Má někdo zkušenost

Moderátor: SandrikGVI

Marango
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.05.2009 16:50

Má někdo zkušenost

Příspěvek od Marango »

S Golfem 6-té generace 1,4 80 koní? Mladé se to líbí, když odečtu 8% slevu a 19% DPH tak za 260tisíc se prodává fábie. Vím že to bude jezdit jen po městě, hop sem hop tam cca 10.000km / rok, moje známá má 1,4 v modelu G4 a po praze jí to stačí, ale spotřebě 7l se mi moc věřit nechce, protože známý ve Octavii 1,4 má sptřebu 11.

Jak to jede, kolik to žere, na co si dát při nákupu pozor, aby tam bylo a pak nemrzelo, že chybí 8O .

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo zkušenost

Příspěvek od zviratko »

Jestli to máš pro ženu tak to určitě stačí , určitě to dojede z bodu A do bodu B bez problémů.

Co se týká výbavy , tak to si musíš asi zvolit sám :mrgreen:

někomu stačí klima , jinej chce kůži atd.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
1Ital1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 26.01.2009 04:25
Bydliště: RakoVWník
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo zkušenost

Příspěvek od 1Ital1 »

Marango píše:S Golfem 6-té generace 1,4 80 koní? Mladé se to líbí, když odečtu 8% slevu a 19% DPH tak za 260tisíc se prodává fábie. Vím že to bude jezdit jen po městě, hop sem hop tam cca 10.000km / rok, moje známá má 1,4 v modelu G4 a po praze jí to stačí, ale spotřebě 7l se mi moc věřit nechce, protože známý ve Octavii 1,4 má sptřebu 11.

Jak to jede, kolik to žere, na co si dát při nákupu pozor, aby tam bylo a pak nemrzelo, že chybí 8O .

chych řekl tak 8-9l

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo zkušenost

Příspěvek od caravelle »

Marango píše:S Golfem 6-té generace 1,4 80 koní? Mladé se to líbí, když odečtu 8% slevu a 19% DPH tak za 260tisíc se prodává fábie. Vím že to bude jezdit jen po městě, hop sem hop tam cca 10.000km / rok, moje známá má 1,4 v modelu G4 a po praze jí to stačí, ale spotřebě 7l se mi moc věřit nechce, protože známý ve Octavii 1,4 má sptřebu 11.

Jak to jede, kolik to žere, na co si dát při nákupu pozor, aby tam bylo a pak nemrzelo, že chybí 8O .
No ja som sa par krat viezol v GIV 1,4... po meste a ked tam clovek nevozi 4 ludi a plny kufor to auto ako tak staci... ale treba potom davat pozor ked chces napr. predbiehat... je to dost lenive a citelne chyba nejaky ten konik alebo Nm navyse... (a ked to chces "trosku" ponahanat, musis to vytacat do vysokych otacok, kde uz aj ta spotreba rastie) ..
Kamaratka tiez jazdi s GIV 1,4 a zo zaciatku (bola v podstate cerstva vodicka) bola maximalne spokojna a ten "slabsi" vykon jej vobec neprekazal, ale casom ako nadobudla viacej soferskych skusenosti uz zacala trosku frflat, ze je to slabe...
A spotreba v meste .... no tazko 7 litrov... ja osobne by som to tak odhadol niekde okolo 10 litrov... samozrejme nie je mesto ako mesto... ;) tych 7 l/100 km je skor realnych na kombinovanu spotrebu ako na mestsku....

