Plnění při bouračce

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od Mathyas »

skuci: dělej jak myslíš, dělal jsem u likvidatorů pojistných událostí a jen na základě toho jsem si pojistil svůj vůz. Tyto kalkulace jsme dělali, ať byl vůz starý 2/5/10/15 let, pořád z toho vždy vyšla lépe pojišťovna a sami jsme se pozastavovali nad tím, kterej blázen může jít do 1% spoluúčasti, teda z těch co si pročetli celou smlouvu, ty kalkulace byly hodně nekompromisní.

Nestačí vědět že to některá pojišťovna nabízí, ale zjisti si co to obnáší...


Apropo, kdyby ta 1% spoluúčast byla tak úžasná věc, myslíš že by takto už dávno všichni neměli pojištěné vozy... Není to zase taková hitparáda, už 5% není úplně ono, ale tam je to naštěstí u nových aut minimální rozdíl. Nejlepší co mohlo být byla 15% spoluúčast, to se pojišťovna pomalu ani nezajímala o co jde a vypláceli to jak vsteklí a ještě dotyčný málo platil za pojistné a krytí měl takřka vždy plné na co to bylo pojištěné. U 5% prošetřovali 2x o co jde a ještě u starších aut amortizací okleštili plnění.

Jinak k tomu leasingu, vždy k leasingu dostaneš doporučenou a nebo přikázanou pojišťovnu a plnění Ty neuvidíš určitě a jde vždy na majitele vozu, tedy leasingovku a neboj se že Ti by se nechali natahovat a neošetřili si amortizaci. A amortizace se vztahuje na všechny druhy pojištění a je vždy určeno podmínkami jak vysoká a kdy bude.

A zažil jsem i případy kdy provozovatel vozidla zaplatil opravu v plné výši, leasingovce se to vyplatilo v plné výši a ti majiteli vozu uhradili po jejich amortizaci odpovídající částku, takže třeba 85%, docela slušný tahanice z toho vznikly když se na to přišlo...
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od platal »

Mathyas píše:skuci: dělej jak myslíš, dělal jsem u likvidatorů pojistných událostí a jen na základě toho jsem si pojistil svůj vůz. Tyto kalkulace jsme dělali, ať byl vůz starý 2/5/10/15 let, pořád z toho vždy vyšla lépe pojišťovna a sami jsme se pozastavovali nad tím, kterej blázen může jít do 1% spoluúčasti, teda z těch co si pročetli celou smlouvu, ty kalkulace byly hodně nekompromisní.

Nestačí vědět že to některá pojišťovna nabízí, ale zjisti si co to obnáší...


Apropo, kdyby ta 1% spoluúčast byla tak úžasná věc, myslíš že by takto už dávno všichni neměli pojištěné vozy... Není to zase taková hitparáda, už 5% není úplně ono, ale tam je to naštěstí u nových aut minimální rozdíl. Nejlepší co mohlo být byla 15% spoluúčast, to se pojišťovna pomalu ani nezajímala o co jde a vypláceli to jak vsteklí a ještě dotyčný málo platil za pojistné a krytí měl takřka vždy plné na co to bylo pojištěné. U 5% prošetřovali 2x o co jde a ještě u starších aut amortizací okleštili plnění.

Jinak k tomu leasingu, vždy k leasingu dostaneš doporučenou a nebo přikázanou pojišťovnu a plnění Ty neuvidíš určitě a jde vždy na majitele vozu, tedy leasingovku a neboj se že Ti by se nechali natahovat a neošetřili si amortizaci. A amortizace se vztahuje na všechny druhy pojištění a je vždy určeno podmínkami jak vysoká a kdy bude.

A zažil jsem i případy kdy provozovatel vozidla zaplatil opravu v plné výši, leasingovce se to vyplatilo v plné výši a ti majiteli vozu uhradili po jejich amortizaci odpovídající částku, takže třeba 85%, docela slušný tahanice z toho vznikly když se na to přišlo...
no bohužel souhlasím, pokud si někdo nedupne a nemá na to, aby si uměl dupnout, tak vcelku ostrouhá...

