Doba dodání nového Golfa VI

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
xxxjohny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Doba dodání nového Golfa VI

Příspěvek od xxxjohny »

Dnes jsem se byl podívat a pozeptat (Porsche Brno)na možnost pořízení nového Golfa VI. Ovšem bylo mi řečeno, že teď jsou aktuální čekací doby na nové auta 4-5 měsíců 8O Máte někdo podobné zkušenosti ze současné doby? Docela mě to mrzí, protože auto bych potřeboval nejpozději do 2 měsíců a žádná pořádná skladovka po celé ČR taky není :(

Uživatelský avatar
tatoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 03.05.2010 22:48

Re: Doba dodání nového Golfa VI

Příspěvek od tatoch »

Jo bohužel je to tak. Objednal jsem koncem března u Hellera v Ostravě a nejdřív tvrdili, že bude v červnu a pak mi volali, že až v červenci :(

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Doba dodání nového Golfa VI

Příspěvek od platal »

Ahoj, já čekal od října do půlky prosince...

Ale určitě hledej, zadej si stránky každého prodejce a určitě najdeš skladovej kus !!! Jestli jezdíš do 20tisíc ročně, tak doporučuju TSI, opak tak TDI...

Zrovna nedávno jsem řešil auto pro přítelkyni a našel jsem i suprově vybavený TSIčka a za slušnou cenu ;-) většinou to má ty základní packety a to je dostačující...
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Doba dodání nového Golfa VI

Příspěvek od Black Dragon »

Jo, jo, mám ho objednaný od 11. března. Prvně slibovali začátek května, teď mě říkají že předběžná výroba je naplánovaná na půlku srpna :x . Když ptáčka lapají, pěkně ......Taky mě to štve, co naděláš. Pořád si ale říkám, že to snad bude stát za to, doufám, že mě Golfík nezklame. A ve skladovkách na výběr taky už moc na výběr není, každej, kdo nechce čekat, vzal auto ze skladu. Já ta mám ještě winter paket a to skladový auto neseženeš vůbec :? .

Uživatelský avatar
xxxjohny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání nového Golfa VI

Příspěvek od xxxjohny »

Já pravě prošel všechny skladovky a bohužel tam není žádná zajímavá. Říkám si, že když už nový auto, tak s nějakou slušnější výbavou, a to ty skladovky bohužel nesplňují. Dnes jsem se byl projet s Yetim a to auto mě zaujalo, doba dodání je tam 4-5 týdnů, takže možná dám přednost Škodovce. Každopádně děkuji za vaše postřehy.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Doba dodání nového Golfa VI

Příspěvek od miromen »

Přesně tak skladovky jsou bida a navic za nepěkne ceny.
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Doba dodání nového Golfa VI

Příspěvek od Thorwards »

Aby se povedla skladovka, to už musí bejt fakt náhoda. Taky jsem si z žádný nevybral, vždycky jim něco chybělo a kompromis se mi dělat nechtěl, zase taková sleva na nich neni nebo jsem měl opačnej problém, že když už měla to co jsem chtěl, tak měla zase další hromadu věcí navíc který jsem nechtěl a který nepotřebuju a díky nim byla cenově napálená.

Uživatelský avatar
george 6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 22.02.2010 17:55
Bydliště: Brno

Re: Doba dodání nového Golfa VI

Příspěvek od george 6 »

Čauky,tak s těma skladovejma máte pravdu,je to bída.Já sice s objednávkou nového autí neuspěl v Porsche Brno/hodně dlouhá doba dodání/,ale stačilo zajet o 200 km dále do práglu/naše hlavní městečko/ a tam u Porsche Smíchov uplně jiný přístup a hlavně do 6 týdnů. :ura1: :ura1: Takže radím-hledat,hledat a srovnávat!! :daz:

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání nového Golfa VI

Příspěvek od caravelle »

trošku budem otrepany.... a neviem, teda, či sa to napr. pre Vas čechov vyplati - (kvoli kurzu CZK/PLN a kvoli vyske prihlasovacich poplatkov pri dovoze noveho auta zo zahranicia)
ja som len namatkovo pozrel predajcu v polskom Krakowe, co pre moravákov nie je až tak daleko.... a maju tam na nete uvedenych 8 sestkovych golfov skladom... v dost slusnej vybave... Su 1,4 TSI a 2,0 TDI prevazne vo vybave HIGHLINE plus dalsia priplatkova vybava - napr. niektore maju aj xenony...
mozno to stoji za zvazenie... ak by cena a naklady boli plus minus ako v CZ, mozno by stalo za to sa na to mrknut... aspon usetrite cakaciu dobu...

ako priklad uvedeniem golfa za cca. 500 000 CZK (je to prelozene do slovenciny z polstiny, ale celkom zrozumitelne) :
Přílohy
vw golf v polsku.pdf
(93.46 KiB) Staženo 100 x
Audi S4 Dolphin grey

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Doba dodání nového Golfa VI

Příspěvek od Pantani »

Z nákupu ze zahraničí bych měl strach, protože tady v tomhle ještě není tak úplně dobrá osvěta a určitě bych nevěděl, co můžu/nemůžu požadovat, jak je to s DPH, jak je to s papírama apod. Kdysi jsem si o tom snažil něco přečíst, ale informace se dost často rozcházely, lidi se hádali na forech apod.
Cena se nezdá bejt špatná (500k), tady asi 510k + příplatková výbava - sleva. Otázka je, jaká sleva a jestli by se dala uhádat sleva i v tom Polsku...

Jsme už ale dosti mimo téma, že...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání nového Golfa VI

Příspěvek od VWendys »

a nedá se sehnat někde v okolních státech za stejné peníze a dřív?? nemám s tím zkušenosti,ale psalo se o Polsku a ještě loni to šlo i v Německu za lepší peníze než u nás

Uživatelský avatar
Andrew
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.06.2010 01:09

Re: Doba dodání nového Golfa VI

Příspěvek od Andrew »

Čekací doba není jen na Golfy :( Když jsem to od dealera slyšel, tak jsem myslel, že mi šlehne :) Mimochodem v Praze (Auto Jarov) měli celkem slušný výběr (byl tam dokonce dost nabroušenej Golf R-Line, ale převážně tam jsou 1.4 atmosféry, 1.2 TSI 77 a 1.4 TSI 90 ... po naftě jsem nekoukal), nakonec jsem si u nich vybral skladovku. A sleva 16% na skladové auto (to ještě po započtení globálních slev od VW) mi nepřijde jako malá sleva. V Pardubicích mi nabízeli 12% na předváděčku.

P.S.: když to objednáš v jiném státě EU, pravděpodobně si moc nepomůžeš. Ta čekací doba je daná frontou do výroby, která je společná pro všechny trhy EU. Alespoň mi to tvrdil dealer.

priit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.04.2012 12:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání nového Golfa VI

Příspěvek od priit »

Ahoj,
já kupoval v březnu Golfa 1.2 TSI Trendline (skladoví model) myslím že cena byla rozumná a doba dodání byla 5 dnů. Skutečná cena vozu byla 374tis a prodejce mě toto vozidlo nabídl za 320tis a ještě přidal zdarma zimní pneu na discích (welligton) v hodnotě 24,712 Kč. Kupoval jsem ho u Porsche Plzeň jednání bylo super vše dodrželi mužů jen chválit, na servis mám přislíbenou slevu 15% tak uvidíme. Jel jsem si pro auto do Plzně proto že u nás v Ústí nad Labem mě nikdo lepší cenu nenabídl a zimní pneu většinou byli pouze jen k leasingu.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“