Svolávací akce Golf VI

Moderátor: SandrikGVI

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od Koprolit »

Čau pánové. Minulý týden mi volal technik z VW, že je svolávací akce pro Golf VI. Neděste se, nejde o nic strašnýho. :-)
Jde o to, že se prý uvolňuje výdech vzduchu u řidiče na nohy. Něco uvnitř toho průduchu. Výsledkempak je, že ten průduch prý pak buď vůbec nefouká, nebo fouká špatně a netopí. Přijel jsem tam, trvalo to cca 10 minut, technik to tam zpevnil někde nějakou stahovací páskou a jelo se.

Tak si říkám, že by se vám tahle info mohla hodit...

powerxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 20.03.2010 12:14

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od powerxxl »

Koprolit píše:Čau pánové. Minulý týden mi volal technik z VW, že je svolávací akce pro Golf VI. Neděste se, nejde o nic strašnýho. :-)
Jde o to, že se prý uvolňuje výdech vzduchu u řidiče na nohy. Něco uvnitř toho průduchu. Výsledkempak je, že ten průduch prý pak buď vůbec nefouká, nebo fouká špatně a netopí. Přijel jsem tam, trvalo to cca 10 minut, technik to tam zpevnil někde nějakou stahovací páskou a jelo se.

Tak si říkám, že by se vám tahle info mohla hodit...

uz to robili aj mne, len to nejako zle poskladali a rezenovalo to....

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od Šátek »

minulý týden na garančce mi to taky sdělili a opravili.
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
M!LDA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 28.10.2008 13:01

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od M!LDA »

u mati se to taky menilo kdyz jsem tam jel s tou rezonanci u ridice akorat nechapu co na tom delali 3 nebo 4 hod!!!! (to uz si presne nepamatuju) :evil: kdyz vy pisete ze to trvalo 10 min njn asi odbornici na slovo vzati u porsche plzen :D

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od caravelle »

aj mne to uz urobili...

inak ziadnu zmenu pred a potom som si nejako moc nevsimol...
Audi S4 Dolphin grey

Mariuss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.04.2010 09:09

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od Mariuss »

Tak jen uklidnim majitele GVI (nebo spis jak ja rikam Golf "pet a pul" ) Variant, ze jich se tato akce netyka, ptal jsem se na to dnes v servisu, kdyz mi menili blinkr v zrcatku.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Svolávací akce Golf VI - 1,4 TSI (118 kw)

Příspěvek od caravelle »

Na motory 1,4 TSI (118 kw) je zvolávacia akcia týkajúca sa update riadiacej jednotky motora. Nie je to akcia "povinna" na ktoru by aktivne zvolavali, robia to podobne ako pri tom problemiku s vyduchmi ventilacie, teda ked idete s autom napr. na vymenu oleja, urobia aj akciu... tu je original text v nemcine:

Im Rahmen einer Werkstattaktion wird ein Update des Motorsteuergeräts durchgeführt um Beanstandungen wegen des Motorlaufs zu reduzieren. Die durchgeführte Aktion wird mit einem Aufkleberin der Reserveradmulde dokumentiert.

Ja som uz objednany na utorok... ;-)
Audi S4 Dolphin grey

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od Jiřík »

Zdravím všechny z kubu , hlavně Caravella díky němu jsem se dozvěděl o svolávačce na update řídící jednotky 1,4 tsi 160k . Dneska jsem zajel do servisu a nahráli mi celý sw nový, přibylo mi na palubním displeji kdy mám zařadit jakou rychlost.(podle mě je to trošku volovina, chce to po mě abych řadil už kolem 70km/h šestý rychlostní stupen), jen jsem myslel že přibude důležitější údaj, teplota oleje , ale nepřibyla. :(
Dneska jsem najel teprve 50km tak uvidím, zatím se mi zdá že má motor větší sílu v nízkých otáčkách, ráno uvidím co bude dělat za studena. :)

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od caravelle »

Jiřík.... nemáš za čo.. myslím, že na to toto fórum je ...
a inak ja nemusím ani nič písať.... presne to isté je aj u mňa, vrátane toho zklamania z teploty oleja ako aj otáznikov nad asistentom preradovania... odo mňa chcel 6tku už pri tacho 60 km/h... po rovinke... tiež rovnako cítim, že auto plynulejšie, ochotnejšie akceleruje... uvidíme časom... ja som hlavne zvedavý na tie studené štarty, ktoré mi už vlani robili vrásky...

.... (tiež som bol dnes v servise) .... :wink:
Audi S4 Dolphin grey

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od Pantani »

6. rychlostní stupeň mezi 60-70 km/h po rovince je podle mýho normální, mě to řadí na rovince 7. stupeň při 70 km/h. Podle mýho je to úplně v pořádku!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od caravelle »

pantani: aha.... no ja som nevedel... doteraz som sa riadil maximalne udajom o aktualnej spotrebe a otackami... asi skusim zacat jazdit trosku podla toho poradcu stupnov... ;-)
Audi S4 Dolphin grey

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od Jiřík »

Na šestý stupen při šedesáti mám možná kolem 1300 ot.nejsem odborník ale při takovém dlouhém převodu si myslím že se motor trápí i jeho zvukový projev není zrovna uchu lahodný :D A ještě k tomu asistent řazení chce po mě abych jezdil skoro pořád pod 1500 ot. což si myslím že je na 5 nebo 6 stupeˇn málo. Máme tsička jezdí trošku jinak než klasické atmosférické motory, ale disel to pořád není.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od Pantani »

caravelle: zkus to, uvidíš. Já s DSG nemám takový možnosti jako ty (mám je, ale kdo by se trápil, že?) a musím akceptovat, co aftomat dá, ale je to tak jak píšu. Je ale pravda, že někdy obzvlášť na 7. stupeň když se jede po rovince to už nemá úplně optimální zdravej kultivovanej zvuk a pak následuje dřív nebo pozdějc přeřazení na šestku. Ale při 70 km/h (někdy i dřív) mi to určitě řadí 7. stupeň a považuju to za normální. A mám vypozorovaný, že při 80 km/h na 7. stupeň to auto jezdí skoro zadarmo :-)) - prostě optimální pro eko jízdu.

Jiřík: můj TSI má nejvyšší zátah od 1500/min - proč by měl potřebovat podřazovat dřív? A proč by soudruzi těma šipkama kecali - aby si rasovali motory a lidi jim to pak chodili reklamovat? a co víc - poškodili si reputaci? Nevěřím. Ale ty máš 160k, netuším jak se ten motor chová, třeba je to jiný, ale šipek bych se nebál
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od caravelle »

pantani, dik za rady... skusim... v piatok ma caka 100 km cesta na chalupu... tak uvidime, co to bude pisat v klasickej premavke po cestach 1. triedy...
Audi S4 Dolphin grey

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Svolávací akce Golf VI

Příspěvek od Jiřík »

Pantani: myslím že v projevu ten motor jiný není táhne taky krásně od 1500ot. i dříve. Tak jasně poškodit by se motor neměl. Jak říká můj tatik , výrobce není blbý. Je to asi všechno o zvyku :)

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“