Aktualizace SW řídící jednotky

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Aktualizace SW řídící jednotky

Příspěvek od mefix »

Zajímalo by mě, zda někomu byl aktualizovám SW v řídící jednotce v rámci servisních služeb. Resp. jak by měl servis postupovat v případě, že je výrobcem uvolněn nějaký upgrade SW v ŘJ a auto je stále ve dvouleté záruce.
Tedy, jestli se nový SW dává:
- jen při nějaké udané závadě (např. nepravidelných chod motoru atd...)
- při povinné kontrole po 2 letech nebo 30t km
- vždy pokud je auto servisováno s nějakou závadou
- v případě vyžádání zákazníkem

Byl jsem v nejmenovaném největším servisu v Praze na svolávací akci (upevnění průduchů v kabině), které byly opraveny tím, že tam prý dali jiné šrouby a jiné úchytky.
Požádal jsem technika, zda by mi sdělil, jestli je k dospizici nový SW pro ŘJ. Zprvu to vypadalo, že se domluvíme a že se dozvím, zda je nová verze nebo ne.
Pak ale mi sděli, že mi servis zjistí napojením "auta na systém", jestli je k dispozici nová verze, ale je to placená služba účtovaná 1 hodinou práce. I kdyby nový SW byl, automaticky mi ho zdarma nedají, neboť neudávám žádnou závadu, a proto nový SW není potřebný. Dále mi technik sdělil, že nový SW by přicházel do úvahy zdarma při svolávací akci zameření právě na upgrade SW. Na dotaz proč bych měl jezdit se starým SW, když je k dispozici nový (zřejmě opravující předchozí vady, jinak by uvolnění nové verze nemělo smysl), mi řekl, že autu nic není a nový SW mi tedy nijak nepomůže.
Myslím si, že upgrade SW bych měl obdržet automaticky, pokud je auto v servisu a pokud je SW k dispozici a auto je v záruce.

Napsal jsem proto obdobný dotaz na importéra, zda by mi měl servis poskytnou upgrade SW ŘJ (je-li výrobcem uvolněn) s tím, že jsem během další dne obdržel odpověď:

"Nedoporučujeme tento proces, neboť by mohl způsobit potíže mezi ostatními periferiemi a dalšími kompatibilními zařízeními.
V případě, že Vaše vozidlo nevykazuje žádný technický problém, není důvod měnit SW."
Vendula Šachová
Zákaznické centrum Volkswagen

Tato opověď mě skutečně neuspokojuje, a proto jsem napsal do německého servisu, aby mi sdělili, jaká je praxe v DE. Jakmile budu od nich vyjádření, dám ho k dispozici.

Jelikož z DE přišla odpověď během několika hodin, ještě ji doplním...
"Jsme poteseni vasim zajmem nechat sve vozidlo servisovat v nasem servisu.
Dle vaseho VIN kodu neni na vasem voze treba provadet zadne upgrade SW.
Ale jen dodatecne upevneni nekterych plastovych prvku na vozidle.
Vsechny akce svolane VW jsou zdarma.
Akce nejsou na vsechny vozy stejne, ale podle VIN se pozna, co na kterem voze je treba udelat."
Ještě následuje popis servisních úkonů, které mi byly provedeny v pražském servisu. Tedy každá oprava je zřejmě zaznamenána servisem na web a může jí dohledat kdokoliv, kdo má přístup do databáze.

Jednoznačně další servis přenesu do Pirny, není co řešit...

Jaká je Vaše zkušenost, mám nárok na nový SW a doporučili byste upgrade? Piště názory, díky.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Aktualizace SW řídící jednotky

Příspěvek od Pantani »

Mně SW upgradovali, ale proto, že jsem si stěžoval na motor - to je pravda. A je taky pravda, že se auto po upgradu chová trošku jinak-líp, pamatuju si, že jsem si toho všimnul, když jsem ho poprvé po upgradu uslyšel. Ale toť vše, víc nevím.
Jestli SW opravuje chyby nevím, ale to snad jó, ne? - by snad novou verzi nevydávali. Ale osobně jsem spíš zpátečnickej typ - nechávám věci smrdět, dokud voněj. Pokud jsi o trochu větší dobrodruh, tak tě chápu. A v servisu mi řekli, že je spousta aut, který pořád jezděj s původním SW a bez problémů (nebo o nich majitelé nevědí - to je moje dedukce).
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace SW řídící jednotky