Inak GVI ma klimu v zaklade (tu poloautomaticku)... a ostatna vybava to zalezi , co mlada chce, alebo co dovoli penazenka.... ale skusil by som mozno ako alternativu k GVI pozriet NOVE VW POLO... napr. POLO 1,4 - 85 koni (ale viem, ze za nejaky cas sa maju do novych pol montovat aj 1,2 TSI s vykonom 105 koni...) polo je urcite do mesta este vhodnejsie ako GVI.... a tych 85 koni bude v polo ovela "silnejsich" ako v GVI.
Inak co sa tyka vzhladu... nove polo je zmenseny GVI... men osobne sa velmi paci to nove polo... (ale jasne, ze 100 ludi, 100 chuti)..
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo zkušenost

Příspěvek od VWendys »

pokud panáí není závodnice,tak by ta spotřeba mohla i sedět,ta ochcávka bude mít vyšší spotřebu,je podle mého o něco těžší...

touran46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 02.03.2009 20:44
Bydliště: Kladno

Re: Má někdo zkušenost

Příspěvek od touran46 »

Kamarád má Golfa V. a s 1.4 a v pohodě se vejde do 8litrů

Uživatelský avatar
krehla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.05.2009 08:43
Bydliště: UnL

Re: Má někdo zkušenost

Příspěvek od krehla »

cus lidi, taky mam zalusk na 1.4 80k a chci se zeptat ohledne podvozku (tvrdost, sezeni na silnici apod) resp. jizdni vlastnosti... jeste jeden dotaz ohledne motoru, do Seatu Leon se dava taky 1.4 ale s 63kW v golfu je 59kW jaky je v tech motorech rozdil krom toho ze je jeden silnejsi :D dik
pásmo variant ... dreimal

Marango
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.05.2009 16:50

Re: Má někdo zkušenost

Příspěvek od Marango »

mám kritérium, aby to mělo centrál v klíčku, klimu, okna v elektrice (přední) a nějakou mlhovku. Navíc při současné situaci prostě nemám, prosím nepište mi o kůži, kupuji motor 1,4 což znamená, že jsem v pr...li - kupuji na úvěr.

Co si musím rozmyslet, chtěl bych koupit třídveř, ale nevím jak dlouhou ruku potřebuji abych dosálh na pásy. (Nesmějte se mi, jako děcko jsem měl rapida a šílel jsem) Moje holka nemá 2 metry a dává si sedadlo dopředu. má to prej 7 airbagů, chci aby jezdila připoutaná. podvědomně každý člověk pro kterého je něco problém, začne tento problém obcházet a ulehčovat si to nepoutáním se.... Měla před tím pistáciového golfa ale pětidveřku, 1,6 benzín, kterého sešrotovala ne její vinou, ale braburně to zvládla, vycházím z toho, že Golf měl 55kw což je 75koní, jasně byl lehčí, ale jestli ty 4 KW budou stačit na zvýšení váhy.

Třeba bych od Vás jako uživatelů a fandů Golfů uvítal, nekupuj si Martine rádio BLa 012586 ale kup si obyčejnou MP3 od sony za XY, musíš koupit redukci ... 454cejd87 mají ji v prdelové 35 borec se jmenuje Igor

Já jsem samozřejmě napřed chtěl okávku... má kufr ... Jenže hned jsem měl na hlavě že je to auto pro duchny (důchodce) a hlavně octavia v základu má krásné černé kliky a černé zrcátka což ji vynáší do kategorie odpohledu VELEŽEBRÁK, což je stejné u modelu Superb, kde v základu 1,4TSI nejdou dokoupit xenony a tak každý vidí, že pán šetřil

Myslel jsem jestli u Golfa to není podobná situace.

Jak se Vám jeví Golf +?

Uživatelský avatar
krehla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.05.2009 08:43
Bydliště: UnL

Re: Má někdo zkušenost

Příspěvek od krehla »

3dv bych nekupoval, na Proseku v Porsche maji ted akci na golfy za 339 000, kdyz si dokoupis Akční paket "Comfort" za 4 900 Kč (zvýhodnění 26 900 Kč) dostanes: * 5 dveří * malý kožený paket (tříramenný kožený volant, hlavice řadící páky a madlo ruční brzdy v kůži) * vnější zpětná zrcátka a kliky lakované v barvě vozu, k tomu mlhovky za 5,6t jako priplatkovou vybavu + třeba koberecky dopredu a dozadu za 3,3t ... ted se dostavas na 352t kč

jinak stale plati muj dotah ohledne rozdilu motorizace... diky
pásmo variant ... dreimal

