Rošení / mlžení předních světlometů

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Michal Rejzek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 10.09.2017 21:23

Rošení / mlžení předních světlometů

Příspěvek od Michal Rejzek »

Zdravím klubáci.Mam golf VI,1.4.mpi 05/09.Zničeho nic že dne na den se mi začal rosit světlomet.Ale úplně celý až jsou tam kapky.Dnes jsem to vyfoukal fénem a během hodiny venku znova a celé.Chctel jsem vyndat celé světlo ale nepovedlo se mi to,nevím jak tam drží,našel jsem pouze 3 šrouby z vrchu a nevím kde ještě jsou.

Není to nějaká známá častá závada to mlžení a hlavně,jak se toho zbavit ?Světlo prasklé nikde není a krycí gumy žárovek jsou na svých místech.

Díky za reakce a pomoc

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Pomoc,světlo

Příspěvek od Ipanema »

Světlomet sundáš celý pryč tak, že nejdřív sundáš nárazník. Světlo je uchycené navrchu a stejně tak i dole. Bude někde prasklé, možná ti někdo do něho nacouval. U originálních světel do není žádná politováníhodná závada vyskytující se častěji než 1x za 10 let.

Zkusit můžeš to celé sundat, vysušit (okamžitý šok horkým vzduchem nemusí pomoct. I horký vzduch má svoji vlhkost) a celé přetřít tmelem/silikonem. Je možné, že pokud tam nebude zjevná prasklina, tak vlhkost se dostává dovnitř světlometu škvírou mezi průhledným a černým plastem.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Michal Rejzek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 10.09.2017 21:23

Re: Pomoc,světlo

Příspěvek od Michal Rejzek »

Děkuji.Vůbec jsem nevěděl čeho se chytit.Děkuji ještě jednou

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Pomoc,světlo

Příspěvek od Ipanema »

Sundání nárazníku je jen o šroubcích, které jsou po celém jeho obvodu. Kdyby něco, tak zase napiš. (nejdřív sundej mřížku s VW emblémem).
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Michal Rejzek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 10.09.2017 21:23

Re: Pomoc,světlo

Příspěvek od Michal Rejzek »

Děkuji.U O2 je světlo otázka 30sec. :-D, tady mě to zaskočilo.Nevim zda má cenu to spravovat.Kdyz nenajdu prasklinu, ten silikon mezi plasty pomůže?

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Pomoc,světlo

Příspěvek od Ipanema »

Tady se řešila vlhkost a rosení se neoriginálních světel. To je skoro až standardní. Někudy se tam ta vlhkost dostává. Bohužel je potřeba na to přijít kudy. Gumové krytky jsou za pár korun, černý silikon taktéž. Nárazník máš sundaný do 20ti minut, to je jednoduché. Jen u podběhu si natoč kola do rejdu, ať se tam dostaneš s rukama. Spodní plast na něm nech a odšroubuj šroubky až za tím plastem. Teď na podzim to bude horší s počasím, takže to bude zamlžené furt. Možná tím líp pro tebe a ještě před sundáním můžeš vyzkoušet jezdit bez gumových krytek nebo zajet na wapku a pořádně to všude ostříkat vodou a sledovat změny.

Každopádně ta vlhkost tam podle mě půjde škvírou mezi plasty přímo na světlometu...

Noční vlhkost padá dolů, sráží se a vypařuje se nahoru. Tak mě to učili ve škole. Takže vyšší předpoklad bude, že po wapce se nic nezmění a prasklina/škvíra bude na spodní straně světlometu.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Michal Rejzek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 10.09.2017 21:23

Re: Pomoc,světlo

Příspěvek od Michal Rejzek »

To auto jsem takto koupil své ženě v květnu a podle čísel na světlech která se shodují,,doufám,, že jsou origo.Jak říkám,že dne na den se začalo rosit. No o víkendu to sundám.Jeste jednou ti děkuji.Nevedel jsem vůbec kde a jak začít

salko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 25.07.2011 11:14

Re: Rošení / mlžení předních světlometů

Příspěvek od salko »

Zápasil som s vlhkosťou v ľavom svetlomete, nakoniec som to vzdal. Zobral som tú veľký krytku, ktorá kryje žiarovku, urobil som do nej zo zadu 5 dier (3mm vrták) a od vtedy je pokoj. Svetlo bolo predtým vonku a nikde sme nič nenašli.

