Koupe golfika

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Koupe golfika

Příspěvek od TSIman »

vacikpv píše:
joejoe píše:Ahojte, som tu novy. Pred tyzdnom som zlozil zalohu na VW Golf 1.2 TSI. Golf je mojim vytuzenym autom (mal som Skodovky, Fiat, Renault a teraz Opel Astru) ale zacinam mat pochybnosti, ci som zvolil dobre. Rozhodoval som sa medzi novou Mazdou 3 a Golfom. Zvolil som Golf, paci sa mi jeho kvalitne spracovanie, jazdne vlastnosti a aj odvaha experimentovat s novym a vykonnym turbom. Na druhej strane by ma nastvalo, keby som za toto novatorstvo mal vyhodit 14t €, o to viac, ze som uz starsi clovek, a Golf bude asi moje posledne auto . Strasi ma casto spominana poruchovost. Spominaju sa hlavne zavady rozvodov, vysoka spotreba oleja, benzin v oleji .... Dufam, ze vacsina majitelov je spokojnych a ze sa zaradim medzi nich a tieto a ine poruchy ma obidu.
Potesim sa povzbudeniu, tie dva mesiace cakania budu dlhe.
Ahoj,
asi chápu o čem hovoříš. Já jsem též staršího data narození, ale mohu říci pouze jedno. Heslo "Golf je Golf" neplatí u 1.2 Tsi a už vůbec ne u Trendline. To raději běž do Ix 20 u Hyundai. Já měl 2,5 roků Golf 1,6 tdi Highline, plus nějaká doplatky, takže ceníkově cca. 590.000,- . Bylo to opravdu Golf je Golf, ale bylo to zaplacený. Auto bez jediné vady, dokonalý interiér, prostě senzační!!!!!!!!!! Ono k těm reklamacím ber v potaz, že Golf je nejprodávanější auto v EU. Neber debilní keci o prodeji v ČR.
Sorry, ale tuhle radu považuji za zcestnou. Hyundai je dobrý tak do 30tis km, ale pak se začne kroutit (viz. dlouhodobé testy), osobní zkušenost nemám, protože mě žádný Hyundai nepřitahuje. Od kamaráda, který má doma tři Hyundaie (Santa FE, dodávku H1 a Tuscon) vím, že na reklamacích je častěji než já chodím pro chleba. Do toho bych nešel. Dle mého názoru je Golf velmi dobré auto. Problém je s motorem. Taky jsem řešil řetěz a pár dalších problému, ale jinak si myslím, že ze značek aut, které jsem měl je to pořád nejlepší auto. Jak známý v servisu Škoda, tak v servisu VW mě utrvzují, že mám zrovna smůlu a že k množství prodaných TSI jezdí na reklamace opravdu jen desetiny procenta.
Dneska bych už se řídil radami servisáků jako například, že při stáni v kopci je lépe zatáhnout ruční brzdu než nechat stát auto na jedničku. Nejezdit dle ukazatele převodového stupně, ale řadit později, při vyšší rychlosti. Rada při koupi, že řadit 3 = 30 km/h, 4= 40 km/h, 5=50 km/h a 6 = 60 km/h je úplně na nic. Motor potřebuje vyšší otáčky.

Uživatelský avatar
joejoe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 28.04.2012 20:36

Re: Koupe golfika

Příspěvek od joejoe »