Uživatelský avatar
1Ital1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 26.01.2009 04:25
Bydliště: RakoVWník
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo zkušenost

Příspěvek od 1Ital1 »

krehla píše:cus lidi, taky mam zalusk na 1.4 80k a chci se zeptat ohledne podvozku (tvrdost, sezeni na silnici apod) resp. jizdni vlastnosti... jeste jeden dotaz ohledne motoru, do Seatu Leon se dava taky 1.4 ale s 63kW v golfu je 59kW jaky je v tech motorech rozdil krom toho ze je jeden silnejsi :D dik

a co se stim někde povozit? :mrgreen:

Uživatelský avatar
krehla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.05.2009 08:43
Bydliště: UnL

Re: Má někdo zkušenost

Příspěvek od krehla »

to samozrejme bude, ja jen sonduju pred testovaci jizdou, at vim na co se mam pripravit :D
pásmo variant ... dreimal

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo zkušenost

Příspěvek od caravelle »

krehla píše:cus lidi, taky mam zalusk na 1.4 80k a chci se zeptat ohledne podvozku (tvrdost, sezeni na silnici apod) resp. jizdni vlastnosti... jeste jeden dotaz ohledne motoru, do Seatu Leon se dava taky 1.4 ale s 63kW v golfu je 59kW jaky je v tech motorech rozdil krom toho ze je jeden silnejsi :D dik
ta 59 kw splna normu EURO 5, ten 63 kw normu EURO 4... inak krutiaci moment maju rovnaky a pri rovnakych otackach... detto max. vykon je pri rovnakych otackach, akurat rozdiel 5 koni. A 59 kw ma cca. o liter nizsiu spotrebu v golfe...
ine ma nenapada... ;)
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo zkušenost

Příspěvek od caravelle »

Marango píše:mám kritérium, aby to mělo centrál v klíčku, klimu, okna v elektrice (přední) a nějakou mlhovku. Navíc při současné situaci prostě nemám, prosím nepište mi o kůži, kupuji motor 1,4 což znamená, že jsem v pr...li - kupuji na úvěr.

Co si musím rozmyslet, chtěl bych koupit třídveř, ale nevím jak dlouhou ruku potřebuji abych dosálh na pásy. (Nesmějte se mi, jako děcko jsem měl rapida a šílel jsem) Moje holka nemá 2 metry a dává si sedadlo dopředu. má to prej 7 airbagů, chci aby jezdila připoutaná. podvědomně každý člověk pro kterého je něco problém, začne tento problém obcházet a ulehčovat si to nepoutáním se.... Měla před tím pistáciového golfa ale pětidveřku, 1,6 benzín, kterého sešrotovala ne její vinou, ale braburně to zvládla, vycházím z toho, že Golf měl 55kw což je 75koní, jasně byl lehčí, ale jestli ty 4 KW budou stačit na zvýšení váhy.

Třeba bych od Vás jako uživatelů a fandů Golfů uvítal, nekupuj si Martine rádio BLa 012586 ale kup si obyčejnou MP3 od sony za XY, musíš koupit redukci ... 454cejd87 mají ji v prdelové 35 borec se jmenuje Igor

Já jsem samozřejmě napřed chtěl okávku... má kufr ... Jenže hned jsem měl na hlavě že je to auto pro duchny (důchodce) a hlavně octavia v základu má krásné černé kliky a černé zrcátka což ji vynáší do kategorie odpohledu VELEŽEBRÁK, což je stejné u modelu Superb, kde v základu 1,4TSI nejdou dokoupit xenony a tak každý vidí, že pán šetřil

Myslel jsem jestli u Golfa to není podobná situace.

Jak se Vám jeví Golf +?
K pasom: V golfoch je ta kontrolka priputania, ktora dost neprijemne pipa!! Takze ta to dost donuti aj na kratku vzdialenost priputat sa... ale je mozne ze na 3dverku budu pasy dost vzadu (neviem ci tam nie je nejaka pomocka, napr. ako bola v starych astrach 3dverovych...).

