Alarm

Moderátor: SandrikGVI

Luky.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.12.2009 20:57

Alarm

Příspěvek od Luky.cz »

Ahoj,

stalo se už někomo z vás, že se z ničeho nic spustil sám od sebe alarm? Mně dnes. Nevím, je možné, že by to bylo tím, jak mrzne? Trochu mě to vystrašilo :(

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Alarm

Příspěvek od honzanun »

To víš, alarm většinou spustí, když Ti do auta někdo praští...A ono mrzne až praští, tudíž se spustil alarm...

Ne, teď vážně. Na německým fóru jsem o tom četl, že se to někomu stalo. By to ale snad jeden nebo dva případy z těch desítek tisíc majitelů. Jinak je dobrý ohlídat, aby v autě nezůstalo něco ležet - např. PET lahev s vodou - ta se při mrznutí smršťuje a samozřejmě se hýbe... A samozřej mě mohl třeba někdo kolem auta projít a ťuknout do něj, nebo projelo rychleji a blízko auto a to jej taky rozhýbe...

Co jsem se taky dočetl, že se lidem v Německu stalo, že ráno přišli k autu a měli všechna okýnka stažená. A to se nestalo jednomu, ale mnoha... Tak snad se nás to týkat nebude :-)
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Alarm

Příspěvek od Thorwards »

Stažený okna? No to je dobrej joke... A to jenom u aut s alarmem nebo obecně?

Luky.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.12.2009 20:57

Re: Alarm

Příspěvek od Luky.cz »

S tou PET lahví je to možné, nechal jsem 0,5l ve dveřích, jinak nevím ..., uvidím, jestli se to nebude třeba opakovat.

Jinak s těmi okny, je to asi tři dny, co jsem ráno před domem přišel k autu a byly trochu staženy všechny okna kromě u řidiče ..., ale to je taky možné, jak moje ženuška zamyká a odemyká auto dálkovým ovládáním :D

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Alarm

Příspěvek od honzanun »

To jsem se nikde nedočetl, jestli se to týká aut s alarmem nebo obecně. Každopádně tam někdo psal, že ráno přišel k autu, který má cca měsíc a měl v něm 10cm sněhu :?
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Alarm

Příspěvek od Thorwards »

:D tak to je dobrý. To se mi stát, tak se asi po...

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Alarm

Příspěvek od Jiřík »

Ahoj
Tak mi už se jednou alarm sám od sebe spustil, stálo pod přístřeškem vedle baráku za plotem a žádné auta kolem něj nemohou jezdit a to jsem v autě nic co by se mohlo pohnout neměl, tak nevím co se stalo. Ještě je varianta že byl nějaký otřes, bydlím na Ostravsku takže jsou tady docela často. A ještě se mi párkrát stalo že jsem po umytí auta zavřel páté dveře a ony se po chvilce samy pootevřely.

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: Alarm

Příspěvek od -Jouda- »

Ahoj,

alarm se mi uz taky sam od sebe jednou spustil. Bylo to jeste v lete a v aute zadny harampadi nebylo...od tej doby klid. Jinak myslim, ze bych udelal lip kdybych za osmicku(nebo kolik uz to stal) koupil magicar s pagerem, vzdalenym startem, dochlazovanim turba atd...tady zjistim jestli je auto ok jenom podle blikajici diody. Njn. co se delat - priste budu chytrejsi.

Uživatelský avatar
korycan
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 24.06.2009 10:39
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm

Příspěvek od korycan »

honzanun píše:To víš, alarm většinou spustí, když Ti do auta někdo praští...A ono mrzne až praští, tudíž se spustil alarm...

Ne, teď vážně. Na německým fóru jsem o tom četl, že se to někomu stalo. By to ale snad jeden nebo dva případy z těch desítek tisíc majitelů. Jinak je dobrý ohlídat, aby v autě nezůstalo něco ležet - např. PET lahev s vodou - ta se při mrznutí smršťuje a samozřejmě se hýbe... A samozřej mě mohl třeba někdo kolem auta projít a ťuknout do něj, nebo projelo rychleji a blízko auto a to jej taky rozhýbe...

