Servis v Německu

Moderátor: SandrikGVI

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Servis v Německu

Příspěvek od platal »

Servisní zkušenost v Německu:

Takže nejdříve jsem objel vícero servisů a vybral nakonec jeden hned za hranicemi v Pirně, kousek od Drážďan (S Čech).

Pracují tam na vyšších pozicích češi, kteří vše přeloží, kdo neumí německy a není v ničem problém. Objednávat se lze den dva předem a není problém.

Takže co se týče srovnání Německo x Čechy

objednání = 1:0 (dá se objednat den dva předem a není problém, naopak Vám řeknou, kdy byste chtěl přijet a je to na Vás)
jednání s klienty = 1:0 (absolutně nic není problém a ve všem se snaží vyjít vstříc a můj zákazník můj pán, když bude spokojen, přijede i příště a přivede další klienty - spokojenost nad ziskem, protože když je spokojenost je i zisk)
servis = 1:0 (bez problémů může zákazník stát v prostoru, kde se auto servisuje a kontrolovat mechanika, v hale jsou kamery a je vše přísně hlídáno oproti ČR, kde Vám toto nedovolí nikdě dle mého názoru a zkušenosti)
cena = 1:0 (cena 1. servisní prohlídky v ČR v jednom VW mi bylo řečeno komplet 5800,- Kč oproti Německu, kde to vyjde na 3300,- Kč !!!!!!)
šikovnost = 1:0 (Němci musí daleko víc se vzdělávat a projde jim víc aut pod rukou, takže se to v tom i víc vyznaj)

Celkově Německo alespoň u mě vyhrálo na plné čáře ve všem. Především i v tom, že tam je asi 99% menší šance, že mě oserou a případně ojebou o díly na autě nové...

PS: Pokud někdo bude mít zájem, tak SZ a napíšu mu kontakt na ten servis, kde se domluví česky.
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Servis v Německu

Příspěvek od honzanun »

Moje řeč. Ač to mám do servisu v Německu cca 350 km, tak nikdy už jinam auto nedám. Je to opravdu nebe a dudy!!!
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Servis v Německu

Příspěvek od Pantani »

Hoši já už to někde psal - já bych to taky klidně zkusil, ale nejezdím do Německa a už vůbec bych se s nima nedomluvil, takže si nechám zajít chuť. Ale uznávám, že zkušenost je to k nezaplacení a pokud máte tu možnost nechat servisovat svoje miláčky tam, kde je to nejlepší, budiž vám to přáno.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Servis v Německu

Příspěvek od mefix »

Já se do Německa chystám na servisní prohlídku (Pirna nebo Drážďany) ve 30tis. Jinak první olej+filtr jsem si nechal u známého vyměnit po 12tis. včetně resetu počítadla. Byl jsem překvapený, jak auto po ujetí cca 5 km zničeho nic ožilo v akceleraci. Olej jsem dal stejné normy - tedy VW 507 00. Takže tu povinnou kontrolu plánuju opravdu až po těch 2 letech nebo 30 tis. A když čtu ty ceny, tak to snad dám raději tomu Němci... :mrgreen: Stejně od něj v podstatě nechci nic, než "razítko".

Uživatelský avatar
Andrew
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.06.2010 01:09

Re: Servis v Německu

Příspěvek od Andrew »

Nojo, ten rozdíl ceny je docela markantní, pokud tomu je tak, jak píšeš. To by se i vyplatilo moožná cestovat přes celou tu republiku, ale druhá věc je, že to je výlet na celý den... Ale budu o tom uvažovat, uvidíme jak budou vypadat ceny, až to budu muset řešit :)

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Servis v Německu

Příspěvek od platal »

Ceny se mohou lišit servis od servisu, ale i kdyby cena byla stejná, tak v Německu je to o voze a koze ve všem. A práce na autě jim trvala 2h komplet prohlídka a přeinstalace nového softwaru.

Nevím, ale auto mi jezdí na trase 25km do práce, přes město 5km, mimo město 15km, 5km město a jedu to při 90km/h a vesnice 50km/h tak v průměru za 3,9L/100km.
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Servis v Německu

Příspěvek od Thorwards »

To by se snad nemělo lišit servis od servisu ne? Teda aspoň když se porovnají ceny v českých servisech. Pokud by to bylo cenově stejné s německem tak bych to asi dost zvažoval, podle toho co by na tom autě měli dělat, přeci jen mam to trochu z ruky.

Uživatelský avatar
korycan
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 24.06.2009 10:39
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis v Německu

Příspěvek od korycan »

Jelikož bydlím u hranic s Polskem, zajímalo by mne, jestli má někdo zkušenosti s polskými servisy WV ? Také mne pomalu čeká 1. servisní prohlídka a v servisu v Opavě mě řekli, ať si nachystam 7-8 tis. Kč

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis v Německu

Příspěvek od caravelle »

7-8 tis. to je dost.... ja som tu uz pisal.... mna vysiel 1. servis po 30 000 km vratane oleja.... 150 € .. keby som si kupil olej po vlastnej linke, tak to mam este o nejakych 50 € lacnejsie.... inak islo o servis v Bratislave, teda na Slovenske pomery relativne "draha oblast"...

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 8#p1832638" onclick="window.open(this.href);return false;
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
korycan
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 24.06.2009 10:39
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis v Německu

Příspěvek od korycan »

Bratislava, nebo Německo, to mě vyjde na km skoro nastejno, do Polska to mam 2 km, tak bych raději nejake zkušenosti z Polska, pokud někdo nějaké máte

Uživatelský avatar
andre.11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 13.11.2009 21:07
Bydliště: Osek nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis v Německu

Příspěvek od andre.11 »

v Olomouci mi prodejce sliboval cenu do 4000,- ...ale víte jak to je když kupujete nový vůz...mažou tuny medu kolem huby...
VW T-Cross 1.0 TSI, DSG Benefit Edition. Bílá Pure

lichoresnice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.05.2011 13:55

Re: Servis v Německu

Příspěvek od lichoresnice »

já byl v pátek na prvním servisu v německu, cena 177.80 EUR - výměna oleje, filtru, šroub

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Servis v Německu

Příspěvek od Jara77K »

Nazdar Andre.11 v olomouci to stojí 7700kč.

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Servis v Německu

Příspěvek od Jara77K »

Dnes jsem byl na prvním servisu v šumperku - výměna oleje, filtru, podložka 3700kč.Je divné zě neměnili vzduchovej a pylový filtr,tak jsem se ptal a prý až po 60000km to se mi zdá pozdě co nato říkáte?
Naposledy upravil(a) Jara77K dne 14.09.2011 21:30, celkem upraveno 1 x.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Servis v Německu

Příspěvek od mefix »

Na vzduchový filtr je skutečně interval 60 tkm, já ho vždy měním po 30tk. Pilový filtr si měním po 20 tk a myslím, že to je až až.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“