Řazení zpátečky

Moderátor: SandrikGVI

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Řazení zpátečky

Příspěvek od Jiřík »

Za nízkých venkovních teplot blížící se nule, jak je auto ztuhlé tak mi jde špatně řadit zpátečka, prostě jde přez zuby někdy fakt strašné. Ale jak se motor i převodovka zahřeje tak jde zpátečka řadit jedna báseˇˇn . Byl jsem v srvise a technik mi řekl že zpátečka nemá vlastní synchron a je bržděna pátým synchronem a ten je prý nějaký menší (slabší) , takže mám vždycky při řazení zpátečky sešlápnout spojku držet jí tak tři sekundy a pak řadit , že musím počkat až se hřídele v převodovce zastaví, noo zkoušel jsem to, někdy zařadím normálně, ale ve většině případů jde přez zuby a někdy fakt brutálně a je jedno jestli spojku držím 3, 10 nebo 30 sekund. Myslím si že by se u nového auta nic takového nemělo dít. Máte někdo taky tentýž problém?

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od mefix »

Uvedený problém nemám, ale to auto je za půl mega, tak ať ti to opraví. Je to vada a nemá smysl, abys se jakkoliv omezoval.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od platal »

Určitě vada !!! Když nevymění u nás, stížnost nebo zajet do Německa, jsou tam vstřícnější.

Mě u nás na hluk od čerpadla paliva řekli, že si mám pustit radio, s prominutím ko..ti. Příští týden jedu s tím do Německa.
Petr Látal (Gvines)

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Jiřík »

Ještě zavolám do servisu a obědnám se , problém je v tom že převodovka musí uplně schladnout takže u toho nebudu. Určitě dám vědět jak jsem dopadl.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od platal »

Určitě dej vědět a když problém bude pořád, zkusíme to nějak zařídit v Německu, tam co jezdím jsou velmi ochotní.
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
Golfinger Black
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 14.08.2010 20:17
Bydliště: Plzen

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Golfinger Black »

Zpatečku zařadim bez problemu, ale vyřadit ji jde hrozně ztěžka. Dokonce i rychlosti tam nejdou jak po másle, jakmile se ohřeje tak je vše o.k. Najeto 9tis. r.v. 12/2009. V praci mam caddyho a s tim je to uplně v poho a je fuk jaky je počasi.
Máte nekdo zkušenost? Až bude čas asi zkusim servis.

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Jara77K »

Nazdar,já když chci zařadit zpátečku!pedál mám až na podlaze a nic zkusím znovu a jdeto no a to řazení taky není na 100% nato žeto je nové auto.Vždy jsem čet že Golf je jednička tak jsem ho koupil!no krásný je tose mu musi nechat ale much má hodně :wink:

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od platal »

Mouchy má každej novej model, ne nadarmo se říká, že je lepší vzít poslední model staré verze než první nové....

Oni to do roka dvou odladí vše a golf 6 rok 2012 bude bez chyb....jak jinak je najdou než tím, že jim je zákazníci nahlásí.
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Jara77K »

toje my jasný že mouchy má každý ale jeto spousta peněz za nové auto tak by jich nemuselo mít tolik a nedělaj to poprvé myslím tím auta!no a oni nechcou v servisu nic slyšet.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od platal »

To je důvod proč jezdím do Německa ;-) zítra tam jedu znovu a i kamarád z Kolína na první servisní prohlídku. Absolutně jiné jednání a i cena nižší a nic není problém. S VW v CR se to nedá srovnat !!!
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Jara77K »

tomu snad začnu aj věřit :wink:

Uživatelský avatar
ohsi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 22.05.2009 16:44

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od ohsi »

platal píše:Mouchy má každej novej model, ne nadarmo se říká, že je lepší vzít poslední model staré verze než první nové....

Oni to do roka dvou odladí vše a golf 6 rok 2012 bude bez chyb....jak jinak je najdou než tím, že jim je zákazníci nahlásí.

VI je len dôkladný facelift V, takže muchy by mali byť dávno vychytané.
Ja mám tiež s radením problémy, nie je čisté, páka pri pohybe zadrháva. Spiatočku sa niekedy ani nepodarí zaradiť na prvý krát. Budem to riešiť v servise pri výmene oleja. U Peugeota som to toleroval, ale jedným z plusov pri výbere Golfa bolo novinármi ospevované precízne radenie.
Golf VI 1,4 TSI

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od platal »

ohsi píše:
platal píše:Mouchy má každej novej model, ne nadarmo se říká, že je lepší vzít poslední model staré verze než první nové....

Oni to do roka dvou odladí vše a golf 6 rok 2012 bude bez chyb....jak jinak je najdou než tím, že jim je zákazníci nahlásí.

VI je len dôkladný facelift V, takže muchy by mali byť dávno vychytané.
Ja mám tiež s radením problémy, nie je čisté, páka pri pohybe zadrháva. Spiatočku sa niekedy ani nepodarí zaradiť na prvý krát. Budem to riešiť v servise pri výmene oleja. U Peugeota som to toleroval, ale jedným z plusov pri výbere Golfa bolo novinármi ospevované precízne radenie.

Mě to řadí bez problémů a s tímhle když zajedeš do servisu, musí odstranit. A s tím faceliftem nevím, přijde mi že 6ka je prostě víc než jen facelift !!! Vším.

Rozhodně doporučuju servis v Německu !!! Za první prohlídku jsem platil 3200,- Kč včetně filtrů a oleje. U nás chtěli i celkem 6000,-.
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Jara77K »

brácha má Jettu a platil v olomoucu 7700kč

Uživatelský avatar
ohsi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 22.05.2009 16:44

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od ohsi »

VI je komplet V, len má nový interiér, nárazníky svetlá...
Najlepšie to poznáš tak, že strešný nosič z V pasuje aj na VI. To znamená, že skelet karosérie je rovnaký. Rovnaké sú aj motory, prevodovky, nápravy...
Golf VI 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“