Nádobka ostřikovačů skla

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Nádobka ostřikovačů skla

Příspěvek od blackhawk »

Měl by prosím někdo praktický tip, jak nejlépe vyměnit obsah nádobky za nemrznoucí směs ? Zkoušel jsem tam nasoukat hadičku a následně vypustit, ale úspěch se nedostavil. Možná někde rozpojit nějakou trubičku, ale kde to nevím.
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Nádobka ostřikovačů skla

Příspěvek od mefix »

Tak vystříkej, to snad není problém, za pár minut je po vodě.

blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Re: Nádobka ostřikovačů skla

Příspěvek od blackhawk »

No myslel jsem tu letní směs nějak zachytit do kanystříku. Je jí tam ještě dost, škoda toho vylévat více jak litr do kanálu.
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Nádobka ostřikovačů skla

Příspěvek od jar_da »

tak to namíchej s nemrznoucí, ono nebude hned zítra - 15
CAXA

blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Re: Nádobka ostřikovačů skla

Příspěvek od blackhawk »

Tak jsem vymyslel sice trochu krkolomný způsob, nicméně je funkční. Zvedneme kapotu a zespodu opatrně sundáme po dvou kusech držáků trysek. Z nich pak ještě stáhneme hadičky, jde to lehce po odjištění sponek. Pak si připravíme 2 nádobky na zachycení ostřikovací směsi. Dále je nutné nasimulovat zavřenou kapotu třeba širším šroubovákem do zámku, aby sepnul spínač otevření. Poté požádáme pomocníka, aby nám po dobu stírání bez ostřikovačů poléval přední sklo. Dá se to provést i bez pomocníka, ale není to tak pohodlné. Po vyprázdnění nádobky uvedeme vše do původního stavu a můžeme už nalévat zimní směs. :good:
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Nádobka ostřikovačů skla

Příspěvek od Black Dragon »

blackhawk píše:Tak jsem vymyslel sice trochu krkolomný způsob, nicméně je funkční. Zvedneme kapotu a zespodu opatrně sundáme po dvou kusech držáků trysek. Z nich pak ještě stáhneme hadičky, jde to lehce po odjištění sponek. Pak si připravíme 2 nádobky na zachycení ostřikovací směsi. Dále je nutné nasimulovat zavřenou kapotu třeba širším šroubovákem do zámku, aby sepnul spínač otevření. Poté požádáme pomocníka, aby nám po dobu stírání bez ostřikovačů poléval přední sklo. Dá se to provést i bez pomocníka, ale není to tak pohodlné. Po vyprázdnění nádobky uvedeme vše do původního stavu a můžeme už nalévat zimní směs. :good:
Ty vo.e to bych se na to vys.al, doliju zimní na -30 stupňů až po okraj a za 14 dní až se něco vystříká doliju znova a jeto. Takhle šaškovat okolo auta a zbytečně :fool: na co? Nejvíc mě pobavilo o tom pomocíku, který nám polévá sklo :laugh: to jsem se pobavil. Ty bys mohl psát návody k použití u VW z fleku.

TJU
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 01.02.2008 13:02
Bydliště: PRAHA 10

Re: Nádobka ostřikovačů skla

Příspěvek od TJU »

Tak tohle je vážně hustej postup, myslím, že inženýři ve VW by opravdu koukali, co je všechno možné udělat kvůli letní vodě do ostřiků, která je mimochodem znatelně levnější než zimní, bavíme se tedy o cca. 25 až 30 Kč za litr, krát řekněme dva tak dostaneme 60 Kč, což stojí např. jeden Bigmac :)
Ale proč ne, je to otázka priorit :!: simulace zavřené kapoty a pomocník k tomu :lol: to je jako nejvíc
...GTI Forever...

blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Re: Nádobka ostřikovačů skla

Příspěvek od blackhawk »

Já taky žasnu jak VW šetří všude a na všem a vědu z toho nedělám !
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Re: Nádobka ostřikovačů skla

Příspěvek od blackhawk »

@Black Dragon: No ty bys ty návody psát asi nemohl. Pro změnu u VW by se pobavili z tvých chyb a překlepů. :lol:
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Nádobka ostřikovačů skla

Příspěvek od Black Dragon »

Jaký chyby?Našel jsem teda jenom "jeto" jasně, že to má být zvlášť. Nejsi náhodou učitel češtiny?To by mě potom to šetření na vodě do ostřikovačů bylo jasný. Ale jinak nic ve zlým, jasně , že to je každého věc, jen jsem psal svůj názor.

Uživatelský avatar
george 6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 22.02.2010 17:55
Bydliště: Brno

Re: Nádobka ostřikovačů skla

Příspěvek od george 6 »

blackhawk píše:Měl by prosím někdo praktický tip, jak nejlépe vyměnit obsah nádobky za nemrznoucí směs ? Zkoušel jsem tam nasoukat hadičku a následně vypustit, ale úspěch se nedostavil. Možná někde rozpojit nějakou trubičku, ale kde to nevím.
Ty vogo,tak to je mazec :laugh: :laugh: ale jako for se ti povedlo :good: :good: :good:

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Nádobka ostřikovačů skla

Příspěvek od Shorty »

Zdar, sory, že se sem cpu. Pod autem v garáži nacházím v poslední době žlutou louži a smrdí to jak jar. Podezřele rychle ubývá kapalina, hlavně když jí doleju do plna. Ostřikovače normálka šlapou, ale mám podezření, že to někde teče. Nesetkal se s tim někdo, že by poradil kde to tam může nejspíše téct? Těsnění u motorku je okej, ale možná by mu neuškodila výměna. Docela rád bych se vyhnul vyndavání nádobky.

Díky
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“