Řazení zpátečky

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Golfinger Black
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 14.08.2010 20:17
Bydliště: Plzen

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Golfinger Black »

Jiřík píše:Trošku jsem zadrbal, chtěl jsem zajet do servisu kvůli řazení té zpátečky, ale počasí mi nepřálo bylo více jak 10 stupňů takže řazení šlo docela dobře (v mezích) asi by se mi v servise vysmáli co po nich chci. A teť jak začala zima tak mi skončila pojistka a autí jsem dal do depozitu. takže už s ním nemohu vyjet na cestu. Asi to někomu připadne blbé, auto má jezdit a ne stát, ale mám na zimu staré auto a Golfíka si chci trošku ušetřit. Takže uvidím na jaře, ale určitě tam zajedu, jen nevím co s tím budou dělat, jak je vidět tak problém nebude jen u mě bude nás hodně a převodovky jsou drahé myslím že nám vymnění olej za řidší s menší viskozitou a pošlou nás domů :(
Přesně tohle mi řekli, at přijedu, necham ho tam venku přes noc a oni to ráno zkusí.....a jediný co by prej mohli udelat je výměna toho oleje za "řidší". V prosinci ho tam odvezu a dam vědět!

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od mefix »

Výměna oleje za řidší mi přijde jako nesmysl. Pro tu převodovku je předepsaný olej a s tím by to mělo fungovat v zimě i v létě. Takový experiment bych odmítl. To, že by jiný olej tomu pomohl, je možné, ale závadu to nevyřeší. V létě pak budeš mít třeba problém s tím, že převodovka bude hlučnější nebo se po čase na tom něco vysype a pak ti řeknou, že to bylo nesprávným olejem a že si za to můžeš sám, že s ho tam nalil. Já už v servisu toho slyšel dost.
Naposledy, když jsem reklamoval hever, který měl zřejmě z výroby vadnou koncovou matku na šroubé hřídeli a došlo k očesání závitu hřídele, tak mi řekli, že je poškozený závit, protože jsem na tom zdvyhal asi tranzita a hever byl přetížený. Nakonec mi hever po podání reklamace vyměnili, ale musel jsem to řešit až vedoucím a čekat 3 neděle. Přitom jsem hever použil celkem 4x (při výměně za zimáky) a jinak nejevil žádné známky opotřebení nebo poškození.
Když jsem po nich chtěl náhradní hever, že bez něho jezdit nebudu, tak se divili a nakonec mi na zálohu 2 tis poskytli nový do vyřízení reklamace. Fakt je potřeba asi jezdit na servis do toho Německa (jak tu píše platal) nebo kam to máš nejbíž. Já třeba do toho servisu v Pirně psal mail v češtině (adresa z odkazu jejich stránek) a během jednoho dne reagovali česky a byli velmi úslužní a pak jsme ještě 2x mailovali. Takže pokud se nedomluvím rozumně u nás, jedu bez váhání k nim.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Thorwards »

Přístup českých servisů opravdu nechápu, jsou si tak jistý svou pozicí na trhu a tim, že člověk nepojede někam jinam až to hezký neni.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Pantani »

mefix píše:Já třeba do toho servisu v Pirně psal...
Kam? Do Pirny? kde to je?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od miromen »

A maš to i v češtině.

http://www.autohauspirna.de/20-0-Willkommen.html" onclick="window.open(this.href);return false;
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
ohsi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 22.05.2009 16:44

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od ohsi »

caravelle píše:mne pasujú lyž. boty na lyže atomic a aj na nordica... je jasné, že atomic a nordica sú rovnaké lyže...

rovnaké sú aj motory.... tak to už áno... dokonca prevodovky.... aj kolesá... sú tam rovnaké.... dokonca s pneumatikami... jééééj GV má volant a sedačky to má aj GVI.... dokonca aj dacia duster.... a ktoré auto má ešte všetko rovnaké???

ccc... nejaké urýchlené závery robíš....

