koupě GVI

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

koupě GVI

Příspěvek od ulicek »

zdarec, tak sem se rozhodl rozloučit se s GIV a presedlat do šestkove řady.. potrebuju rady o motorizaci, chci jen 1.9 nebo 2.0 TDI , nic jineho... Jake se delaly verze v KW ?? Ktere jsou bezproblemove a kvalitní motory?? Chci do toho investovat tak 250000Kč...diky za rady

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: koupě GVI

Příspěvek od svatan »

Za ty peníze a s tímhle motorem to auto ale asi bude mít dost nalítáno, přes 100.000km a rok 2009/2010... Pokud chceš jen 2.0 TDI tak tam se tuším dělali dvě výkonnové varianty 81kw a 103kw ale jak je to se spolehlivostí to nevím, snad někdo jiný...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: koupě GVI

Příspěvek od ulicek »

tak sem se rozhodl, že auto koupim v německu...Tam se dají sehnat v top stavu s malo km za 11,000 Euro, sice je to o neco víc než sem chtel ale nevadí... Určitě pujdu do motorizace 2.0 TDI 81kw ... rok výroby 2009 a víše...Požadavky, tempomat, climatronik, velke autoradio,esp, multifunkcni volant, atd... A hlavně 5ti dveř... už sem si nejake vyhlídl, jeste to musim poradne probrat a vyrazim pro nej :) .. už se tesim až nejakeho budu mit doma...

Pokud možno, mohl by se tu vyjádřit nekdo, kdo vlastní tuto motorizaci?? Jake ma motor klady a jake zapory?? Když sem v tom jel, tak mi to prislo jako svižnej motor a jelo to krasně, interier krasnej, jediný co mi na tom aute vadilo, bylo to, že melo praž*ký čísla :D:D ..

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: koupě GVI

Příspěvek od svatan »

No auto z Prahy bych taky nechtěl:-) Ty silnice tady jsou strašný, styl provozu brzda plyn, popojíždění v kolonách (spojka)...atd.

11.000Euro = 280.000Kč, to už je něco jinýho, počítej navíc náklady na cestu, pojištění, převozní značky, nevím jak je to u nás s registrací dovozových aut, co to stojí, ale podle mě odhadem navíc za dovoz celkem 10-15tis dáš. A za 290tis už i u nás začínají slušný auta. taky jsem o tom přemýšlel, ale nesebral jsem na to odvahu a ani nenašel dost času...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: koupě GVI

Příspěvek od mefix »

TDI CR 81 kW není zrovna nic svižného.... CR není PD.

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: koupě GVI

Příspěvek od ulicek »

svatan píše:No auto z Prahy bych taky nechtěl:-) Ty silnice tady jsou strašný, styl provozu brzda plyn, popojíždění v kolonách (spojka)...atd.

11.000Euro = 280.000Kč, to už je něco jinýho, počítej navíc náklady na cestu, pojištění, převozní značky, nevím jak je to u nás s registrací dovozových aut, co to stojí, ale podle mě odhadem navíc za dovoz celkem 10-15tis dáš. A za 290tis už i u nás začínají slušný auta. taky jsem o tom přemýšlel, ale nesebral jsem na to odvahu a ani nenašel dost času...

pravě u nas kupovat auto se bojim, vim jaký jsou autobazary sv.ně... navíc už se nechci spalit jako pri koupi před 3 lety GIV v jednou usteckem autobazaru, kde bych si už nekoupil ani sroubek:( ... Převozni cisla řesit nemusim, potahne se to na plataku, přihlasení jsem jeste ani neřesil kolik to stojí atd...

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: koupě GVI

Příspěvek od ulicek »

mefix píše:TDI CR 81 kW není zrovna nic svižného.... CR není PD.
proč myslíš ?? musíš uznat že jsem do ted jezdil v GIV 1.4 16V :D , ... každá 81Kw je CR ???

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: koupě GVI

Příspěvek od mefix »

Aha, já myslel, jestli nejsi zvyklý na 1,9 TDI PD okolo 77 kW. Ta táhne od spodu pocitově více, než 2.0 litr 81 kW CR. CR se rozjíždí plynule a stále, ale není tam tolik znát počáteční zrychlení. Soudím dle sebe a jsem rád, že jsem při předváděcí jízdě toho všimnul a koupil 2.0 se 103 kW. Ten je OK a není třeba u něho cokoliv řešit.

