kontroly na hranicích s DE

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

kontroly na hranicích s DE

Příspěvek od Pantani »

Byl jsem pro nějaký věci na auto v DE, těsně za hranicemi asi 15 km. Už při prvním kontaktu s tím Němcem jsem narazil na dost velkou nedůvěru a že prý lidé z CZ pohraničí mají v DE špatnou pověst. Člověka jsem samozřejmě přesvědčil o tom, že nejsem jedním z těch z pohraničí, kteří jim tam kradou, ale nebylo mi to moc příjemný. Když jsem s tím člověkem pak mluvil, tak jim tam prý přes hranice údajně jezdí naši nepřizpůsobiví spoluobčané vykrádat auta nebo rovnou ty auta kradou celý. Zrovna prý na tom parkovišti, na kterém jsem stál se to stalo už 2x. Postupně jsem pochopil, jak je to u nich velkej problém a že se s tím místní policajti snažej něco dělat a že dělaj kontroly českých řidičů, protože jinak asi mají sotva jakou šanci někoho chytit. Mě nakonec nikdo auto směrem na A-17 a domů nešacoval, ale můžu vám říct, že jsem tam odsud vypad jak to šlo nejrychlejc, byť jsem od toho člověka měl na něj číslo, aby to kdyžtak měl kdo policajtům vysvětlit.
Chtěl bych říct, že od téhle zkušenosti ty kontroly chápu, chápu proč to dělají a svým způsobem mi to nevadí. Sice až by se mi snažili rozebrat auto na prvočinitele, tak bych asi zpíval jinou písničku, ale celkově si za to můžeme jen a jen sami.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“