Výše spoluúčasti havarijka a GAP?

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Výše spoluúčasti havarijka a GAP?

Příspěvek od fkabl »

Po dobu úvěru (5let) budu mít sjednáno i havarijní pojištění včetně čelního skla. Cena nového auta Golf Variant lehce pod půl milionu, bydliště Brno, roční nájezd cca 25 tis. km.
Váhám, zda si dát spoluúčast 10% (minimálně 10 tis. Kč ) nebo 5% (minimálně 5 ti. Kč) nebo 1% (minimálně 1 000,- Kč)?
Oproti 10% spoluúčasti bude ta 5 % o cca 100 kč/měsíčně dražší, tj. asi o 6 tis. Kč/za těch 5 let a ta 1% o cca 200 Kč/měsíčně, tj. o 12 tis. za 5 let.
Zárověň to chci zkombinovat s připojištěním GAP (100% kupní ceny vozu při krádeži nebo totální havárce) na dobu 3 let a to tak, že bych dal :
1) GAP (s krytím i spoluúčasti) a tu 10% spoluúčast na havarijku - cena této podoby Gapu je 16 300,- Kč na celé 3 roky
nebo
2) GAP (bez krytí spolúčasti) a buď tu 5% nebo 1% spoluúčast - cena této podoby Gapu 13 500,- na celé 3 roky

Jen dodávám, že za 15 let řízení jsem neměl jedinou havárku. Vlastně jedinou, ale to do mě narazil na křižovatce zezadu borec - mohl za to on - hrazeno z jeho PR. Dík předem za názory.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Výše spoluúčasti havarijka a GAP?

Příspěvek od mefix »

Rád bych poznal někoho, komu bylo z GAP vyplaceno vše slibované bez obstrukcí. Nikoho neznám s totálkou nebo krádeží, kdo by mi potvrdil, že to funguje bez potíží.

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Výše spoluúčasti havarijka a GAP?

Příspěvek od Allbacore »

mefix píše:Rád bych poznal někoho, komu bylo z GAP vyplaceno vše slibované bez obstrukcí. Nikoho neznám s totálkou nebo krádeží, kdo by mi potvrdil, že to funguje bez potíží.
a preco by s tym mali byt problemy? ked raz auto je ztotalkovane a mas take poistenie, tak nevidim v tom problem...aspon teda allianz cirkusy nerobi...
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Výše spoluúčasti havarijka a GAP?

Příspěvek od net.work »

Tak já si GAP taky pripojistil - stalo me to 11 tisic a na 3 roky mam klid...
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Výše spoluúčasti havarijka a GAP?

Příspěvek od TSIman »

Je to na zvážení. Já jsem před uplynutím pojistky po prvním roce dal výpověď a na druhý rok uzavřel novou pojistku. Dle tabulek České pojišťovny mi odhadli cenu na 300.tis. S tím jsem nesouhlasil a pojistil auto na 350.tis. První rok jsem měl spoluúčast 5% a nyní mám spoluúčast 1% a ještě to mám o cca 2.tis. levnější než v prvním roce. Příští rok to zase vypovím 6 týdnu před koncem a uzavřu novou smlouvu. Pozor, nevyplatí se uzavít na dobu určitou - jeden rok. Je to dražší než doba neurčitá a před vypršením to vypovíte. Jediná neváhoda je, že to musíte hlídat.
GAP jsem neuzavřel. Cena se mi zdá dost vysoká.
Po třech letech, kdy se přestává plnit v plné výši a započítává se amortizace, zvážím, zda si dám připojištění na plnění do plné ceny anebo koupím nové auto. První varianta je pravděpodobnější. Sportka nejede a na nové auto tím pádem nebude. :laugh:

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Výše spoluúčasti havarijka a GAP?

Příspěvek od mefix »

TSIman píše: Dle tabulek České pojišťovny mi odhadli cenu na 300.tis. S tím jsem nesouhlasil a pojistil auto na 350.tis.
Po třech letech, kdy se přestává plnit v plné výši a započítává se amortizace, zvážím, zda si dám připojištění na plnění do plné ceny anebo koupím nové auto. :laugh:
Asi mám nesprávné informace, ale takhle to dle mého nefunguje. Můžeš obě myšlenky rozvést a upřesnit (zejména co ti kdy ČPoj vyplatí z havarijního).

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Výše spoluúčasti havarijka a GAP?

Příspěvek od TSIman »

Asi mám nesprávné informace, ale takhle to dle mého nefunguje. Můžeš obě myšlenky rozvést a upřesnit (zejména co ti kdy ČPoj vyplatí z havarijního).[/quote]

Při totálce nebo krádeži dostanu 350.tis. po dobu následujícího roku. Pro další rok zase cena klesá. Samozřejmě, že pojistná částka musí být přiměřená věku a stavu vozu. Kdybych auto pojistil v druhém roce na 400.tis (cenu nového vozu), pojišťovna by s pojistkou nesouhlasila. Takto jsem byl informován známou.

Pojištění GAP se vyplatí až po třech letech provozu, kdy pojišťovny začnou započítavat amortizaci vozu a zde GAP doplatí rozdíl při opravě či krádeži.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Výše spoluúčasti havarijka a GAP?

Příspěvek od mefix »

Při totálce ti odečtou cenu vraku, který si pojišťovny hodnotí celkem vysoko, takže na 350 nedosáhneš ani teoreticky a při krádeži si myslím, že vyjdou také z tabulek ne z ceny auta uvedené na pojistce.

Budu rád, kdo je v pojištění odborník, nechť mě/nás poučí.

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Výše spoluúčasti havarijka a GAP?

Příspěvek od net.work »

nejak nechapu co se ti zda na 11tisicich hodne? kdyz si to rozpoctes na 3 roky, tak to mas 305 korun mesicne.
nevim jak ty, ale za 300kc mesicne mit klidny spanek s tim, ze kdyz ti auto ukradou, nebo te nekdo na dalnici sejme, je celkem fajn mit celou investovanou castku zpet...
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
Adlib
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 13.05.2012 10:09

Re: Výše spoluúčasti havarijka a GAP?

Příspěvek od Adlib »

Tak mi bohužel ukradli mého Golfa. Měl jsem havarijní pojištění u České pojišťovny All risk. Auto mělo prodejní cenu 350.000,-, ale se slevou jsem zaplatil 316.000,-. Auto bylo pojištěno právě na tuto cenu. GAP jsem si bohužel nedal. Stáří vozu 8 měsíců, najeto 5.600 km. Jsem celkem zvědavý, kolik mi pojišťovna zaplatí. Podle zjištěných informací, by to měla být cena, za kterou se stejné auto stejného stáří s podobnou výbavou a nájezdem km prodává v době vzniku pojistné události. Takže si myslím, že tam k nějakému celkem citelnému krácení vyplacené pojistky dojde. V tomto případě bych GAP považoval za velkou výhodu.
Golf VI - Comfortline 1.2 TSI - 63kW -2013
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 77 kW -2014
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 81 kW - DSG -2016
Golf VII Highline FL 1.4 TSI- 110 kW - DSG -2018

nuru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 26.03.2013 13:03

Re: Výše spoluúčasti havarijka a GAP?

Příspěvek od nuru »

Upřímnou soustrast. Snad se dostaneš na 250 tis od pojišťovny. Určitě pak napiš, jak to dopadlo. Možná by nebylo na škodu napsat, zda mělo auto zabezpečení a jaké a kde jsi o něj přišel a v jakou dobu (den/noc).

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení a pojištění“