Kdy uvést nové auto do provozu?

Moderátor: SandrikGVI

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od fkabl »

I přes původní "hororové" předpovědi prodejce, že na nový vůz budu čekat do jara příštího roku,mně dnes prodejce volal, že by auto mělo jít koncem září do výroby a můj nový Golfík by mohl být snad ještě do konce roku. Nejprve jsem zajásal, teď si však kladu otázku, zda je to vlastně dobře. Zda by nebylo lepší se domluvit s prodejcem, aby mi auto pár dní uschoval u sebe(nezačne plynout záruka ani pojištění) - minimálně do začátku nového roku - a papírově ho o rok "omladit" a mít v techničáku uvedeno do provozu 2011, popř. do jara - je mi líto zajíždět úplně nové auto v lednu, v mrazech, sněhu, břečce, soli, posypovém štěrku...Nebo ho papírově "uvést do provozu v lednu 2011", kochat se jím v garáži, čekat na jaro,hezké počasí, zatím nekupovat zimní sadu gum (až na další zimu) a zimu přečkat ve starém autě - co mě na této variantě vadí je to, že od převzetí auta od výrobce mi začíná plynout záruka a pojištění a auto by stálo v garáži. Co byste volili Vy? Díky.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od Pantani »

1) pokud bude auto vyrobený v září, rozhodně dorazí výrazně před koncem roku, tipoval bych v průběhu nebo na konci října
2) pokud ti ho prodejce uskladní, nikdy bych nevěřil, že v garáži - auto bude někde na mrazu venku a to rozhodně nebude nic dobrýho a ty, pokud jsem správně pochopil, máš garáž
3) co ta díra potom v papírech? vyrobeno 09/2010, uvedeno do provozu 2011?? Pro mě osobně pokud ne podezřelé, tak aspoň s otazníkem
4) a co budeš dělat příští zimu? protože je zima, břečka, bordel, mráz, tak nikam nepojedeš, protože máš nový auto :?:
5) zimní budeš muset koupit tak jako tak, chápu, že to je naráz, ale aspoň já to chápu jako výhodu (auto ze mně neždíme "pořád nějaký peníze"), ale to už je dle preferencí každého

Ty se na svoje nový auto netěšíš??? Tvůj příspěvek mi přijde jako že "ach jo, přijde auto... :-/" a žádný že bys byl natěšenej - to bys tu byl úplně první :D
Moje rada nebo co bych udělal já: auto bych převzal jak by to šlo nejdřív a hnedka bych ho šel pěkně projet - věř mi, je to radost!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od honzanun »

Já převzal auto od prodejce 11.12. a přihlásil jej až 7.1. Musím ale dodat, že jsem od prodejce dostal 2x převozní značku, takže jsem s autem mohl celou tu dobu v klidu jezdit :-)
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od fkabl »

Asi máte pravdu. Teším se moc.Takže zima, nezima...budu si to užívat. Jen kdyby to přišlo až třeba v prosinci, tak bych zkusil do nového roku domluvit s prodejcem ty převozové značky tak,abych mohl jezdit a přihlásil to oficiálně hned v lednu.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od caravelle »

odporucam na nom hned jazdit... ;-)

len ma napada otazka, co ta vedie k papierovemu omladzovaniu auta??? Budes mat z toho lepsi pocit? alebo uz rozmyslas o naslednom predaji?? neviem, ja osobne by som to vobec neriesil... v sucasnej dobe nie je (hlavne u VW) problem zistit podla vinka presny datum vyroby... a ked budes niekomu pri predaji o x rokov tvrdit, ze to auto je vyrobene 1/2011 a on si zisti, ze je 11/2010... tak ci tak to je modelovy rok 2011.... co si asi o tvojej serioznosti pomysli??? ....

moja rada... kasli na to... a aj na nejake uschovavanie u predajcu....
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
george 6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 22.02.2010 17:55
Bydliště: Brno

Re: Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od george 6 »

caravelle píše:odporucam na nom hned jazdit... ;-)

len ma napada otazka, co ta vedie k papierovemu omladzovaniu auta??? Budes mat z toho lepsi pocit? alebo uz rozmyslas o naslednom predaji?? neviem, ja osobne by som to vobec neriesil... v sucasnej dobe nie je (hlavne u VW) problem zistit podla vinka presny datum vyroby... a ked budes niekomu pri predaji o x rokov tvrdit, ze to auto je vyrobene 1/2011 a on si zisti, ze je 11/2010... tak ci tak to je modelovy rok 2011.... co si asi o tvojej serioznosti pomysli??? ....

moja rada... kasli na to... a aj na nejake uschovavanie u predajcu....
Jasan,sedni a ujížděj... :fly2: :fly2:

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od fkabl »

V podstatě mě na tu myšlenku přivedl sám prodejce, který mi to nabídnul s tím, že psychologicky auto o rok omladím, což se vrátí při dalším prodeji, protože řada lidí při koupi ojetiny nesleduje ani tak skutečný stav auta, stav (stočeného) tachometru a rok výroby. A v tom je právě ta logika, jelikož dnes už se do techničáku neuvádí rok výroby, ale datum uvedení do provozu (první registrace). Ale uvidíme. O tomto budu uvažovat, pokud auto bude někdy v prosinci. Pokud dřív, tak nebudu nic řešit a vyrázím do ulic. Už aby to bylo!!!

