Zajíždění nového golfa

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Thorwards »

Odsávačkou je to lepší, hlavně neodděláš ty závity dole. Do Peugeotu jsem nikdy nedolejval ani kapku mimo servisní intervaly. Já jsem přesvědčenej, že ani sebe lepší olej za buhví kolik ti prostě nevydrží 30 000km. Dával jsem "plnou" syntetiku, měla hodně dobrý specifikace a stejně po 15 000 km to bylo tak tak. Nedokážu si představit, že ho tam nechám dvojnásob kilometrů a bude O.K. Jasně, že když to auto po 3 letech vyměníš a za ně najedeš 80 000km tak to ani nepoznáš, ale po čase se to prostě projeví.

Uživatelský avatar
badboss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Netolice - jihočesko

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od badboss »

ty woe, tady je to jedna perla vedle druhý.

hoši hoši ...

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Šátek »

To je naprosto jasný, že ani sebelepší olej nemůže zvládnout 30 tis. - tyhle marketingový strategie jsou tak nechutný, že bych jim ty jejich hlavy v tom oleji podržel na 30 sekund, aby se vzpamatovali. Bohužel v dnešní době už máloco je o poctivé práci, skoro u všeho funguje zkroucená marketingová představa a teorie, na základě které se auta prodávají od 150 tis. a jejich životnost je kratší, než u babiččinýho kocoura (ani nebudu navazovat na výrobu, účel a praxi motorů HTP, kde je to jasně vidět a dokonce se ne málo hlav v automobilce samotné k tomu i přiznala). :(:(:(
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od VWendys »

Koprolit píše:1200 ot. jsem myslel, že tak jezdím se zajetým autem. Minulý auto se mi podařilo zajet, myslím, hodně dobře, a tak umělo jezdit svižně za krásnou spotřebu, takže po zajetí jsem jezdil stálou jízdou bez akcelerace na padesátce na pětku, 1200 ot., spotřeba kolem 5 litrů, ale když bylo poteba akcelerovat, motor měl sílu a uměl zazuřit. Všeobecně se má se zajetým autem jezdit na nejvyšší možnej stupeň, kterej to v daný situaci zvládá. Ne tak u právě zajížděnýho motoru, tak mě zajímalo, kdo co děláte, abyste ho zajeli a naučili co nejlí vy.
tak jsem si dnes na tebe vzpoměl a zkusil jet s autem na 1200 otáček,a musím říct,že už nikdy víc.To je tak akorát mu dát pořádně na pr.el. Nechci se tě dotknout,ale po tobě bych auto nechtěl mít....

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Koprolit »

VWendys píše:tak jsem si dnes na tebe vzpoměl a zkusil jet s autem na 1200 otáček,a musím říct,že už nikdy víc.To je tak akorát mu dát pořádně na pr.el. Nechci se tě dotknout,ale po tobě bych auto nechtěl mít....
No hele, ani jsi se mě moc nedotknul, já to tak neberu. :-) Poslední auto, který jsem prodával (jezdil jsem s ním tak, jak říkám), bylo v dobrým stavu a motor taky, servisman ve vw mi všechno pochválil, šlo protiúčtem, takže v pohodě.

Ale trochu jsi mě zviklal, tak jsem se mrknul ještě pro jistotu do manuálu k novýmu Golfu a tam píšou, aby člověk jezdil 30km/h na trojku, 40Km/h na čtyřku a 50km/h na pětku. Takže jsem rád, že jsem to vždy dělal dobře. (ovšem pokud jsi nechtěl s těma 1200ot/min předjíždět, to by pak bylo opravdový ničení motoru, jak říkáš). V tom manuálu to tak fakt je, každej si může dohledat.

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od honzanun »

Můj golf má najeto cca 3000km a dnes jsem zkusil jet na 1200ot - motor jel zcela v pohodě a i ochotně zrychloval. Nezaznamenal jsem žádný cukání atp. Takže myslím, že jsem zajel dobře :-)
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Koprolit »

honzanun: Tak to gratuluju. :-) Ono 160 kobylek zrychluje určitě i při 1200ot. Ale je jasný, že když by tomu chtěl člověk naložit, tak podřadí, a když jede po kilometr dlouhý padesátce rovnoměrnou rychlostí (ty se teďka množí), tak jede na vysokej stupeň, kterej to zvládá bez klepání a motor si jen tak ševelí. :-) Já ti závidím! Už se těším až pomine sibiř s návalama sněhu a umravní se počasí a taky začnu zajíždět. Teda až mi přijde, ale to by mělo být každým dnem. :-)

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od honzanun »

Samozřejmě tím "zrychluje" myslím, že docela svižně, ale v rámci možností se dopracovává k vyšší rychlosti. Když budu chtít předjet, hodím tam o dva kvalty níž a sešlápnu to 8)
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Koprolit »

Ještě mě napadá... čím svý Golfy krmíte? Jde mi konkrétně o motorizaci 1.4TSI 118kW... Sice se píše, že minimálně se má dávat Natural 95, ale normálně předpokládám Natural 98 jako standardní palivo. No a napadlo mě - mělo by cenu dávat po dobu zajíždění něco ve stylu Shell V-power Racing nebo OMV Carrera 100? Nebo na tom nesejde?

