Originální alarm - ano či ne?

Moderátor: SandrikGVI

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od fkabl »

Plánuji objednání nového Golfu Variant Highline, 1,2 TSI, černá barva do výroby. Váhám, zda si objednat i originální VW alarm (cca 8 tis. Kč)? Určitě budu mít Construct (=sleva na pojistném), plánuji i Bullock na pedály a na tři roky připojištění GAP. Bydlím v Brně. Nebo se na to teď (po dobu 3 let pojištění GAP) vykašlat (dát si jen nějaké nálepky alarmu na skla, jakože tam je - kdo se alarmu bojí, toho nálepky vylekají a kdo ne - féťáci, profesionálové, toho stejně neodradí ani skutečný alarm) a dodělat ho po těch 3 letech a už třeba nějaký lepší s GPS lokalizací apod.? (co mě však vadí je, že do auta bude něco montováno 3 osobou neoriginál, v době záruky - plánuji ji na 4 roky a navíc pravděpodobně přibude další ovladač k orig. klíčům) Tak nevím. Díky za názory.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od caravelle »

mozno je cesta dat si tam dodatocne domontovat nejaku metu alebo nieco take...
ja mam origo... som ho "dostal" k autu... teda bol sucastou akcioveho paketu...

suhlas, ze ak niekto auto chce ukradnut tak ho ukradne, aj keby v nom spaval na parkovisku pitbull... :mrgreen:
Audi S4 Dolphin grey

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od fkabl »

Už nikdo se nepodělí o svůj názor? Přemýšlím, že ho tam nakonec dám. Pro klid v duši a ve splátkách se ta cena už ztratí. Nechci, aby do toho v záruce montoval někdo třetí a nosit ke klíčům další extra ovladač to taky ne. Po skončení záruky bych pak k němu (technicky to jde napasovat i na orig. alarm) nechal dodělat nějaké dálkové hlídání třeba GPS nebo pager. Tak to vypadá, že jsem si odpověděl sám :D

Jen nevím - předpokládám, že je to jak u škodovky - že si můžu zvolit a zamčít s alarmem nebo jen zamčít bez alarmu, popř. s alarmem bez hlídání vnitřního prostoru (zvíře v autě)? Je to tak? Díky

poucher
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.07.2010 09:10

Re: Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od poucher »

Já měl originál alarm v rámci paketů, ketré mně na to dali...ještě jsem kapitolu alarmu přesně nestudoval, ale pokud vim, když zamkneš auto zvenčí, tak jedině s alarmem, pohyb vevnitř nebo pokud by tě někdo zamknul, tak je po straně u řidiče tlačítko "alarm off", které zmáčkneš..., ale všechno pak najdeš v příručce pro auto...je to tam dost dobře popsané..zdravím a ať se ti pak dobře jezdí...


G6, 1.2 tsi

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od caravelle »

presne, vnutorna kontrola pohybu sa da vypnut...

moj nazor je podobobny ako tvoj... aspon sa v tom nebude niekto rypat... mne stacilo vidiet ako sa montuje defendlock... odporucam len pre silne zaludky.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od TSIman »

Alarm hlídá pouze vnitřní prostor a lze ho vypnout tlačítkem u řidiče. Po dalším uzamčení se myslím znovu aktivuje. Já myslím, že lepší je zámek zpátečky. Alarm mám v rámci paketu, ale kdyby tam nebyl, tak bych ho nekoupil.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od TSIman »

A ještě k defendu. Prodejce mi tvrdil, že auto s ním přijelo z továrny, že oni ho nemontovali. Je mi to divné, protože žádné jiné věci se na autě měnit nedaly. A prodlouženou záruku zvaž, mě třeba naštvalo, že se nevztahuje na turbo. Je to dost omezené, ale zaplatil jsem ji také, 9000,-Kč navíc přežiju.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od caravelle »

defend v tovarni?? to pocujem (citam) 1x....

mne to montoval kamos a bol velmi priatelsky k mojmu autu, ale aj tak... fakt sila... najma ta demontaz plastov a stred. tunelu... niekde mam aj foto... to skratka sila... ;-)

tu su: 8O
Přílohy
31052009018_m.jpg
31052009019_M.jpg
Audi S4 Dolphin grey

bordel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.12.2009 11:20

Re: Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od bordel »

