sportovní filtr

Moderátor: SandrikGVI

prcek9000
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 18.02.2017 11:28

sportovní filtr

Příspěvek od prcek9000 »

čau bando, potřeboval bych poradit ohledně sportovního filtru, mam Golfa 1.4 TSI a vyhlidnul jsem si tenhle http://www.sportovni-filtr.cz/sportovni ... -r-v-08-12" onclick="window.open(this.href);return false; jen se ptám jestli nemáte i jiné tipy třebas, diký :wink:

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: sportovní filtr

Příspěvek od Shorty »

Vyhozený prachy a riziko pro motor, např. pro turbodmychadlo. Rychle se prý zanese a mizerně filtruje.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: sportovní filtr

Příspěvek od Ipanema »

Mám toto http://i1237.photobucket.com/albums/ff4 ... oza_13.jpg a nikdy bych nedal do auta nic jiného. Sílu to přidalo a né malou. Není to placebo.
Nemůžu souhlasit ale s názorem víš kvůli vlastní zkušenosti. Je řidší, nemůže se zanést.... Až se zanese, tak ho vyčistím. Je doživotní. Mám to odkrytý celý a není to zanesený. Natož aby byla zanesenená ta vložka filru do orig. boxu. Rizika žádná pro motor nezjišťuju. Když mi odejde turbo, budu první co se mu to stalo kvůli sání. Zvuk je od motoru naprosto jiný, kvůli otevřenému nasávání zvuku.
Je pravda, že do originálního boxu to vyhožené prachy jsou. Koně to nepřidá.
Když už, tak najdi celé přímé sání kód 57S-9501. To jsi s prachama ale jinde než za tu plástev, co jsi poslal. https://a.d-cd.net/655c5d8s-960.jpg Pokud máš tedy 160 koní verzi. Máš to navždy a auto opravdu získá.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: sportovní filtr

Příspěvek od Shorty »

No já ho měl kdysi na atmosféře, sic v origo filtrboxu a kromě zmíněné změny zvuky jsem nic nepozoroval. Mnou zmíněnou skepsi podtrhuje i toto video které čerpá z testu SM (tuším speciál na ojetiny cca 2 roky starej) a myslím, že drobné nečistoty asi nedělají dobře hlavně v té nejužší části a to je turbo.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: sportovní filtr

Příspěvek od Ipanema »

Tohle je reklama. Jako vše v Autosalonu. Super je, že vítěz testu je originální Škoda Mladá Boleslav filtr :-D Vše zabaleno od zázemí orig. servisu Škodovky, čistých montérek a doporučení, že filtr se mění po 30 tis. km. Fakt to žerete jo?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: sportovní filtr

Příspěvek od Shorty »

Jako reklama na origo spotřební materiál to asi je (stejně jako na stěrače, tlumiče a částečně i na chladící kapalinu či kabinové filtry nebo VIF - vše v režii testů Světa motorů), ale je to taky názor na základě nějaké metodiky. Úplně bych to nezatracoval. Minimálně ty výstupy jde nějak kvantifikovat a odlepit se ode dna pouhých subjektivních dojmů.

Ale zpět k tématu - ty říkáš, že rovnou celý kit; já, že zůstat u papíru. Společný jmenovatel je, že ta plástev do původního filtrboxu není to pravé, že?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: sportovní filtr

Příspěvek od Ipanema »

Souhlas. Když už něco děláš, tak pořádně. Pouhá vložka je podle mě (druhý si to bude libovat jinak) na nic a zbytečná.
Já mám celý přímý sání a fakt jsem s tím spokojen. Jen to jsem chtěl napsat. Stejně tak i s ním můžou být lidé nespokojení. Ale na těch kónických filtrech jezdí skoro každý. Takže zase tak destruktivní pro auto to být nemůže.

V příštím týdnu jedu na čip a třeba mi ten filtr uletí z auta :-D
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: sportovní filtr

Příspěvek od SandrikGVI »

Tak se koukej pak pochlubit co jste naladily za vykon ;) kdyz ne verejne/v podpisu tak treba do SZ ;) ke komu jedes naladit??

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: sportovní filtr

Příspěvek od Ipanema »

Ke komu? To je hloupá otázka :D :twisted:
Budu tam v pondělí dopoledne. Kdybys náhodou měl pak někde čas, rád splknu na chvilku....
Sem se to nehodí, když to bude pěkný kulatý číslo, napíšu ti pak SZ.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: sportovní filtr

Příspěvek od SandrikGVI »

Jestli Trebotov tak nejlepsi volba ;) budes spokojen ;) no rad bych se potkal ale jaksi jezdim fabii na Mallorce az do 28.7. Tak snad nekdy priste ;) tak pak napis SZ jak se zadarilo ;) jedes ciste jenom na chip nebo i vylet po Praze?? :laugh:

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: sportovní filtr

Příspěvek od Ipanema »

Ne. Jenom k Petrovi na otočku a hned tradáá domů.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: sportovní filtr

Příspěvek od Shorty »

S dovolením by mě taky zajímal výsledek, neb mám stejný motor a Petr mi taky nabízel chip, ale zatím jsem se k tomu nerozhoupal :laugh:
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: sportovní filtr

Příspěvek od Ipanema »

Nejsem závodník, neženu to do extrémů. Napíšu v pondělí. Podle zdrojů na internetu je to nad 145 - 148 koní. Možná díky tomu sání budu mít o něco víc. To bych teď vařil z vody.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: sportovní filtr

Příspěvek od motorpower »

Ale vem s sebou i orig filtr, a ne tuhle sračku.... Slušněji to napsat nejde. Placebo jako hrom, za malý příplatek ti to i změřím. A nejhorší mínus je v teple a na dálnici. Nemáš vůbec vyřešen náporový vstup.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: sportovní filtr

Příspěvek od Ipanema »

Neser :lol: Tu sračku (originální filtr) jsem už vyhodil a náporový studený vzduch mi vede hadice přímo k filtru. Klid.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“