Svolávací akce Golf VI

Moderátor: SandrikGVI

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od Koprolit »

Pánové, teď tomu trošku nerozumím. Svolávací akce na Golf VI (1.4 TSI 118 kW) - to mám - update řídící jednotky, potud dobrý. :-) Ale nerozumím následujícímu - píšete, že vám tam přibyl rádce řazení, ale bohužel jste se nedočkali ukazatele teploty oleje. Já osobně jsem tedy rádce řazení měl již z výroby a ukazatel teploty oleje taktéž.

čili No a napadá mě, jestli to s tím ukazatelem teploty oleje nebude spíš beznadějný, protože pak nevím, proč já ho mám a vy ne. Dokonce mě napadá, jestli tam ten teploměr oleje máte...?

Pro jistotu píšu - Golf VI, 1.4 TSI, objednán v listopadu 2009, vyroben prý v lednu 2010.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od Pantani »

Teplota oleje byla u aut až od nějakýho data, starší auta se tohodle ukazatele už zřejmě nedočkají...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od caravelle »

odpoved je jednoducha.... ja mam modelovy rok 2009 a tie nemali na palubnom pocitaci teplotu oleja, ani toho poradcu rychlosti...
a ty mas modelovy rok 2010....

a ze pry v lednu? to nevies presny datum vyroby svojho auta?? ;-) ja som si ho do kalendara zapisal... :mrgreen: :mrgreen:
Audi S4 Dolphin grey

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od mefix »

K čemu mi je dobré znát teplotu oleje? To je naprosto nepotřebný údaj.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od platal »

mefix píše:K čemu mi je dobré znát teplotu oleje? To je naprosto nepotřebný údaj.

Co třeba na to, aby jsi věděl, kdy můžeš autu šlapat na krk pořádně ;-) Rozhodně jakmile je ohřátá voda, tak olej ještě není....
Petr Látal (Gvines)

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od Koprolit »

carvelle: No datum výroby přesně nevím, no. :-) Jako den narození mám poznamenanej den, kdy jsem si ho převzal. A to mám zapsaný v hlavě i srdci. :-D :-D :-D

platal: přesně tak. Já skoro vždycky, když vyjíždím, tak si tam dám teplotu oleje a čekám na alespoň 85 stupňů a pak na něj šlapu. :-) Tenhle údaj vidím jako fakt hodnotnej. :-)

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od platal »

A ať soudruzi z VW koukaj vymyslet, jak ten údaj rozchodit i na autech bez údaje z výroby :-D není to spíš jen tím, kdo má palubní počítač PLUS a kdo nemá ???
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od caravelle »

peťo, nie je to tým... ja mám PC plus a teplotu oleja mi neukazuje... ale ako som písal, už mám asistenta preradovania... dnes som to trošku šmíroval... a keď mám 1200 ot./min. ešte stále mu vyhovuje stupeň... teda napr. pri 60 km/h tacho... to kľudne navrhne aj 6tku... a dole odporúča preradiť, keď otáčky klesnú pod 1000....
Audi S4 Dolphin grey

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od platal »

Tak to já jedu za 14dní opět do servisu do Německa, tak jim to zadám za úkol :-D aby s tím koukali něco udělat :-D
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od caravelle »

no zisti, či sa to dá pridať.... mne slováci tvrdili, že nie... ale to tvrdili aj o tom asistentovi preraďovania... a hľa robili update RJ motora... a už ho tam mám... :mrgreen: :mrgreen:
Audi S4 Dolphin grey

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od Jiřík »

taky jsem zvědav možná že si s tou teplotou oleje němci poradí.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od mefix »

Výrobu mám 8/2009 a teplotu oleje mám. Nemám pomocníka řazení. Když jsem se v servisu na to ptal, jestli to šlo dodělat, řekli po pár dnech údajného zjišťování, že to nelze protože na "budíku" nemám příslušné pole s číslicí - proto to prý nejde.
Pokud jsem měl možnost jet s tímto asistentem, tak jsem nakonec rád, že ho nemám, protože ta doporučení nedpovídají optimálním otáčkám motoru. Podřazení u asistenta je dost výrazné a mám dojem, že to je takto nastavené, zejména s ohledem na ekologii a úsporu paliva, nikoliv na potřeby motoru.

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od Jiřík »

mefix píše:Výrobu mám 8/2009 a teplotu oleje mám. Nemám pomocníka řazení. Když jsem se v servisu na to ptal, jestli to šlo dodělat, řekli po pár dnech údajného zjišťování, že to nelze protože na "budíku" nemám příslušné pole s číslicí - proto to prý nejde.
Pokud jsem měl možnost jet s tímto asistentem, tak jsem nakonec rád, že ho nemám, protože ta doporučení nedpovídají optimálním otáčkám motoru. Podřazení u asistenta je dost výrazné a mám dojem, že to je takto nastavené, zejména s ohledem na ekologii a úsporu paliva, nikoliv na potřeby motoru.
Asistent řazení by mohl jít přidat beze změny budíků, mi ho přidali jen nahráním nového programu, ale o nic nepřicházíš. Kdyby jsem se jím řídil tak nějaké to deci benzínu ušetřím, ale je mi proti srsti jezdit na šestku 1200ot.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od mefix »

Jo, jo, přesně tak. To raději, ať mi před očima nic nebliká, než koukat na nesmysly, kterými se řídit, je mimo realitu.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od platal »

Souhlas, dle ukazatele řazení fakt nejezdím !!!
Petr Látal (Gvines)

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“