Příspěvek od caravelle »

ja som sa nedavno bavil s jednym servisakom z vw... a hovoril mi, ze nie vzdy je novy soft do RJ vyhra, pretoze sa im sem tam stane, ze auto po update softu RJ ide este horsie resp. s problemami...

cize pokial ti auto ide ok... nejako moc by som to neriesil...
Audi S4 Dolphin grey

ramoon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 17.11.2008 15:49
Bydliště: Bratislava

Re: Aktualizace SW řídící jednotky

Příspěvek od ramoon »

Vendula Šachová ti napisala spravne. Totiz v aute je viacero RJ a tie nemusia spolupracovat korektne ak ti nahraju software len do jednej :) Vo vseobecnosti sa software nahrava len ked sa stazujes ze sa ti to nepozdava vykon auta a podobne. Daju ti novsi pre tvoje kludne srdce a pre ich pokoj :)
Seat Alhambra III 7N Style 2012 2.0 TDI CR 140 K/103 KW ECOMOTIVE DSG

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Aktualizace SW řídící jednotky

Příspěvek od Jiřík »

ramoon píše:Vendula Šachová ti napisala spravne. Totiz v aute je viacero RJ a tie nemusia spolupracovat korektne ak ti nahraju software len do jednej :) Vo vseobecnosti sa software nahrava len ked sa stazujes ze sa ti to nepozdava vykon auta a podobne. Daju ti novsi pre tvoje kludne srdce a pre ich pokoj :)

Není to pravda!!! Vždy se update ŘJ vstahuje na určitý model podle vin karoserie takže by mělo všechno fungovat jak má. A jak je aktualizace softweru tak ti ho musí přehrát i když auto nejeví známky závady.Do databáze zadají vin auta a zjistí jestli není na autě nějaká svolávací akce, nebo je druhá možnost jak to zjistit, napojí auto na počítač a jestli je v programu nějaká chyba nebo svolávací akce na změnu programu tak si jí sám vyžádá, v servise mi říkali že jí jen spustí(odsouhlasí) a pak už nemohou do ničeho zasahovat všechno si auto přehraje samo. V žádném případě bych nic neplatil , chtěli tě natáhnout! Joo a svolávačku si můžeš zjistit i sám, je to na netu nějaká německá ztránka, zadáš do kolonky vin auta a napíše ti to jestli se vztahuje na tvoje auto nějaká svolávací akce, ale neznám adresu ,myslím že jí zná Caravele.

ramoon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 17.11.2008 15:49
Bydliště: Bratislava

Re: Aktualizace SW řídící jednotky

Příspěvek od ramoon »

Jiřík tak pekne si to napisal uz som si myslel ze pracujes v servise VW ale veta "v servise mi říkali že " ta prezradila. V servise ti totiz povedia to co chces pocut. Sam som pracoval v servise a viem ako to chodi. Ale pravdu si mal so zvolavanim do servisu a nahratim noveho softwaru v pripade odhalenia chyb. Ale odhalenie sa zisti ked sa ozve viacero zakaznikov. A jednotlivci maju smolu musia sa dozadovat upgradu osobne. Totiz nie kazda chyba sa musi prejavit na kazdom aute.
Seat Alhambra III 7N Style 2012 2.0 TDI CR 140 K/103 KW ECOMOTIVE DSG

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Aktualizace SW řídící jednotky

Příspěvek od mefix »

Už si to tu zaslouží uvést link na svolávací akce. Takže hezký přehled je na http://www.michaelneuhaus.de/golf6/golf6-probleme.htm" onclick="window.open(this.href);return false; a pak VW stránky, kde se zadá WIN http://www.volkswagen.de/de/servicezube ... ionen.html" onclick="window.open(this.href);return false; .

Uživatelský avatar
pava
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Aktualizace SW řídící jednotky

Příspěvek od pava »

Mám sice Octavii, ale motor stejný jako někteří z Vás, konkrétně 1.4 TSi. Mám ve škodovce známého a zrovna v sobotu jsem byl u toho, když mi upgrade SW dělal. K vozidlu se připojí originál diagnostika VAS s on line připojením. Diagnostika porovná všechny ŘJ ve vozidle a srovná s databázi přímo v Německu. Potom nabídne, co je novější. V mém případě to byl právě SW v ŘJ motoru. Samotná aktualizace trvala asi 15 minut. S novým SW se mi zdá celkově měkčí chod motoru, plynulejší zátah a plynulejší přechod mezi řazenými rychlostmi. Jinak v žádné svolávací akci jsem nebyl a stejně jako Vám mi bylo potvrzeno, že se nový SW nahrává jen v případě problému, nebo jako placený úkon na vyžádání.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“