nabíjení baterie

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: nabíjení baterie

Příspěvek od svatan »

Nakonec jsem využil záruku mobility, přijel chlap s akumulátorem a já normálně nastartoval. Takže vybitá baterka. Stálo to 0Kč, za hodinu vyřízeno, super:-) Druhá věc je, proč se to vybilo, to už bude horší...
Napadají mě dvě věci:
1) Odchází baterka - tam je ale divný, že by to chcíplo tak najednou po dvou dnech stání, když předtím to ujelo 300km. Uvidíme jestli zítra nastartuju.
2) Něco žere baterku i při vypnutým zapalování. Napadla mě dodatečně namontovaná GPS RNS310, ovšem tam mi přijde divný, že ji mám půl roku a nikdy nic, žádný náznak špatného startování nebo vybíjení baterky i když auto stálo třeba 5dnů.

Může to být ještě něco?
Zítra jedu ke známému na čištění klímy a kontrolu baterky, jsem zvědav.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: nabíjení baterie

Příspěvek od fkabl »

Už tady ten dotaz padnul...při dobíjení baterky ji odpojujete nebo ne?

Já zatím s baterkou problémy nemám, ale až přijdou, abych věděl. Nabíječky mám dvě, jedna z Lidlu a druhá Optimate 6.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: nabíjení baterie

Příspěvek od svatan »

Nevím, já ji ani nedobíjel...nastartoval jsem od toho chlapa a pak dobíjel jízdou cca 50km, tak se snad trochu dobila. Zkus kouknout do návodu k obsluze. Určitě bych radši použil tu Optimate.

Zajímavější je spíš, že musí být i pořádné startovací kabely a nejde jen o průřez. Včera jsem si s celkem masivními, ale obyčejnými kabely a s baterkou z běžícího druhého auta ani neškrtl! A dneska přijel technik, vytáhl dobíjecí aku a na první brnknutí to bylo:-)
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: nabíjení baterie

Příspěvek od TSIman »

fkabl píše:Už tady ten dotaz padnul...při dobíjení baterky ji odpojujete nebo ne?

Já zatím s baterkou problémy nemám, ale až přijdou, abych věděl. Nabíječky mám dvě, jedna z Lidlu a druhá Optimate 6.
Byl jsem v servisu minulý týden a při testu baterie zjistili, že potřebuje dobít. Stav ukazatele byl tak ve 3/4. Byl jsem překvapen, jelikož jsem pár dnů předtím najel 2 x 200 km, což se mi zdá na dobití docela dost.
Ptal jsem se, zda je potřeba baterii odpojit a bylo mi řečeno, že nikoliv. Mám jen přes noc připojit nabíječku. Mám taky nabíječku z Lidlu. Koupil jsem ji, protože ji v nějakém testu vyhodnotili jako přiměřeně kvalitní. O víkendu ji vyzkouším a uvidíme, jak dopadnu :?:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“