a inak napriklad mne je to úplne jedno ......... a takisto ..aj dalšiemu pol milionu ludi , ktorí majú GVI...
No to nie je urýchlený záver, ale logický záver. Golf VI je dôkladný facelift Golf V. A uviedol som aj dôkazy. Môžem pridať, rovnaký rázvor tiež dokazuje že platforma je rovnaká. Je to ako s Octaviou II pred faceliftom = Golf V a po = Golf VI.
Nechápem podráždenú reakciu. O čo ide? Autá po facelifte sú predsa tie najlepšie, overená technika plus vychytané muchy (teoreticky) :mrgreen: Úplne nový Golf bude VII. Bude na novej platforme s novou karosériou.

K druhému príspevku - súhlasím. Je to naozaj vydarený facelift, auto omladlo a stalo sa viac športovejším. V bola nuda.
Golf VI 1,4 TSI

stepin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.04.2010 21:13
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od stepin »

ohsi píše:VI je komplet V, len má nový interiér, nárazníky svetlá...
Najlepšie to poznáš tak, že strešný nosič z V pasuje aj na VI. To znamená, že skelet karosérie je rovnaký. Rovnaké sú aj motory, prevodovky, nápravy...
kroserie ano..motory ( až na 1.4. FSI )a převodovky jsou úplně nové, což je i logické, protože TSI se začaly dávat až do VI generace. BTW mám V i VI a rozdíl je dosti razantní. VI je o mnoho funkční. Je vylazenější. Jinak auto mám od poloviny srpna 2010, najeto 17 tis a bez problémů. Řazení jak po másle...

radik999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.09.2010 22:35

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od radik999 »

Pozdravujem "golfáci", nechcem zakladat kvôli otázke novú tému, ale potrebujem zistit, či sa dá na golfe VI deaktivovat funkcia automatického zapínania zadného stierača pri zaradení spiatočky, v zime je to nie veľmi šťastné riešenie, môže niekto poradiť, či sa to dá len v servise,alebo si to dokážem deaktivovat sam, v príručke som deaktiváciu nenašiel.

Dik za odpoved...

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od mefix »

Zadní stěrač nebude stírat při zpátečce, pokud budeš mít páčku stěračů v poloze "0".

radik999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.09.2010 22:35

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od radik999 »

Mám ju v polohe O ale ked zapnem predné stierace, napr. ráno pri oškrabaní čelného skla, potom zaradim spiatocku na vycúvanie z parkoviska, okamžite mi zadný stierač zotrie sklo, ale ked zabudnem vyhriať okno, tak prúser, na zimu by som to chcel deaktivovat, v letnom období to je super

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od mefix »

Nějak jsem si nevšiml, že by mi to vzadu stíralo, když mám vypnuté stěrače,. Co to setřit vpředu přidržením páčky dolu, možná si to pak nebude pamatovat, že se předtím stíralo.
Mně spíše vadí plno jiných věcí.... automatické vypnutí zadního vyhřívání po určitém čase, nesmyslné zapnutí klimošky, když chci vyfoukat přední sklo nebo "vypadnutí" polohy nastavení vyhřívání sedačky při vytažení klíčku ze zapalování a další život obtěžující "vychytávky".

radik999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.09.2010 22:35

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od radik999 »

skúšal som pridržať pačku stieracov dole aj dlhsie, zotrelo asi 5x okno a asi po minute som začal cuvat a znova zotrelo zadné okno :( to čo píšeš, že ti vadí, s tým súhlasím, skúšam si na to zvyknúť ale načo si neviem zvyknúť, že pri vypnutom zapaľovaní sa vypína aj zapaľovač, to je na nervy, ked treba nabiť mobil, aby stále bolo zapaľovanie, príp. naštartované auto :roll:

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Allbacore »

stieranie pri spiatocke sa da vypnut velmi jednoducho s VCDS...
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

radik999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.09.2010 22:35

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od radik999 »

môžeš mi prosím Ťa vysvetlit, čo je to VCDS? Asi budem musiet do servisu...

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Allbacore »

VAG-COM, isty druh "diagnostiky" auta
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“