Řazení zpátečky

Moderátor: SandrikGVI

radik999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.09.2010 22:35

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od radik999 »

ahaaaaa, tak dik za radu, budem musiet zájst do servisu, aby mi to deaktivovali, kym neprídem o zadný stierac

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Thorwards »

Nevím, jestli se to tu neřešilo, ale nedá se to deaktivovat v palubním PC. U Golfa mi to nedělá, ale Peugeot to měl přesně takhle nastavené z továrny a dá se to normálně upravit v palubním PC.

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od xwritter »

Ahoj chlapi, přidávám se do debaty, mám golfa od prosince a tyto problémy už řeším bohužel taky:(

1) zpátečka jde občas přes zuby, ale né vždy, musím to ještě pozorovat
2) horší je to s jedničkou, občas prostě nejde zařadit, už se mi párkrát stalo, že jsem se chtěl na křižovatce rozjet a nenarval jsem jí tam, nebo jsem musel velkou silou. To se stává tak 1/10 případů, zatím jsem zjistil, že zahřátí motoru na to nemá vliv. Možná se mi naopak zdá, že po zahřátí to dělá víc, než za studena.
3) zadní stěrač mi párkrát setřel i když jsem ho nezapínal, myslel jsem, že dělám něco špatně, ale nezjistil jsem co. Tak teď už vím. Podařilo se vám to deaktivovat?

Mám najeto 2500 Km

Uživatelský avatar
vojtasbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.09.2010 20:12
Bydliště: Brno

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od vojtasbo »

xwritter: bohuzel musim potvrdit, nezda se Ti to...Taky mam obcas problem, hlavne se zpateckou, s jednickou take ale to jen velmi malo...Sterac to same. Co jsem hledal tak na to neni zadna fce v pal. pocitaci a nijak se to nezapina...proste se to obcas setre i pres led :? :? co uz...
Golf VI MY 2011, 1.2TSI, bílá, Highline, paket Vancouver, parkpilot, Keyless access

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Thorwards »

Setře to jenom když jsou puštěný přední, když nebudeš stírat předkem, tak by to při zařazení zpátečky stírat nemělo.

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od xwritter »

vojtasbo: mě zase výjimečně jde zpátečka přes zuby, jednička mě štve víc, ona celkově jde divně, někdy řadí jakoby na dva stupně - tlačím dopředu a zasekne se, ale přitom není zařazená, tak musím zatlačit víc a pak se buďto zařadí, nebo musím od znova. Při rozjezdu na světlech už na to myslím a zkouším ji zařadit dřív, než padne zelená, ale jak už tady bylo řečeno...to kluci z Wolfsburgu moc nevychytali. Zajímalo by mě, jestli to už někomu servise uznali a opravili.

Lubos77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.01.2011 19:10
Bydliště: Bratislava

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Lubos77 »

xwitter:
Nazdar, mám rovnakého Golfa, akurát od novembra. Najazdených 1900 km a 1-tka mi robila presne to isté. Potom si to naštastie nejak rozmyslela a teraz tam ide úplne spoľahlivo. To je asi tak posledných 500 km. Spiatočka išla v pohode vždy, ak neberiem do úvahy, že ak mrzne a je stuhnutý olej tak sa tam trocha horšie triafa.

Akú máš zatial dlhodobú spotrebu? Ja 6.6 litra.
VW Golf VI 1.2 TSI 63kW Trendline, reflex silver

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od xwritter »

Lubos77:
To jsi mě potěšil, dneska mi to po 80km cestě neudělalo ani jednou, mám najeto už 2800km. Na zpátečce jsem zjistil to, že když ji chci zařadit a motor je ještě vytočenej, tak to jde přes zuby, pokud ji zařadím při volnoběhu tak dobrý.
Spotřebu nevím teď přesně, ale je to zhruba stejně. Můžu to dobře sledovat, protože jezdím do práce 35 km a můžu si vybrat dvě trasy, buď po dálnici, to mám průměr cca 7,3, nebo po okresce (se spoustou vesnic) a to se vejdu i pod 6. Rekord mám myslím 5,7; dnes jsem měl 6,1. Mám pořád zaplou klimu a rádio. Co mě štve je, že na nerovnostech mi v interiéru občas něco cvaká/vrže, ale to patří do jiného tématu.....

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Jiřík »

Byl jsem v service s řazením té zpátečky. Tak mi nakonec rozebírají převodovku a mění synchron na zpátečce. Jsem zvědav jestli to pomůže.

Bruno2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.01.2011 11:02

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Bruno2 »

Jestliže nelze u stojícího auta hladce zařadit jedničku nebo zpátečku, stačí na okamžik pustit spojku, pak ji znovu sešlápnout a pak jde zařadit snadno. Ten problém se občas objeví u každého auta, v převodovce jsou v některém okamžiku ozubená kola proti sobě zubama a nelze je zasunout.

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Jiřík »

Bruno2 píše:Jestliže nelze u stojícího auta hladce zařadit jedničku nebo zpátečku, stačí na okamžik pustit spojku, pak ji znovu sešlápnout a pak jde zařadit snadno. Ten problém se občas objeví u každého auta, v převodovce jsou v některém okamžiku ozubená kola proti sobě zubama a nelze je zasunout.

Ahoj, v tom máš pravdu někdy se stane že rychlost jde zařadit stuha , jenže v mojím případě zpátečku zařadím vždycky , jenomže přez zuby.

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Jiřík »

Už mám autí zpátky ze servisu , říkali že synchron na pátém stupni je společný se zpátečkou , vyměnili ho a zatím jde zpátečka řadit hladce, doufám že se oprava povedla :-)

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od xwritter »

Mám najeto téměř 10tis. km a jednička se opravdu umoudřila, už se mi nestává, že bych ji tam napoprvé nedostal. Sice nejde úplně hladce, ale už to moc neřeším. Zpátečka jde občas přes zuby stále, tam zatím nepozoruju posun k lepšímu, ale tam se to nestává příliš často (tak 1x z 10ti). Je otázka, jestli to není teplým počasím a v zimě se to zase nezhorší.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od mefix »

Takhle to přesně vždycky trvalo, než se zaběhl žigulík.

JK84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.10.2011 18:20

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od JK84 »

Mám podobný problém, prostě tam R někdy napoprvé nadám a většinou to trochu drhne přes zuby. Stejně tak z R zařadit 1° neni uplně v pohodě, jak bych od VW čekal. Podle technika jsou to synchrony...a je to u všech golfů VI?... Auto mám od června 2011, najeto cca 7tkm, tak ještě uvidím.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“