Dneska uz nemusis nosit druhou dalku, existuji alarmy, ktere spolupracuji s origo DO. Tedka taky budem montovat, oproti origo alarmu maji naklonove a triskove cidlo (nebo za priplatek). Cena +- jako origo alarm. Ja teda bez alarmu ani ranu, jakmile nekdo do auta kopne, nebo vleze dovnitr, auto se musi ozvat, jinak je veskere dalsi zabezpeceni v podstate k nicemu, kdyz po rozbiti okna si vlezu dovnitr a zacnu si v klidku vyndavat radio, airbagy, sedacky, odstranovat zamek radicky nebo rovnou menit za svoje jednotky, abych mohl odjet...
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

radu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 04.11.2011 08:43

Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od radu »

viete popísať bližšie GPS lokalizáciu ? (cena, princíp, atd...)
Golf IV variant pacific 1,9 TDI, 66kW
VW JETTA 1,4 TSI (2012)

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od platal »

Nejlepší zabezpečení a nejúčinnější je takové, které je individuální, tzn. tajný vypínač, protože to zloději neví kde je a profík na zakázku kradě spíše dražší auta...jinak je dobrý nechat vypískovat skla ;-) Co se týče GPS, mrkni sem, takové jsou nabídky - http://www.t-mobile.cz/web/cz/osobni/sl ... ps.locator" onclick="window.open(this.href);return false;. Zabezpečení zpátečky už dneska je pro zloděje otázka 2minut, ale zabezpečení Bullock na pedály jentak někdo nepřekoná, taky super věc.
Petr Látal (Gvines)

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od Pantani »

platal:
přesně, proto jsem se nad položkou alarm u příplatkový výbavy jen tak pousmál že to snad nemůžou ani myslet vážně

bordel:
a ty si všímáš když začne někomu houkat alarm? já teda vůbec řka že se zase někomu zbláznil alarm a že doufám že si to rychle vypne. A taky že vypne, ať už je to zloděj nebo ne. On když to ten zloděj vypne, tak já si pak řeknu "no konečně" a jsem spokojenej že to přestalo houkat. Majitel toho auta přitom může bejt hooodně daleko :-) A ještě vtipnější mi připadá, když tam někdo dá nálepku dozadu že je tam alarm a pokud možno ještě jakej (pokud to rovnou není poznat podle tý nálepky) - to je ta nejlepší pozvánka pro zloděje.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

radu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 04.11.2011 08:43

Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od radu »

Ja som si nechal v Jette namonťovať oridžo alarm, bol v packete a bez neho by to stálo cca nejakých 68€ menej
perdajca mi núkal defendmatic,ale povedal som mu že som sa ešte nerozhodol, auto má prísť niekedy marec-apríl
Golf IV variant pacific 1,9 TDI, 66kW
VW JETTA 1,4 TSI (2012)

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od jar_da »

Tajný vypínač a změna diagnostiky, dále se snažit neparkovat pravidelně na jednom místě, ale to je pro lidi z paneláku trochu problém,
pokud si tvé auto někdo vyhlédne, tak ho ukradne tak jako tak, takže jednoznačně pojistit.
CAXA

bordel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.12.2009 11:20

Re: Originální alarm - ano či ne?

Příspěvek od bordel »

Pantani píše:platal:
přesně, proto jsem se nad položkou alarm u příplatkový výbavy jen tak pousmál že to snad nemůžou ani myslet vážně

bordel:
a ty si všímáš když začne někomu houkat alarm? já teda vůbec řka že se zase někomu zbláznil alarm a že doufám že si to rychle vypne. A taky že vypne, ať už je to zloděj nebo ne. On když to ten zloděj vypne, tak já si pak řeknu "no konečně" a jsem spokojenej že to přestalo houkat. Majitel toho auta přitom může bejt hooodně daleko :-) A ještě vtipnější mi připadá, když tam někdo dá nálepku dozadu že je tam alarm a pokud možno ještě jakej (pokud to rovnou není poznat podle tý nálepky) - to je ta nejlepší pozvánka pro zloděje.
Ja si vsimam, ale pravdou je, ze diky planejm poplachum, ktery vznikaly kvuli spatnemu nastaveni to zacali lidi nebo zvedavci brat stejne prirozene, jako sramot popelarskeho auta... Vzhledem k tomu, ze parkuju pod okny ve vetsine pripadech, tak se jdu podivat, protoze sance ze z tech 10aut co v ulici stoji je jedno moje je pomerne velika. Za posledni pul roku tu houkalo auto jen jednou.
GPS lokace, satelitni vyhledavani, mobil je vsechno taky vhodne pro obycejne zlodeje, profik ma na to vsechno veci a dokaze odrusit i radiove vyhledavani od Sherlogu.
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení a pojištění“