OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Moderátor: SandrikGVI

FEROOOO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 06.05.2012 10:59

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od FEROOOO »

Jinak jak piše VWmaniak,tak měl pravdu,to přesně se mi stalo,řešeno přes osram PRAHA přes E-mail suprová spolupráce,poslana moje adresa do německa,během 2 dní tu byl kurýr s novou řídící jednotkou a vše šlape jak má,už to mají vychytané...

Bouračka či to byla vina,já bych řekl že obou.Mě to trochu vyneslo a on měl jed trochu pomaleji neříkám že jel rychle.
Přílohy
21.12.2017 - 16.05 Hod. - PŘEDNÍ.avi
(6.08 MiB) Staženo 170 x
Naposledy upravil(a) FEROOOO dne 17.02.2018 23:30, celkem upraveno 3 x.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od ablorhm »

FEROOOO: nebyl jsi minulý víkend v Praze ve Fashion Areně? Viděl jsem tyto světla na nějakém Golfu a byl to skutečně zajímavý pohled
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

FEROOOO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 06.05.2012 10:59

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od FEROOOO »

Né nebyl teprve od včerejška mám auto od té bouračky oprava 41 000kč a ještě byl uražen jeden držák toho světla ale to přivařil svářečkou na plasty říkal mi že jsem si měl ty světla pojistit tak by objednal nové ty bych prodal a měl bych opravu zdarma to všechno mi zbylo mam to pojištěné tak jenom 10 000kč jsem platil.Ty světla má už pár lidí co mi říkal osram při té reklamaci tak vté době ALZA prodala už 5 párů No naty staré světla bych si už asi nezvykl.
Přílohy
DSCN6835.JPG
DSCN6831.JPG
DSCN6832.JPG
DSCN6833.JPG

miuko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 25.05.2015 18:24

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od miuko »

Ahoj,
bol už niekto na technickej kontrole s týmito LEDkami? Prešlo to bez problémov? A po výmene treba nejako špeciálne nastavovať sklon/výšku svetla alebo stačí založiť/uchytiť svetlomet ako je v návode, teda PLUG and PLAY? A kadiaľ najlepšie viesť kábel od pravého svetlometa do batérie ? Díky.

FEROOOO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 06.05.2012 10:59

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od FEROOOO »

Technická bez problému,jinak nechat seřídit,tak jak původní halogenová světla,kvůli oslnění,servis škoda auto,dělají to aji na technické,u soukromníka to stálo za ho...,policajti při kontrole taky bez problému...akorát měli námitky na spodní led,že nejsou od sebe 60cm...nakonec dechová zkouška a jeďte...Plusový drát natáhnout nad nárazníkem,připevnit stahovacími pásky...Od výměny řidící jednotky jsem neměl žádný problém.Vyměnil jsem zadní světla za led origo hella a nechal sežídit a nastavit taky jako denní svícení.Zatím jsem spokojen,jezdím denně.

dodo6cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 17.12.2021 18:29

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od dodo6cz »

tak poradte.presne po 2 rokoch a 7 mesiacoch od kupy svetiel mi palubovka hlasi chybu vypalenej ziarovky.a to tak ze vsetko funguje ale ked zapnem dialkove svetla zahlasi chybu.ale clonky odklopi obidve cize dialka funguje len vybehne ikona vypalenej ziarovky.niekedy ikona pocas jazdy sama zhasne a zas rozsvieti.cas je premenlivy.tak som usudil ze svetlo nedava spravne vediet autu ze clonky su odklopene pre dialkove.po com ist? dialo sa to niekomu? inak,nic som na svetlach nekodoval ani neskusal.doteraz bez problemov.moze mat na dialkove svetla suvis nejaka ina ziarovka? vsetky svietia ok.
dakujem pekne osramu za taku oem kvalitu za 750 eur kde po 7 mesiacoch od skoncenia zaruky sa to poruca.asi.
btw: pisal som aj do osramu,zatial neodpovedali
ex. VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od kubisz »

vsechno je to o mereni hodnot, ktere zna jen jednotka, dodavatel a VW, takze tady neni moc co spekulovat a bud zmerit hodnoty na fcnim svetle a dojit ke stejnym na tom spatnym, nebo reklamace... neni na ty svetla nejaka delsi zaruka, nez jako na beznou elektroniku?
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

dodo6cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 17.12.2021 18:29

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od dodo6cz »

no z tou zarukou nepametam.Musim najst fakturu.kupoval som cez alzu.A chyba vypalenej ziarovky sa neobjavi vzdy hned.Zapnem dialkove,clonky odklopi hned,vsetko svieti ok,a chyba je tam raz po 1minute,inokedy hned,alebo napr.az po 15min.,niekedy nesvieti vobec pocas celej jazdy.Je to premenlive.Niekedy ostane svietit celu cestu,aj ked prepnem na tlmene,inokedy zhasne po xy minutach a obcas sa zas objavi. Stale zhasne ak vypnem a znova nastartujem.mam pridat vypis chyby VCDS? viem si nejak pomoct diag? (merane hodnoty a pod)konektory som prezrel,aj priamo vo svetle,vyzera to na vadnu elektroniku vo svetle
ex. VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od ablorhm »