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: koupě GVI

Příspěvek od ulicek »

mefix píše:Aha, já myslel, jestli nejsi zvyklý na 1,9 TDI PD okolo 77 kW. Ta táhne od spodu pocitově více, než 2.0 litr 81 kW CR. CR se rozjíždí plynule a stále, ale není tam tolik znát počáteční zrychlení. Soudím dle sebe a jsem rád, že jsem při předváděcí jízdě toho všimnul a koupil 2.0 se 103 kW. Ten je OK a není třeba u něho cokoliv řešit.

ty jsou hodne malo k videni v nejakym bazaru ty 103 kW :( ani sem jich moc nenasel na nemeckejch servrech.. Ale jinak je to spolehlivý motor, alespon co mi plno lidi řika (myslim ten 81kW) .. jak si s nim spokojenej, za kolik jezdis, a po technický strance, nejake poruchy nebo tak neco??

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: koupě GVI

Příspěvek od rasto4444 »

osobne by som z bazaru nikdy auto nekupil, neverim ani jednemu.. Ja som mal 1.6 TDi CR 77kW a ťahala celkom fajn. nebola to žiadna stíhačka ale prvé tri stupne išla pekne. U tých CR už není taky kopanec od turba tak ako píše mefix, ale podla mna aj ta slabšia verzia 2.0 TDi pojde fajn. ;)
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: koupě GVI

Příspěvek od ulicek »

hosi, tak v pondelí snad konecne razim do nemec kouknout na jeden kousek :) ... Je to tedy od nemeckeho bazaru, ale dle fotek vypada hodně slušne.. ted jeste jak to pojede a jak bude vypadadat motor.. Jeste mam dotaz, na co si dat pozor pred koupi toho auta, na co vsechno se podivat atd, kde se nejcasteji projevují znamky po nehodě, kde se nachází oznaceni motoru abych to mohl skouknout s velkym technicakem, atd ...

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: koupě GVI

Příspěvek od mefix »

Pokud koupíš TSI dej si pozor na motor, pokud TDI - ten je OK, snad jen na filtr pevných částic, ale ten obvykle bez problémů. Bouračku zjistíš dle tloušťky laku - měřákem. Ten mají v každém bazaru. Opiš si VIN a jdi do autorizovaného servisu, kde se ti po známosti podívají do historie vozidla po webu. Pokud bylo auto v autorizovaném servisu, bude tam záznam o opravě - jakékoliv. Já bych z bazaru auto, které se již nevyrábí a není naším domácí produktem ani omylem nekoupil. Navíc Golf 6 je jen navoněné nic, co se snaží vypadat. Zjistíš to sám.

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: koupě GVI

Příspěvek od rasto4444 »

Pozri aj ci lícujú blatniky, dvere atd. Tiez by som pozrel aj cisla na oknach aj podla toho zistis ci bolo nieco s autom..tiez kapota z vnutra, dvere pozeraj na farbu atd..aj podla to sa da zistit ci bolo auto niekde striekane,burane..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: koupě GVI

Příspěvek od ulicek »

Pujdu do 2.0 TDI 81 Kw... výbava výhřev sedaček, automatická dvouzonová klima, multifunkční volant, 4x okna v elektrice, velke radio, parkovací asistent s čidly, tempomat, esp,přední mlhovky pak to ma u radicky dalsí dva cudliky ( myslim že to je na vypnutí toho parkovacího asistenta, ale to další nevim, další je esp... Ale co je napravo před řadičkou, to nevim ... Kde je napsanej tip motoru a označení na nem, abych to mohl skontrolovat s technicakem?? Vsimnul sem si že to ma i ostřiky svetel, ale xenony to nema, oni se davají už ostriky i na normalní svetlomety?? na co se podivat v motorovem prostoru, co by mohlo odpovídat bouračce a nasledne oprave?? zitra se na nej pojedu podivat, nachází se za Lipskem, takže zas taková dalka to neni... Jo a cena je 11 000 Eček

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“