Koupit Golfa Variant nebo Octávii?

Moderátor: SandrikGVI

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Koupit Golfa Variant nebo Octávii?

Příspěvek od fkabl »

Nabídek na koupi,a to zajímavých, jsem dostal několik a ještě jednou za ně děkuji. Nakonec jsem dostal jsem super nabídku od velkého prodejce VW, kterého mám "za barákem", což bude výhoda i kvůli servisu (mám prodlouženou záruku na 4 roky/120 tis. km). Nabídka byla na 15,5 % slevu (tj. cca 85 tis. Kč sleva). A vzhledem k termínu dodání - pravděpodobně až leden 2011, jsem raději už neváhal a objednal.
Ten motor jsem vybíral po dlouhé úvaze a pročtených spousty testů, recenzí a zkušenostech majitelů i prodejců. Sám jsem ho byl několikrát vyzkoušet a porovnat s 1,4TSI - ovšem v Octávkách.
Momentálně mám v kombíku atmosférický 1,4 16V 66kw/90k, takže si určitě polepším a na mé účely mi to stačí. Jezdím "klobouka" a spotřebu. Ročně sice 25 tis. km, ale dálnice výjimečně, hlavně okresky a město (bydlím v Brně) - a právě ve městě je ta 1,4TSI dle praktických zkušeností citelně žíznivější. Jezdím denně sám s prázdným autem 60km do práce (30 tam a 30 zpět) napůl okresky, napůl město a o víkendu s rodinou na chalupu 100 km, ale v klidu. Pokud se motor nebude kazit, věřím, že s ním budu spokojený.
Každopadně teď budu jedním z Vás, takže budu čerpat Vaše rady a zkušenosti a třeba i já Vám časem nějaké své sdělím.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Koupit Golfa Variant nebo Octávii?

Příspěvek od fkabl »

Jen ještě pro zajímavost - o víkendu jsem četl tuším, že to byl Svět motorů - kde se zabývali vývojem cen aut na českém trhu a byli tam tabulky cen různých modelů v Evropě...a jen pro zajímavost Golf VI je v současné době z celé Evropy nejlevnější právě v ČR. Za poslední 2 roky klesla je ho cena v ČR o tuším 90-100 tisíc.

poucher
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.07.2010 09:10

Re: Koupit Golfa Variant nebo Octávii?

Příspěvek od poucher »

No taky si ho němci jezdí kupovat k nám...řekl nám to i prodejce..vyjde jim to prostě levněji..



(GVI, 1.2 tsi)

Uživatelský avatar
Davidd
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2018
Registrován: 06.03.2008 13:45
Bydliště: Sewerní Čechy

Re: Koupit Golfa Variant nebo Octávii?

Příspěvek od Davidd »

standokan píše:chválím jak výběr motoru tak auto 1.2 TSI jelepší volba než CR nafta
Vše co smrdí benzínem je tady u kolegy moc dobrý.Jinak ta 1.2 ka je pěknej zjeb kolego. :wink:
VW Sharan 1.9 Tdi 85 kw
Audi A6 C4 2.5 TDi Avant

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Koupit Golfa Variant nebo Octávii?

Příspěvek od fkabl »

Už toto psal i v jiném vlákně, ale i tady může třeba někomu pomoci:

Po dobu garančky mého GOLF Variant, 1,2TSI 77kw, Highline jsem měl k dispozici Octavii combi 1,6 TDI 77kw. Najeto cca 100 km. Motor byl docela milým překvapením. Přestože všechny srovnávací testy mluví jednoznačně ve prospěch 1,2 TSI (a já s tím souhlasím a neměnil bych je), čekal jsem nafťák horší a méně kultivovaný. Naftový motor tedy docela milým překvapením.
Naopak jsem si uvědomil větší kvalitu Golfa vůči sestře Octávce. Nastavení tlumičů a pružin, hlučnost v interiéru, kvalita zpracování...je u Golfa o pověstný chloupek, nebojím se říci i chlup, lepší. Přesednutí z Golfa do Octavie a po celém dnu a 100km zase zpět do Golfa bylo znát.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“