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od platal »

Koprolit píše:Ještě mě napadá... čím svý Golfy krmíte? Jde mi konkrétně o motorizaci 1.4TSI 118kW... Sice se píše, že minimálně se má dávat Natural 95, ale normálně předpokládám Natural 98 jako standardní palivo. No a napadlo mě - mělo by cenu dávat po dobu zajíždění něco ve stylu Shell V-power Racing nebo OMV Carrera 100? Nebo na tom nesejde?
Nejdřív si zjisti od lidí, kde je lepší to a to palivo, myšleno u jaké pumpy. Rozhodně kvalitu v autě poznáš. A zajíždění nezajíždění bych čepoval kvalitní.

Vím jak to je u nafty, shell V-Power Diesel je třeba horší než obyčejnej Alpin Diesel u OMV.

Když budeš čepovat 95octanů u OMV,Benzina,Aral, tak nic nezkazíš, pokud mu chceš dělat dobře, tak dej 98octanů. Shell mám zkušenost, že mi nedoporučuje nikdo a od pump jako je PAPOil atd. zásadně nečerpat.
Petr Látal (Gvines)

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od Koprolit »

No já bych tam N-95 nikdy nenatankoval, to jen, že to píšou. Zkusím brát teda některej z těch "prémiovejch" benzinů a ne jen obyč N-98. Jo a Aral už je dneska taky OMV ;-)

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od skuci »

platal píše:PROSTĚ MI TO NEDALO :-D ALE BYLO TO NA ÚPLNÉM LEDU, TAKŽE ŽADNE NIČENÍ...

- btw doporučuju si udělat záruku na 2+2 roky, příští tejden to jdu doobjednat!!!

Tak už mám těsně 2000km a byl jsem trochu mrknout na parkovisti velkym na to jak umí jezdit na sněhu, žádný extrem, protože to trvalo 5minut a moc jsem to netočil do 3000ot. ono totiž elektronika zasahuje i při vypnutém ESP :-( to bylo překvapení. To auto suprově sedí na sněhu a ESP ještě líp koriguje, takže spíš než na blbnutí je to skvělou jízdu po sněhu kamkoli...

Zbytek času jsem jezdil s 530d M Packet a to byl masakr...

Úspěšné km s mazlíky ;-)

mno hele já to mám podobně tuhle jsem jel to bylo asi při prvních 300km a sněžilo a mrzlo takže silnice na prd a zvyklej z auta bez ESP tak šup při lehkym smiku s volantem do "kontra" ... mno ty voe a málem sem skončil ve svodidlech :cry: docela nemilé!!! Tak sem asi za 2 hodiny vylídnul v Kolíně největší kruhák a jezdil do kolečka (byla skoro noc) a zkoušel co to všechno umí a u původních 20km/h na sněhu s "kontra" sem po 15min. vyjížděl a projížděl sem ho ve 40 bez kontra 8O mno prostě ty systémy jsou parádní ale zákony fyziky fungujou i tady, takže se to nesmí zase tak přehánět ;-) ... jo jinak sem byl nucen před nedávnem vypnout ESP s ASR protože sem se zahrabal v závěji a s tim zapnutym sem se nehnul z místa, ale vypnutýa frrr už to jelo ... jou jou zimní Micheliny jsou parádička
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od platal »

:-D no já jsem taky při prvním rozhození a kontra se lekl tak, že už jsem si říkal a je to v prdelce :-D Jsem vypnul a čekal, že elektronika nezasáhne a ono to najednou začlo přibržďovat kola.

No ale styl je, že na zasněžené silnici můžeš to chtít v 30km/h utrhnout ze strany na stranu a ono to snad ani nejde :-D

Fyzika je fyzika no, ale už dvakrát jsem vletěl ve 100 do prudší zatáčky na sněhu a to auto s korekcí řidiče to fakt ustálo a neřekl bych že by to šlo po čumáku ven hned, naopak, že to šlo bokem ven s lehce rozhozenou zádí a ESP to dorovnávalo a fantazie.
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od skuci »

mno tak já už sem pokořil hranici 2000km a zatim paráda ... spotřeba krapet klesla a teď už jen čekám na celkový ustálení a bude to jezdit jako drak ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Zajíždění nového golfa

Příspěvek od platal »

skuci píše:mno tak já už sem pokořil hranici 2000km a zatim paráda ... spotřeba krapet klesla a teď už jen čekám na celkový ustálení a bude to jezdit jako drak ;-)
Co v tom máš za výkon kw verzi?

No mě to žere nehorázně první 2km, to než se rozjedu a vymotám od baráků, tak mám spotřebu 10 a víc a pak to snižuju.

Pianko jízda je 4-5 a svižná až sportovní je 5-6,5.
Petr Látal (Gvines)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“