Dik za reakcie. Hyundai ani ja nepovazujem za dobry napad, mam osobnu skusenost. Mal som h. accent a v pneuservise pri kazdom prezuvani ma upozornovali, ze matky na kolach moc nemozu dotahovat, lebo sroby su z blbeho materialu a lahko sa utrhnu ...Som pevne rozhodnuty zobrat Golfa. Medzicasom som sa u predajcu bol dvakrat previezt na Golfe 1.2, vyskusal som 77 kw aj slabsiu verziu a z oboch som mal dobry pocit. Oba motory svizne, interier kvalitny - chcem ho. Ja mam objednanu verziu 77 kw Trendline, ktora je teraz v akcii Premium - predny spojler rabbit, prahy, nastavitelne sport. predne sedacky, pal. pocitac plus, lepsie radio ... Zobral som k tomu kozeny volant, rad. paku a rucnu brzdu a s celkom zaujimavou zlavou som sa dostal na 14t €, co sa mi ako cena za golfa, zda byt super. Dufam, ze ako pisete vw uz vyriesil problem rozvodov, a ze v najnovsich kusoch su uz rozvody ok a ze s tym nebudem mat starosti. Predajca tvrdi, ze uz maju aj 1.2 - ky s 200t km bez problemu, ale moc mu neverim... Uvidime. Kazdopadne sa uz tesim.
GVI premium trendline 1,2 77kw, modrá graphit

Uživatelský avatar
joejoe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 28.04.2012 20:36

Re: Koupe golfika

Příspěvek od joejoe »

Vcera som od predajcu dostal spravu, ze moj Golf 1.2 TSI /modra graphit/ bude na buduci tyzden. Uz sa tesim.
Rozmyslam, ze si predlzim zaruku o dva roky. Nemate s tym niekto skusenosti, kolko to stoli pri 1.2 TSI a ma to vyznam?
Predajca ma presviecal, aby som si nedaval, ziadne upravy proti kradezi, ale aby som to poistil na Euro GAP, ze to je najvyhodnejsie, co si o tom myslite?

Inak pisal som importerovi VW ohladom tych rozvodov, ci v novych autach je uz tento problem odstraneny - vy.ral sa na mna, neodpovedal mi. Slusnost nadovsetko.
GVI premium trendline 1,2 77kw, modrá graphit

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: Koupe golfika

Příspěvek od voodoo »

joejoe píše: Inak pisal som importerovi VW ohladom tych rozvodov, ci v novych autach je uz tento problem odstraneny - vy.ral sa na mna, neodpovedal mi. Slusnost nadovsetko.
ochota importéra a predajcu končí zaplatením zálohy pri objednávke auta. :baseball: Vitaj u VW.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Koupe golfika

Příspěvek od Pantani »

Já záruku prodloužil, zatím jsem to ale nepotřeboval (ťuk ťuk ťuk)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
joejoe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 28.04.2012 20:36

Re: Koupe golfika

Příspěvek od joejoe »

Dufam, ze ti to vydrzi. Ako dlho mas Golfa a kolko mas najazdene?
GVI premium trendline 1,2 77kw, modrá graphit

Uživatelský avatar
paviuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.05.2012 23:02

Re: Koupe golfika

Příspěvek od paviuk »

joejoe píše:Vcera som od predajcu dostal spravu, ze moj Golf 1.2 TSI /modra graphit/ bude na buduci tyzden. Uz sa tesim.
Rozmyslam, ze si predlzim zaruku o dva roky. Nemate s tym niekto skusenosti, kolko to stoli pri 1.2 TSI a ma to vyznam?
Predajca ma presviecal, aby som si nedaval, ziadne upravy proti kradezi, ale aby som to poistil na Euro GAP, ze to je najvyhodnejsie, co si o tom myslite?

Inak pisal som importerovi VW ohladom tych rozvodov, ci v novych autach je uz tento problem odstraneny - vy.ral sa na mna, neodpovedal mi. Slusnost nadovsetko.
Já dal raději zabezpečení, DefendLock a zatím vyleptaný VIN na všechny skla, na co Euro GAP když pak budeš muset běhat objednávat nové... spočítej si cenu za 5 let já raději zabezpečil
VW Golf VI Comfort Edition 1,2 TSI 77 kW - 17" Wellington

Uživatelský avatar
joejoe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 28.04.2012 20:36

Re: Koupe golfika

Příspěvek od joejoe »