Ku kupe: Nerozmyslal si o kupe golfu napr. v Polsku? Neviem, ci to je vyhodnejsie ako v CZ, ale oproti SVK je Polsku ovela vyhodnejsie. Napr. GOLF 1,4 (80 k), biely, comfortline, 5-dverovy, ESP, autoalarm (na dialkove), parkovacie senzory vpredu a vzadu, predne sedacky vyhrievane, ostrekovac svetiel, vyhrievane trysky ostrekovaca celneho skla, kontrolka hladivy vody do ostrekovacov, radio RCD 310 na MP3, 8 repro cena v polsku prepocitana podla kurzu CNB (dnesneho).... cca. 381 000,- CZK. Podla mojich skusenosti Poliaci vedia dat zlavu okolo 2%, a v Polsku je o 3% vyssia DPH ako v Cechach, cize... aj na tom sa da usetrit... samozrejme na druhej strane su tu prihlasovacie poplatky a minimalne jedna navsteva v polsku.... ale za uvahu to stoji....
Audi S4 Dolphin grey

Marango
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.05.2009 16:50

Re: Má někdo zkušenost

Příspěvek od Marango »

Já myslím že je zde komplot leasingovek a prodejců, takže asi o Polsku si budu muset nechat zdát.

V autě jsem jel, když se tomu šlápne a podřadí, tak to na Brno stačí.

Děkuji.

Prodejce mi 3 dveřku rozmluvil, potom pošlu fotku, ALE JE PRŮSER, NA AUTO SE PŮL ROKU ČEKÁ
:evil: :evil: 8O 8O :evil: :evil:

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo zkušenost

Příspěvek od caravelle »

Marango píše:Já myslím že je zde komplot leasingovek a prodejců, takže asi o Polsku si budu muset nechat zdát.
V autě jsem jel, když se tomu šlápne a podřadí, tak to na Brno stačí.
Děkuji.
Prodejce mi 3 dveřku rozmluvil, potom pošlu fotku, ALE JE PRŮSER, NA AUTO SE PŮL ROKU ČEKÁ
:evil: :evil: 8O 8O :evil: :evil:
Zaujimave... inak v CZ mate aj tak oproti Slovensku trosku lepsie ceny vw (zalezi od konkretneho vymenneho kurzu). U nas na SVK som davnejsie cital vyjadrenie asociacie leasingoviek... ze su pripraveni prefinancovat kupu noveho auta aj zo zahranicia... ja osobne som sluzieb leasingoviek nikdy nevyuzil.. vzdy som ked tak volil uver z banky.

No to je fajn si auto vyskusat... ja som tak "slepo" doveroval novemu golfu, ze som si ho vybral bez akejkolvek skusobnej jazdy! Ale musim konstatovat, ze ABSOLUTNE nelutujem... GVI je velmi velmi dobre auto... naozaj... interier pre mna super (aj ked novinari pisu, ze prilis konzervativny, mne to ale maximalne vyhovuje), exterier je tiez super... podla mna sa neda povedat , ze to je len facelift GV... a ako sa tu v inej teme pisalo... velmi dobre jazdi... podvozok je super... dost dobre tlmi nerovnosti, auto je vynikajuco odhlucnene... mas problem zistit ci ti nahodou nezhasol motor... resp. ci si vobec nastartoval... nechcem tu akoze GVI do neba vychvalovat... ale fakt super auto...

A co sa tyka vyhrad... jednu som uz zistil... a to je sirka B stlpika... je dost hruby... a pri cuvani... najma ked potrebujes vidiet ci nieco nejde z lava zo zadu... napr. ked vycuvavas na cestu z kolmeho statia... tak je vyhlad obmedzeny... ale pomaly si na to zvykam.. a o to opatrnesie cuvam... ;)
Audi S4 Dolphin grey

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“