Ceny originálního příslušenství v ĆR vs DE

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Ceny originálního příslušenství v ĆR vs DE

Příspěvek od Pantani »

Zajímal jsem se poslední dobou o možnost nákupu originálního příslušenství a je možnost vybírat např. na http://www.volkswagen-zubehoer.de" onclick="window.open(this.href);return false;, kde jsou oficiální ceny VW. Ty ceny se ale bohužel výrazně liší od těch u nás. Kdo to neví, tak věřte, že na Slovensku je levněji než u nás při přepočtu kurzem 25,-/1e a že ještě levněji je v DE, kde vám to lokální dealeři prodají opravdu za ty ceny na webu uvedené.

Mně osobně nabízeli 2 na sobě nezávislí prodejci cenu za kola nějakých 13.500,-/kus, v DE je to 10.500,-/kus - a jsou to opravdu ty samý. Místní prodejci (opět nezávisle na sobě) tvrdilli, že na příslušenství nic nemají (řádově 15% což mi potvrdili oba nezávisle na sobě!) a že mi můžou nabídnout jen minimální slevu.
Podle mýho se lze domnívat, že prodejci v DE nabízejí příslušenství za ceny na webu uvedený, tudíž se vyplatí jet tam.

Porovnám ceny na webu s ceníkem naším - oficiálním. Někdo tu sháněl spoilery a ceny jsou následující (vlevo u nás dle ceníku, vpravo v DE, kurz 1:25):
boční 12.200,- vs 10.300,-
zadní 9200,- vs 7800,-
přední 8900,- vs 7500,-
------------------------------------
rozdíl celkově 4700,- a to jsem nenašel cenu střešního spoileru
a to už se za cestu vyplatí.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny originálního příslušenství v ĆR vs DE

Příspěvek od zviratko »

na to jsi přišel brzo :mrgreen:

Tohle je i s novýma autama , né jen příslušenství jako takové.
Hlavně kolik je dealerů v De a kolik jich je v CZ , myslím že trošku nesrovnatelné , tak že je tam daleko větší konkurence.
Hlavně ceny v CZ nastavuje Import VW a né dealeři jako takový a je pravda že někdy na příslušenství nemají takový rabat jako na náhradních dílech , ale 10% tam mají vždycky.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny originálního příslušenství v ĆR vs DE

Příspěvek od KOŠŤÁL »

což platí u cen originálních dílů,věci za cca 11000 se tam daj pořídit o 2000 levněji
Obrázek

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny originálního příslušenství v ĆR vs DE

Příspěvek od zviratko »

Tak je jasný že čím je díl dražší tím je při stejné slevy nižší cena :wink:
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Ceny originálního příslušenství v ĆR vs DE

Příspěvek od Pantani »

zviratko píše:Tohle je i s novýma autama , né jen příslušenství jako takové.
O autech jsem věděl, příslušenství mě ale překvapilo... :?
Hlavně ceny v CZ nastavuje Import VW a né dealeři jako takový a je pravda že někdy na příslušenství nemají takový rabat jako na náhradních dílech , ale 10% tam mají vždycky.
V DE taky nenastavujou ceny dealeři. Ta cena je (teda aspoň co mně nabídli) stejná jako na vw-zubehoer.de, takže to prodávaj za originální ceny. V ČR si ale mastěj kapsu.

Doufal jsem, že tím třeba někomu pomůžu, snad nejsem sám, kdo to nevěděl nebo si to neuvědomoval. A jestli jsem objevil Ameriku, tak sorry... :|
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ceny originálního příslušenství v ĆR vs DE

Příspěvek od mefix »

Jde také o to, že v CZ se z Golfa dělá "luxus" v DE je Golf druhým autem do rodiny nebo prvním pro méně majetné.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“