Tak nas GolfVI je uz doma, zatial pretrvava nadsenie, dufam, ze vydrzi co najdlhsie. Som poteseny z vykonu motora /77kw je poznat/, priemerna spotreba, hlavne mesto pod 7 l.
So zabezpecenim, je to na uvazenie. Zvolil som predsa len GAP. V noci parkujem doma na dvore - zamknuta brana + nemecky ovciak a ostatne necham na stastie ...
Predlzenie zaruky predajca neposkytuje, robi to len poistovna, tak som zostal na 2 rokoch. Poistenie aj s Gapom nas vyslo na 530 € a to sa mi uz zda dost. Dufam, ze ziadnu poistnu udalost nebude potrebne riesit.
Prikladam obrazky nasho krasavca, este elektrony - uz mam vybrate, a sme komplet.
golf2.jpg
golf2.jpg (46.72 KiB) Zobrazeno 1773 x
golf1.jpg
GVI premium trendline 1,2 77kw, modrá graphit

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Koupe golfika

Příspěvek od jar_da »

pěkný, prostě novota ...
no hlavně stojí GAP peníze a za pět let končí a co pak?
co to máš za značku na autě?
CAXA

Uživatelský avatar
joejoe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 28.04.2012 20:36

Re: Koupe golfika

Příspěvek od joejoe »

To bola len docasna z predajne. Uz mam "normalnu".
GVI premium trendline 1,2 77kw, modrá graphit

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Koupe golfika

Příspěvek od jar_da »

jsem nevěděl,že takové máte...
CAXA

Uživatelský avatar
Michael Green
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 13.11.2010 21:31

Re: Koupe golfika

Příspěvek od Michael Green »

joejoe, Gratuluji! :drinks:
VW Golf 1.2 TSI (77kW) ComfortLine

Uživatelský avatar
Michael Green
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 13.11.2010 21:31

Re: Koupe golfika

Příspěvek od Michael Green »

TSIman píše: Dneska bych už se řídil radami servisáků jako například, že při stáni v kopci je lépe zatáhnout ruční brzdu než nechat stát auto na jedničku. Nejezdit dle ukazatele převodového stupně, ale řadit později, při vyšší rychlosti. Rada při koupi, že řadit 3 = 30 km/h, 4= 40 km/h, 5=50 km/h a 6 = 60 km/h je úplně na nic. Motor potřebuje vyšší otáčky.
+100 8)
VW Golf 1.2 TSI (77kW) ComfortLine

wowca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 29.10.2012 19:04

Re: Koupe golfika

Příspěvek od wowca »

Čau,
začátkem října jsem si objednal VW. Výroba je naplánovaná asi na konec ledna, tudíž dodání až v únoru. Dnes mi ale volal můj prodejce, a snažil se mi vnutit VW v té samé výbavě, že ho mají někde v Praze. Že ho tam mají skladově, za cenu o 3 tisíce vyšší.
Říkal jsem mu, že na to nechvátám a že si klidně počkám až na toho svýho. A on na mě vyrukoval s tím, že byly kvóty ve kterých VW zaručoval dodání do konce tohoto roku. Ale do té jsem se já nevešel, a jelikož bude auto až příští rok, tak bude dražší o 10 000 Kč, že prej to je právo výrobce, a že je to napsané ve smlouvě. Ve smlouvě jsem samozřejmě nic takového nenašel. Cenově výhodnější by bylo to auto vzít asi ted, je sice o tři tisíce dražší, ale po novým roce vlivem zvýšení DPH stoupne cena o 5 tisíc. Chci se tedy zeptat jaký na to máte názor. Proč se mi prodejce snaží to auto tolik vnutit a ještě na mě zkouší nějaký takový fígle.
Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupe golfika

Příspěvek od skacel99 »

chce ti ho prodat proto,že ho potřebuje někomu upíchnout.Někdo,kdo si ho objednal ho už nechce a oni nevědí,co s ním.A jelikož se asi hodně blíží tvé objednávce,cpou ho tobě.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“