Uživatelský avatar
valchaaa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 618
Registrován: 01.12.2009 20:04

Re: Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od valchaaa »

Tohleto nemůžeš myslet vážně 8O Takhle přemýšlet tak raději nic nekupovat :lol:

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od Koprolit »

fkabl: Tak já mám teda opačnej názor než většina zdejších. Sám jsem tohleto před rokem udělal a jsem rád. Auto má prostě uvedení do provozu 2010. Když to hned v prosinci přihlásíš, tak budeš mít za měsíc (v lednu) papírově auto už druhej rok. Vlastně stejně jako já a to ho už skoro rok mám. :-) nJinak i ten nápad s ježděním v zimě se starým autem a odložení koupě zimních pneumatik na další rok je rozumný. Nemyslím si, že bys musel hned v mrazech zajíždět fungl novej motor, i když to samozřejmě zvládne. A chudák lak, ještě pořádně neuschne a už ho hezky posolíš.

Já osobně jsem se chodil přes zimu kochat do garáže, vyndal jsem ho v pár hezkejch, slunečnejch a suchejch dnech a stačilo mi to. Neumím si představit, že bych si jízdu nějak zvlášť užíval ve sněhu a břečce.

Já radím vydržet s nervama, "omladit ho" (nebo přesněji zbytečně ho nepostaršit o rok) a užít si ho na jaře a v létě. Přecijen nejsi malej kluk, abys to musel mít "Teď hned!!!" Já to tak udělal, ničeho nelituju, o nic jsem nepřišel a mám míň najeto než bych měl a mám stále "letošní" auto a ne loňský :-).

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od fkabl »

Tak mně dnes volal prodejce, že můj Golfík Variant dorazil z Mexika na prodejnu. Přesně po 4 měsících. Jěště k tomu prodejce vyřídí pár formalit...ale domluvili jsme se, že ho "omladím" na r. 2011 a vyzvednu si ho hned začátkem ledna. Ale zajedu se na něj aspoň podívat:-)

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od platal »

Přidám něco do diskuze:

Podle mě je nejlepší auto koupit na jaře ;-) z důvodu nikoli papírových, ale motoru bude líp při zajíždění, když se brzy ohřeje a ne v zimě ;-) Já auto mám taky koupené 12/2009, ale do provozu přihlášené 1/2010. A zajíždění v minusových teplotách je pro auto horší než při vyšších na jaře!!! Alespon si vše sedne a po létu případně něco vyreklamovat a na zimu je to připravené.

Toť můj názor.
Petr Látal (Gvines)

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od fkabl »

No ono to tak u mě taky možná dopadne. Auto je na letních a musel bych hned přezouvat, navíc chci i zimní liťáky, takže zase další ranec peněz. Navíc mám teď dobré "staré auto" na zimákách - s tím jdu v březnu na STK a pak jde hledat dalšího majitele. Takže opravdu s Golfem vyjedu spíš až v tom březnu. Do té doby a za dobrého počasí spíš jen jízdy pro oprášení a seznámení. Ale uvidíme, třeba do ledna změním názor.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od platal »

Nikdo mě nepřesvědčí, že je lepší zajíždět auto v lednu, kdy je zima než v březnu/dubnu, kdy je už teplo prostě....ale samozřejmě někdy se nedá nic dělat, já musel a zajíždět auto v minus 10st. nebylo pro moje srdíčko moc příjemné, ale když to půjde v budoucnu, udělám to tak jak píšu, auto koupit v dubnu.
Petr Látal (Gvines)

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od fkabl »

Taky jsem ho plánoval na jaro. Ale prodejce mě strašil čekačkou 6-7 měsíců a i zkušenosti některých, kteří čekali i 10 měsíců...takže jsem ho objednal v předstihu. No a nakonec to vyšlo dřív, takto. Byl jsem se na krasavce ve VW podívat a prodejce mi nabídnul, že ho tak mohu nechat stát nejen do ledna, ale klidně i déle. Aby mi zbytečně neubíhala záruka, když mi bude stát v garáži. Takže řeším 3 varianty:
a) v lednu ho vyzvednout, nakoupit sadu zimních kol, přezout, nic neřešit a začít normálně používat a staré auto nechat stát v garáži (ovšem v mrazech nezajetý motor, břečka, sůl, kamínky, 6x vyšší riziko havárky...)
b) v lednu ho vyzvednout, jezdit do března starým autem na zimácích (v březnu po STK ho chci prodat), nekupovat zatím zimní sadu kol, vyjet jen, když bude hezky a sucho...a začít normálně používat a zajíždět teprve v březnu-dubnu, až sleze sníh
c) nechat ho u prodejce, dokud ho nezačnu normálně, naplno používat - tj. cca do března

Co vy na to? Díky.

Uživatelský avatar
valchaaa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 618
Registrován: 01.12.2009 20:04

Re: Kdy uvést nové auto do provozu?

Příspěvek od valchaaa »

Z jedné strany tě chápu a nemyslíš to špatně, ale příjde mi jako by ses na to auto moc netěšil.Když už chceš jakby to auto omladit tak počkat do 1.1. pak ho vzít a hned jezdit.Ty zimáky budeš kupovat tak jako tak.Jde jen o to kdy.

A na nějaké stastiky o nehodovosti se vykašli.Budeš čekat do dubna pak pojedeš z voňavkou ze salónu a někdo ti nedá přednost a bum.

A zajíždění v zimě?Myslím bez problému jediný rozdíl vidím v tom že se motor trochu délé ohřívá.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“