Michal Rejzek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 10.09.2017 21:23

Re: Rošení / mlžení předních světlometů

Příspěvek od Michal Rejzek »

Tak jsem sundal krytku h7 a světlo od té doby dalo pokoj.Pokud pomůžou 3mm dírky do krytky tak to nejspíš udělám, jenom mám strach aby tam nešel bordel.Jak dlouho to takto máš?

Uživatelský avatar
Pavel Mihalo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 04.05.2015 23:12

Re: Rošení / mlžení předních světlometů

Příspěvek od Pavel Mihalo »

Ja mam to samé.. Světlo bylo asi někde lepené.. Jinak, taky jezdím bez té krytky.. Aspon se ta vlhkost vypaří ohřátým motorek :-D

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

Michal Rejzek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 10.09.2017 21:23

Re: Rošení / mlžení předních světlometů

Příspěvek od Michal Rejzek »

Nejde tam bordel

Uživatelský avatar
kukom66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.12.2021 00:00

Re: Rošení / mlžení předních světlometů

Příspěvek od kukom66 »

Zdravím. Pred nedávnom som kúpil Jettu MK6 s xenonovými svetlami a všimol som si že vždy keď zaparkujem v garáži tak su zarosené oba predné svetlomety tak asi z 20-30% (viď foto: https://1drv.ms/u/s!AjCxvRcyyUg9lcFvITG ... A?e=hbZr3y )
Pred tým som mal Kiu Ceed 2gen s halogénmi a tam sa mi to nedialo.

V manuále som si všimol poznámky že sa to môže diať a nemá to vpliv na funkčnosť. Avšak rád by som sa uistil že to tak je. Pozerál som práve už existujúce vlákna tu na fóre a som z toho trocha zmätený. V niektorých prípadoch sa uvádza že to je ok, v niektorých že nie lebo už tam su kvapky rosy, niekde sa zas spomína že stači očistiť gumové tesnenia na odvetrávacích otvoroch alebo rovno vyvrtanie dier zo zadu do svetlometu.

Preto by som poprosil o radu, podľa fotiek, má cenu sa tým zaoberať alebo je to stále v rámci "normy"?

dodo6cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 17.12.2021 18:29

Re: Rošení / mlžení předních světlometů

Příspěvek od dodo6cz »

podla mna to nieje ok.zahmlievanie je v "ramci normy" ale tie kvapky tam nemaju byt.tak by som ocistil odvetravacie otvory,ak nepomoze,pretesnil silikonom spoje a poslednu moznost by som volil vyvrtat dierky.ved vysus ich,jazdi bez krytiek a uvidis.u mna sa niekedy deje,ze sa zamlzia trochu odspodu(asi tak 10%) ale bez kvapiek,a po nejakom case to je to ciste
ex. VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Uživatelský avatar
kukom66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.12.2021 00:00

Re: Rošení / mlžení předních světlometů

Příspěvek od kukom66 »

Su tie odvetrávacie otvory dostupné aj bez toho aby som musel svetlomet vyberať (a tým pádom davať dole celý náraznik)? Pozerám práve obrázky pre `Xenon Headlamp` v Repair Manual Jetta Electrical Equipment ale nieje tam označené čo su odvetrávacie otvory.

dodo6cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 17.12.2021 18:29

Re: Rošení / mlžení předních světlometů

Příspěvek od dodo6cz »

tu sa pozri.je to ale svetlo golf 6,bude to podobne.je tam foto toho "odvetrania"
https://www.vw-club.sk/golf-vi/rosenie- ... 66878.html
ex. VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“