Pár dotazů před koupí

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
fredpv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.11.2009 10:22

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od fredpv »

caravelle píše:
fredpv píše:Golf VI, 1,6 TDI, 77 kW, Highline.
A Ako si spokojny s motorizaciou? O skusenostiach s tymto motorom som este nepocul... Hlucnost, pruznost, spotreba... ??
Nechci něco hodnotit, když mám auto 4 dny, ale mé očekávání předčilo zejména v hlučnosti od motoru a podvozku.

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od Šátek »

Taky nechci nic nijak hodnotit, ale tahle 1,6 je nástupcem 2,0, který už do GVI nedělají a řekl bych, že při rozjezdech ten motor dost burácí, oproti tomu v rychlostech od 30km/h nepoznáš, jestli jedeš v benzínu nebo dieselu. Proto si myslím, že ta 1,6 bude kultivovanější celkově o dost víc. Co se týče spotřeby, na poslední nádrž při kombinaci mám 5,9. POčítač mi vždycky na dálky ukazuje 4,4 - 5, ale protože jezdím každý den a dost, tak při rozjezdech a studeném motoru to má asi větší spotřebu, když je průměrná skoro 6. Jestli palubní PC s okamžitou i průměrnou spotřebou kecá nebo má výchylky, to nevím, s tímhle ještě zkušenost nemám.
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od Pantani »

No třeba já co se týče hlučnosti motoru očekávám opravdu hodně: lidi to strašně chválej v recenzích a když jsem jel tím Sciroccem 118 kW, tak když jsem nasedal za volat, myslel jsem, že mi prodejce vypnul motor a už už jsem šmátral po klíčku když jsem si všimnul, že "tady něco nehraje" :D I dle příspěvků tady na fóru odhlučnění motoru soudruzi zřejmě opravdu neoflákli...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od caravelle »

jo jo... G VI je velmi dobre odhlucnena... ja mam tiez 118 kw... a velmi velmi tichucky motor... a aj velmi velmi dobre odhlucneny interier... ale bol som zvedavy na tu 1,6 TDi... podla mna to musi byt super motor... a asi sluzi ako nastupca 1,9 TDi (77 kw)....

fredpv : tak vela stastnych km zelam... a ked budes mat nejake km najazdene daj vediet ako to slape... :)

Šátek: ty mas to 2,0 TDI nejake chipnute?? ked pises... TDI powered by...
hm? ;)
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
andre.11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 13.11.2009 21:07
Bydliště: Osek nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od andre.11 »

jediný co mě trošku mrzí....že VW Golf nenabízí lak "černou metalízu"....chtěl jsem prostě černocha auto a na výběr byla buď "černá" nebo "černá deep perleťový efekt"...která se mi moc nelíbila....tak jsem zvolil základní černou
VW T-Cross 1.0 TSI, DSG Benefit Edition. Bílá Pure

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od caravelle »

andre, myslim, ze VW uz dlhodobo ponuka iba deep black s perletovým efektom... inak je to vlastne cierna metaliza... aj to TP ti to tak napisu... :)

ja mam modru graphitovu s perletovym efektom... a do TP mi dali modru metalizu... :mrgreen:
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od Šátek »

jenže zase nejde srovnávat 1,4 TSI s TDI, ty benzíny jsou strašně tichý. Jezdil jsem s i30 1,4 benzín a kolegyně 1,6 CRDI a ten rozdíl byl neskutečnej, obrovskej rozdíl, někdy jsem dokonce točil startérem již nastartovaným motorem, opravdu nic nebylo slyšet.

K mému výkonu: to červené TDI je tvrdá recese ze srazu ve Žďáru nad Sázavou - mám totiž stříbrné auto a na něm byl stříbrný nápis tdi, proto mi to nedalo a za 333,- jsem koupil celý červený nápis, aby to na autě trochu vypadalo. Jinak výkonově je to naprostý základ. :)
VW Golf VI 2,0 TDI CR

fredpv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.11.2009 10:22

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od fredpv »

andre.11 píše:jediný co mě trošku mrzí....že VW Golf nenabízí lak "černou metalízu"....chtěl jsem prostě černocha auto a na výběr byla buď "černá" nebo "černá deep perleťový efekt"...která se mi moc nelíbila....tak jsem zvolil základní černou

Ony ty barvy jsou stejně nějak podivně označeny, pokud se podíváte na metalízu např. u Škodovky (Feldy, Favorit......), tak metalíza byla dnešní perleť.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od miromen »

Golfisti je při koupi Golfa současti povinna vybava ? Ptam se protože např. Renault ji nema.
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
andre.11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 13.11.2009 21:07
Bydliště: Osek nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od andre.11 »

miromen píše:Golfisti je při koupi Golfa současti povinna vybava ? Ptam se protože např. Renault ji nema.
jj je tam...dostal jsem dokonce tu "novou" lékárničku kde je ta tabulka a folie podle nové vyhlášky
VW T-Cross 1.0 TSI, DSG Benefit Edition. Bílá Pure

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od miromen »

Jo už to mam zjištěne ale i tak dik. Je to ale tak že neni současti ale prodejci je davaji jako mini bonusek. Jinak dnas jsem objednaval auto a budu patřit mezi vas už se moc těšim.
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od skuci »

miromen píše:Jo už to mam zjištěne ale i tak dik. Je to ale tak že neni současti ale prodejci je davaji jako mini bonusek. Jinak dnas jsem objednaval auto a budu patřit mezi vas už se moc těšim.
tak to gratuluju ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od skuci »

andre.11 píše:
miromen píše:Golfisti je při koupi Golfa současti povinna vybava ? Ptam se protože např. Renault ji nema.
jj je tam...dostal jsem dokonce tu "novou" lékárničku kde je ta tabulka a folie podle nové vyhlášky
tak to já lékárničku nedostal :( musel sem si jí koupit, tak sem to koupil i s lanem za 250,-Kč ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od miromen »

Ty blaho tak to jsem ušetřil. :mrgreen:
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů před koupí

Příspěvek od skuci »

miromen píše:Ty blaho tak to jsem ušetřil. :mrgreen:
njn ale mám tu starou ... není to ta s tou podložkou a rouškou ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“