základě informací z firmy Bohm jsem usoudil, že to nebude problém. Ta firma prodává a instaluje neoriginální hágusy na tento vůz pomocí "nýtů" s nosností 75 KG.

http://www.stresninosice.cz/produkt/str ... 7-stribrne" onclick="window.open(this.href);return false;
hagusy_4.jpg
hagusy_5.jpg
Mě osobně se nelíbí, protože nejsou kompletně stříbrné a jsou hodně vysoké. Prostě original je original.

Díky tomu, že na autě nejsou držáky na hágusy, tak jsem vytvořil z plechu 4 destičky o rezměrech cca 10 x 4 cm a vyvrtal do každé z nich díry ve vzdálenosti 5 cm. Posléze jsem je omotal originální škodováckou páskou na kabely, aby tato plocha a hrany nebyly tvrdé a ostré.

Ve VW servisu "Autocentrum Lukáš, s.r.o." ve Valšském Meziříčí nebyl ze začátku problém. Počáteční cena byla 3000 až 3500 Kč max. Po přistavení vozidla byla cena navýšena na 4500,-, protože prý nepočítali daň. Říkám, dobře, ok, co nadělám. Ale vyslechnot si tolik řečí, že to nejde, je to těžké, uvidím, jestli to jde, no...připadlo mě, že je ještě musím prosit a přemlouvat, aby to udělali.
Trvalo to celkem 4 dny. Stejně na tom dělali jen 1 den. Prý to trvalo technikovi 7 hodin, aby sundal stropnici, udělal 8 děr, přidal 4 destičky, zašrouboval a dal stropnici zpět. Při převzetí byla cena montáže hágusů za 5000 Kč. No co už. Je to hotové a vypadá to lépe. Servis se zřekl nějaké záruky na montáž a varoval mě jako majitele, že nesmím používat hágusy na převoz. Já s tím souhlasil. Mě šlo jen o to, aby to auto vypadalo lépe, což se podařilo :-)
Naposledy upravil(a) octavia.facelift dne 10.02.2017 08:08, celkem upraveno 3 x.

octavia.facelift
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 20.01.2014 20:15

Re: VW GOLF VI PLUS - HAGUSY MONTÁŽ BEZ PŘÍPRAVY - Jak na to

Příspěvek od octavia.facelift »

Screenshot_20170210-073803.png
IMG-20170207-WA0004.jpg
IMG-20170207-WA0005.jpg
IMG-20170207-WA0003.jpg
Naposledy upravil(a) octavia.facelift dne 10.02.2017 08:13, celkem upraveno 1 x.

octavia.facelift
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 20.01.2014 20:15

Re: VW GOLF VI PLUS - HAGUSY MONTÁŽ BEZ PŘÍPRAVY - Jak na to

Příspěvek od octavia.facelift »

NEORIGINÁLNÍ HÁGUSY S NOSNOTÍ 75 KG
foto 036.jpg
foto 037.jpg
foto 020.jpg

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: VW GOLF VI PLUS - HAGUSY MONTÁŽ BEZ PŘÍPRAVY - Jak na to

Příspěvek od Black Dragon »

Ty sis namontoval hagusy a nesmíš na tom nic převážet? Rozumím tomu dobře?

octavia.facelift
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 20.01.2014 20:15

Re: VW GOLF VI PLUS - HAGUSY MONTÁŽ BEZ PŘÍPRAVY - Jak na to

Příspěvek od octavia.facelift »

Podle mě můžeš. Jde jen o autorizovaný servis VW, který s tím nechtěl mít do budoucna problémy, kdyby se něco podělalo. V mém případě nebude nosnost stejná jako s připevněním na karoserii auta. Já to mám jen v plechu. Když se podíváš na firmu, která instaluje neoriginál hágusy pomocí nýtů s nosností 75KG, tak v mém případě nebude problém s 40KG. Když se dají mezi hágusy příčníky, tak to bude dobře fixované. Bude to držet na 8 šroubech a ty šrouby jsou po dvojici uchycené na kovovém plátě pod střechou. Takže na lyže anebo na kolo to nebude problém.
GOLF_1.jpg
GOLF_2.jpg

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: VW GOLF VI PLUS - HAGUSY MONTÁŽ BEZ PŘÍPRAVY - Jak na to

Příspěvek od dýzlgejt »

No nechci ti do toho kecat a netvrdím, že tomu nějak rozumím, ale na takovýhle bastl bych já měl strach cokoliv dát. Hagusy nikdy nedrží jen v plechu střechy, ale vždycky v podélném nosníku, který na to musí být dimenzovaný. A je otázka, jestli u tvého auta je. Např. ještě u Octy II není problém hagusy doplnit na kterýkoliv kombík, ale u Octy III už ne - buď je to tam z výroby nebo to tam už dodatečně nedáš (info od autorizáku). (Počítám, že je to tím, že je snaha šetřit všude + snižovat váhu, tak se šetří i na těch výztuhách.)
Taky si myslím, že není až tak důležitý svislý zatížení, ale to jaké boční síly ti budou při jízdě působit na co, co máš na střeše. A třeba zrovna do toho kola, který má sice blbejch cca 15 kg, ale docela velkou boční plochu a vysoko těžiště, když ti foukne boční vítr nebo to nahrneš do zatáčky, tak bude mít docela tendenci se z tý střechy vytrhnout. Nějakejm plechovejm podložkám 10x4 cm bych já moc nevěřil - ale spočítat to neumím, jen můj dojem.
Takže nechci strašit, ale raděj pozor na to (on se ten autorizák taky pro nic za nic nebrání).
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Uživatelský avatar
SHODAN
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: f Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: VW GOLF VI PLUS - HAGUSY MONTÁŽ BEZ PŘÍPRAVY - Jak na to

Příspěvek od SHODAN »

Takže aby to vypadalo lépe tak si dal 5 tacu za ozdovu? To jde vim ze octvia 2 to mele z vyroby v přípravě.. Ale tady asi ne

Odesláno z mého 6045Y pomocí Tapatalk
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“