Připojištění čelního skla?

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Připojištění čelního skla?

Příspěvek od fkabl »

Myslíte si, že u nového auta za cca půl miliónu, přičemž počítám s havarijním pojištění s 1% spoluúčastí, má smysl sjednávat ještě připojištění čelního skla (cca 500 Kč/ročně)?
Pokud to totiž dobře chápu, měla by být všechna skla, včetně čelního, pojištěna již v rámci toho havarijka. Tj. výměna čelního skla za cca 10 tis. Kč, by mě stála 1 tisíc Kč v rámci 1% spoluúčasti a z havarijka bych dostal 9 tis. Kč. Pokud bych měl připojištění čelního skla, tak by mě to nestálo nic a ušetřil tak pouze 1 tis. Kč. Vzhledem k tomu mi to připojištění za 500 Kč/rok přijde drahé a zbytečné. Jen pro doplnění uvedu, že za 16 let svého intentivního řízení mi ani jednou čelní sklo neprasklo (musím to dobře zaklepat). Smysl by to asi mělo jen při vyšší spoluúčasti. Teda pokud to všechno dobře chápu. Co myslíte?

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojištění čelního skla?

Příspěvek od caravelle »

ja za 5 rokov som raz musel menit celne sklo.... tiez som ho nemal pripoistene... a oprava ma vysla 7000 sk (sklo original a aj s tmavym pasom...) ... teda okolo 230 € ... pritom na havarijnej poistke mam spoluucast min. 5000 sk.... takze ja osobne som si pripoistenie celneho skla nedal... a ked ho alebo mi ho niekto rozbije... prinajhorsom to budem riesit cez nejakeho znameho z PZP...

takze ja by som asi tiez nedaval...
Audi S4 Dolphin grey

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Připojištění čelního skla?

Příspěvek od Pantani »

fkabl píše:Pokud to totiž dobře chápu, měla by být všechna skla, včetně čelního, pojištěna již v rámci toho havarijka.
A ty máš odněkud potvrzené, že rozbití čelního skla náhodou okolo jedoucím autem (šutr) je v podstatě rovno havárii a tedy se na to uplatňuje plnění z havarijního pojištění?
Z věty, kterou cituju je mi jasný, že si tím tak úplně jistej nejseš, ale pak se ptáš na blbým místě - měl by ses jít zeptat na pojišťovnu, nemá smysl to řešit tady. Záleží to podle mýho jen a jen na tom, jak je postavená smlouva!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojištění čelního skla?

Příspěvek od skuci »

rozbité čelní sklo se nevztahuje do havarijního pojištění... to je něco rozdílného... jinak já to připojištěné mám a po 3 měsících používání sem měl už pavouka takže šlo na výměnu necelých 13tis. :-) takže můžu doporučit a navíc je tohle připojištění bez spoluúčasti
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení a pojištění“