Už jsem zažil, že pojišťovna nechtěla plnit opravu za 180.000,- Kč, protože se nezavolali policajti, z důvodu, že to na první pohled nevypadalo ani na 30.000,- Kč. Ale nikdo neřeší, že v zákoně je napsáno nikoli škodu výslednou, ale pouze ZJEVNOU a u nových aut může být zjevná i čtvrtinová než výsledná. Takže doporučuju nevěšet hlavu, ale obrátit se na odborníky a můj případ se ve finále vyřešil pouze "výhružkou" a právním elaborátem a hned pojišťovna plnila. :-D
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od skuci »

aha mno tak uvidim zatim sem to nechal být, čekám co mi řekne Škofin ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
tatoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 03.05.2010 22:48

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od tatoch »

cus, jak se to dela kdyz do vas nekdo nacouva na parkovisti a odjede (promackly naraznik a odreny lak na nem) a tim padem nemate vinika. Je treba volat policii nebo se to da resit jen vlastnim havarijnim?

GVI, 1,2 TSI

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od mefix »

Bez policie jen s vlastním havarijním pojištěním. Do výše spoluúčasti si to zaplatíš, nad plní pojišťovna. Následně ti bude stržen příslušný bonus.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od jar_da »

když bude policie a nebude viník, tak taky jedině z havárky
CAXA

Uživatelský avatar
tatoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 03.05.2010 22:48

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od tatoch »

Tak mi zmerili barvu a za 5000,- (spoluucast) budu mit fungl novy naraznik....

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od jar_da »

plus trochu méně bonusu .....
CAXA

Uživatelský avatar
tatoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 03.05.2010 22:48

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od tatoch »

no pokud je to ve flotile Skofin tak pry nee....

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od jar_da »

tak to opravdu nee, jen ta cena pojistky je asi pěkná :-)
CAXA

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od miromen »

Taky mi bylo řečeno že po škodne udalosti žadne malusi nejsou.
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od TSIman »

Slušné pojišťovny při první škodní události bonus nesnižují (např. mě se to takhle stalo u České pojišťovny).
Poškození dveří na parkovišti jsem ani nehlásil na policii a pojišťovna platila bez potíží. Taková srandička, že vám někdo bouchne dveřmi do vašich dveří vyjde u metalízy na 22tis. Kč. Naštěstí mám spoluúčast 1 tis. Kč.

litra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 10.10.2011 10:03

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od litra »

Není to můj případ, pouze se ho snažím v těchto dnech pomoci vyřešit. Loni koupen golf poprvé na ičo, neuznali bonusy vyježděné na RČ, přesto dali slevu na pojistném a výsledná byla kolem 9 tis. letos nějaký de..l odřel zadní dveře a lem blatníku, cena opravy 16 tis., nyní přišlo z pojišťovny odejmutí slevy a cena pojištění na tento rok 16 500. Nezaviněná nehoda, dalo by se říci vandalismus, přesto se pojišťovna zachovala jako při zaviněné nehodě. Poučení pro příště: číst pořádně pojistné smlouvy, nesjednávat pojistku doporučenou prodejcem a nikdy více UNIQA.
2,0 GTD VII DSG

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od jar_da »

no nediv se, protože sice nezaviněná, ale pokud nemáš viníka, tak bohužel je to jako z vlastní viny, protože pojišťovna nemá od koho požadovat náhradu, kterou ti vyplatila,
to je snad jasné .... takže je to bráno jako kdyby z tvé viny
CAXA

Uživatelský avatar
Pavel Mihalo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 04.05.2015 23:12

Re: Plnění při bouračce

Příspěvek od Pavel Mihalo »

Ahoj VWáci, trošku to tady oživím. Ne, že bych to přivolával, ale nikde jsem se nedočetl nic o HAVARIJCE ALLRISK od GENERALI. Máte s tím někdo zkušenosti? Zajímají mne třeba ty bonusy, jestli se při první škodní události snižují nebo ne.. Mám od včerejška nové auto Golf VI (na leasing) A určitě jsem si pro jistotui zařídil i havarijní pojištění. Vzhledem k tomu, že jsem 29.1.2015 boural a zrušil svoji čtyřku, a tudíž nemám bonusy, jsem si ji sjednal na svoji máti, která nikdy nebourala, takže to havarijní s povinným ručením vychází za hubičku. Takže zajímají mne, jaké s GENERALI máte zkušenosti...

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení a pojištění“