Co jsem se taky dočetl, že se lidem v Německu stalo, že ráno přišli k autu a měli všechna okýnka stažená. A to se nestalo jednomu, ale mnoha... Tak snad se nás to týkat nebude :-)
Ahoj, to je pro mne novinka, že se voda při mrazu smršťuje, ve všech učebnicích je uvedeno, že voda při mrznutí zvětšuje svůj objem a dovede roztrhnout i ocelovou tlakovou nádrž. Sám jsem nechal v kufru auta plastovou lahev s vodou a měli jete měli vidět, jak se nafoukla :)

Barzul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.01.2017 20:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Alarm

Příspěvek od Barzul »

Ahoj, je to sice už staré téma ale já golfika koupil až teď :) . Když jsem auto koupil stalo se mi hned po příjezdu to, že se spouštěl alarm (asi 3x). Promazal jsem zámek kapoty a od té doby byl klid. Bohužel se mi spouští znova - docela náhodně. Včera večer 2x po sobě (po druhé jsem otevřel a zavřel všechny dveře včetně kufru a kapoty to přestalo). Dnes po příjezdu do práce opět po nějakých 10min začal alarm. Rovnou jsem šel otevřit/zavřít vše a znovu už se alarm nespustil. Chtěl jsem se zeptat, jestil se dá někde zjistit, proč se alarm spustil naposled? Může to být baterkou? Má 12,3V, ale měnit se mi nechce když to vpohodě startuje. Jestli je alarm original nevím, dá se to nějak zjistit?
Golf VI - 1.6 TDI 77kW

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Alarm

Příspěvek od Shorty »

Originál alarm má na plastovém čalounění B sloupku u řidiče takové menší tlačítko s ikonkou auta a nápisem OFF a taky bys měl mít 3 čidla mezi stropní lampičkou a přihrádkou na brýle. (pokud jí máš). Zkus taky použít (a promazat) manuální zámek půod krytkou ve dveřích řidiče a pak nastartovat - je tam časový interval mezi oběma úkony a taky to umí spustit alarm
Přílohy
alarm.jpg
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Barzul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.01.2017 20:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Alarm

Příspěvek od Barzul »

Shorty píše:Originál alarm má na plastovém čalounění B sloupku u řidiče takové menší tlačítko s ikonkou auta a nápisem OFF a taky bys měl mít 3 čidla mezi stropní lampičkou a přihrádkou na brýle. (pokud jí máš). Zkus taky použít (a promazat) manuální zámek půod krytkou ve dveřích řidiče a pak nastartovat - je tam časový interval mezi oběma úkony a taky to umí spustit alarm
Děkuju. V tom případě je alarm originální. Promazat zámek vyzkouším. Někde jsem četl, že se alarm spustí i když dojde k poklesu napětí na baterce (např. když zustane svitit světlo - asi v interieru protože normální světla se zhasnou automatikcy). Včera po dojezdu domů jsem změřil baterku a měla 12,4 V. Postupně napětí klesalo a nakonec jsem naměřil nějakých 12,32 V (v ramci třeba 10minut). Tak si říkám jestli to není tím. Pokud odpojím baterku a dám ji nabíjet, případně kdybych ji měnil, je potřeba znát nějaké kody od rádia nebo něco podobného? Nebude nějaký problém když bude auto nějakou dobu bez napětí (třeba den) ? V autě by mělo být vše originální .
Golf VI - 1.6 TDI 77kW

Uživatelský avatar
Mayk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 17.12.2015 06:37

Re: Alarm

Příspěvek od Mayk »

Co vim .Tak by to nemelo nic udelat. Kod k radiu si auto pamatuje i po odpojeni baterie.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Alarm

Příspěvek od Shorty »

Když odpojíš mínusovej kabel z baterky, tak to začne fest houkat, tak se nelekni. Asi se ti vymaže adaptace jednotlivých řídících jednotek, např. dojezdy oken, ale to jí snadno naučíš. A po delší době bez baterky asi i škrtící klapka a podobný komponenty řídící přípravu směsi, takže v readiness budeš možná mít chvíli nějaký chyby - to asi neni úplně optimální pro případ, že bys mířil vzápětí na kontrolu emisí.

Samozřejmě pokud máš možnost nabíjet baterku přímo napojenou v autě (v garáži přes noc), tak je to ideální volba.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Barzul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.01.2017 20:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Alarm

Příspěvek od Barzul »

Díky dneska to hodím na nabíječku, domluvil jsem si garaž :-)
Golf VI - 1.6 TDI 77kW

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení a pojištění“