Podle webu, byť mají nějakou mezinárodní záruku, pořád uvádějí 2 roky.
No každopádně zkusit se Osramu ozvat, jak se k tomu postaví. Jsou situace, kdy někdy některé firmy i přesto zboží vymění, někdy poskytnou slevu na nový kus, někdy samozřejmě nic - ohradí se že je po záruce.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od kubisz »

v aute pres VCDS se stim nic delat neda; leda vypnout kontrolu zarovek, ale u MK6 jedine pres editaci EEPROM (VCP); bude tam nejak dosasena elektronika, ktera nedava autu spravne info o tom, ze tam ty svetla sou, respektive se preplo na dalkovy... teoreticky by mozna stacilo pridat odpory na konektor svetel, jako kdyz se davaj LEDky... ale lepsi reseni by podle me bylo to vyresit tim nastavenim kontroly zarovek na nizsi odpor
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
vwbeers
Závodník
Závodník
Příspěvky: 559
Registrován: 19.10.2016 10:48
Bydliště: Jirkov

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od vwbeers »

jooo proto sem to nechal co nejdříve vypnout, protože je to otravný :D a nesnáším když mi něco na palubovce svítí (bohužel i blbé ledky do spz hlásí chybu, aspoň u mě). Je zvláštní že to začne hlásit chybu po odklopení clonky, přitom clonka je obyčejný elektromagnet který není nijak spojený se žarovkou. Tzn aspoň podle mě že jakmile se odklopí clonka na žárovku v tu chvilku nepřijde vyšší napětí aby se více rozsvítila, to mi přijde jako blbost. Spíše bych se zaměřil na samotnou výbojku, elektroniku (startér pro výbojku) a pak samotnou výbojku což znamená zda je správně zacvaknutá, dosedají kontakty případně kontakty očistit.

dodo6cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 17.12.2021 18:29

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od dodo6cz »

vwbeers: bavime sa o rovnakych svetlach? tie osramy su bixenony tak jedna vybojka tlmene/dialkove. pri tlmenych ziadna chyba.az ked odklopi clonku.(starter,vybojka ok,clonka ok)
inak ozvali sa mi z osramu nech im popisem presny problem,tak cakam na odpoved.
ex. VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Uživatelský avatar
vwbeers
Závodník
Závodník
Příspěvky: 559
Registrován: 19.10.2016 10:48
Bydliště: Jirkov

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od vwbeers »

dodo6cz píše:
13.01.2022 08:13
vwbeers: bavime sa o rovnakych svetlach? tie osramy su bixenony tak jedna vybojka tlmene/dialkove. pri tlmenych ziadna chyba.az ked odklopi clonku.(starter,vybojka ok,clonka ok)
inak ozvali sa mi z osramu nech im popisem presny problem,tak cakam na odpoved.
Ano bavíme se o stejných světlech. Furt je to elektromagnet který aspoň podle mě nemá nic společné s hlášením prasklé žárovky. Však se v tom světle nic nezmění krom toho že se odklopí clonka na které přijde napětí. Takže buď to není prasklá žárovka ale že by nemusel dostat zpětnou vazbu o tom že je clonka odklopená. Jinak netuším. Ovšem najdou se tu jiní borci co tomu rozumí víc, ale za mě je to furt magnet který se jenom hýbe sem a tam. Bixenony fungují všechny stejně tzn že pokud jsem tenkrát dával pozor tak xenon výbojka + dálkové zvlášť, bixenon má clonku která se odklopí a umožní propustit více světla. Ovšem jsem zvědav co ti osram napíše. A také jsem zvědav zda se dočkáme potom odpovědi z tvé strany a nezůstane to otevřené téma jak tu poslední dobou bývá zvykem, že se někdo zeptá, pak to vyřeší ale už nenapíše jak :D

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od kubisz »

tohle si bude resit uz jednotka svetel, ktera da zase BSGcku vedet, ze tam sou pusteny dalkovy; ale podle me, aby to nemuseli pak nasledne slozite resit v SW te BSG jednotky (CE), tak jednotka svetel proste nastavi hodnotu odporu pro dalkove svetlo a tady podle me bude problem, ze jednotka svetla to posila blbe...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

dodo6cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 17.12.2021 18:29

Re: OSRAM Ledriving Xenarc světla pro GOLF MK6

Příspěvek od dodo6cz »

bsg? nie bcm?
inak asi vadna jednotka svetla.. alebo nejaka anomalia (by mohla) pretoze 3.den zatial bez chyby.A z osramu sa ozvali z Polska.Ze aky je presny problem a ci mozem zaslat foto.Z alzy kde som kupil,mi napisali ze poslu dotaz technikom do nemecka.🙄
Takze cakam,snad napisu
ex. VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“