Ukazatel servisních intervalů

Moderátor: SandrikGVI

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

Termín výměny.pdf
(179.31 KiB) Staženo 207 x
Sken přílohou....

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od TraI »

Mohu ještě jednou požádat zde kohokoli, kdo je trochu hodný (že odpoví) a malinko inteligentní (že odpoví jen na co se ptám), zda u VW Golf s Longlife servisem, když manuálně kontrolujete zbývající čas resp. km do prvního servisu (s výměnou oleje), ukazuje vám palubní jednotka na displeji stále vždy dopočet do 30tis. km???
Pro úplně malé děti: Když mám zrovna najeto 10tis. km-ukazuje 20tis. km, když 17tis. km-ukazuje 13tis. km, když 23500 km-ukazuje 6500 km.
Takto vždy bez ohledu na to, jestli se předchozí stovky-tisíce km odjezdily ve městě na krátkých štrekách se studenými starty, nebo po dálnicích...
Já snad na věcnou relevantní odpověď vyhlásím odměnu :evil: ..vždyť se tu řeší kdejaké pí.oviny. Tak prosím..

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od Black Dragon »

TraI píše:Mohu ještě jednou požádat zde kohokoli, kdo je trochu hodný (že odpoví) a malinko inteligentní (že odpoví jen na co se ptám), zda u VW Golf s Longlife servisem, když manuálně kontrolujete zbývající čas resp. km do prvního servisu (s výměnou oleje), ukazuje vám palubní jednotka na displeji stále vždy dopočet do 30tis. km???
Pro úplně malé děti: Když mám zrovna najeto 10tis. km-ukazuje 20tis. km, když 17tis. km-ukazuje 13tis. km, když 23500 km-ukazuje 6500 km.
Takto vždy bez ohledu na to, jestli se předchozí stovky-tisíce km odjezdily ve městě na krátkých štrekách se studenými starty, nebo po dálnicích...
Já snad na věcnou relevantní odpověď vyhlásím odměnu :evil: ..vždyť se tu řeší kdejaké pí.oviny. Tak prosím..
ne, ne, hlásí to aktuální data - teda přibližná data. Já mám např. teď najeto jen 1500 km a protože jezdím 10 km do práce a 10 km z práce a jen málo kdy delší trasy, tak mě to teď ukazuje 18800 km do výměny oleje :cry: . Cože bude ta odměna? :mrgreen:

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od TraI »

Black Dragon píše:ne, ne, hlásí to aktuální data - teda přibližná data. Já mám např. teď najeto jen 1500 km a protože jezdím 10 km do práce a 10 km z práce a jen málo kdy delší trasy, tak mě to teď ukazuje 18800 km do výměny oleje :cry: . Cože bude ta odměna? :mrgreen:
No, sláááva, děkujuuuu, jedna odpověď, kterou potřebuju slyšet. Myslíš, že tedy raději servis a nechat "vyšetřit"? :) Je mi divný, že po 23t km to je takhle pořád.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od miromen »

TraI to jsi opravdu tak natvrdly ? Vždyť na předchozi straně to maš vysvětleno a ty tu opět zvyrazňuješ. :roll:
1.2 TSI 77kw

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

Tral: možná je to tím, že se takovouhle věcí nikdo nezaobírá a neřeší předem, kolik mu co počítá nebo nepočítá do výměny. To, co chceš slyšet se dá zjistit jen u auta, které ještě nebylo na výměně oleje, resp. nemělo reset počítadla olejového servisu. Pak si to už vůbec nikdo nebude pamatovat, v kolika tkm byl na výměně, tedy kolik je dopočet do dalších 30 tkm. A jak víš, lidé jsou líní a zapomětliví, než aby se ti někdo díval do papírů (kdy byl na kontrole), případně se podíval počítadlo v autě a pak to sem napsal.

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od TraI »

miromen píše:TraI to jsi opravdu tak natvrdly ? Vždyť na předchozi straně to maš vysvětleno a ty tu opět zvyrazňuješ. :roll:
Teprve až tato poslední odpověď od Black Dragon je vůbec jediná k podstatě věci, o kterou se zajímám. Ostatní byly nesmysly (až na slovenského kolegu).

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od TraI »

mefix píše:Tral: možná je to tím, že se takovouhle věcí nikdo nezaobírá a neřeší předem, kolik mu co počítá nebo nepočítá do výměny. To, co chceš slyšet se dá zjistit jen u auta, které ještě nebylo na výměně oleje, resp. nemělo reset počítadla olejového servisu. Pak si to už vůbec nikdo nebude pamatovat, v kolika tkm byl na výměně, tedy kolik je dopočet do dalších 30 tkm. A jak víš, lidé jsou líní a zapomětliví, než aby se ti někdo díval do papírů (kdy byl na kontrole), případně se podíval počítadlo v autě a pak to sem napsal.
No to's akorát právě odhalil (své) nepochopení mého dotazu zde. Jestli totiž 'nikdo neřeší', kdy jít na servis, a jenom spoléhá až se to ozve, pak právě já potřebuju vědět, jestli ten můj krám vůbec funguje dobře.
A ano, chci to slyšet od toho, kdo k tomu má co říct. Nevim, kolik golfů 1.2 TSI už bylo na první výměně oleje... A opravdu mě vůbec nikdy nezajímalo v kolika kdo byl na výměně, ptám se jasně na něco úplně jiného.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

1. Chodím do servisu, kdy chci já vyměnit olej (cca 15tkm), a na časovou chodím poslední týden před vypršením 2 leté lhůty (to si hlídám v servisní knížce) a ne, až se to ozve.
2. Myslím, že ten krám funguje dobře a slyšíš trávu růst.
3. Hezkýho Silvestra.

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od TraI »

mefix píše:1. Chodím do servisu, kdy chci já vyměnit olej (cca 15tkm), a na časovou chodím poslední týden před vypršením 2 leté lhůty (to si hlídám v servisní knížce) a ne, až se to ozve.
2. Myslím, že ten krám funguje dobře a slyšíš trávu růst.
3. Hezkýho Silvestra.
No jsi hodnej, ale moc mi nepomáháš. I kdybych se chtěl zařídit stejně, 15tkm mám dávno pryč a myslel jsem, že se bude dát řídit tím 'variabilním' počítadlem.
Jak pozoruješ, tak neslyším tak úplně trávu růst, protože každýmu (kdo mi odpověděl fakt na dotaz) se to když nic jinýho od těch 30tkm nějak (dolu) aspoň odchýlilo. Mně tvrdošíjně ne a pochybuju značně, když jezdím město na krátkých štrekách, že se to s meziměstskými dálkami tak hezky pořád porovnává, že já prostě mám jít na výměnu oleje zrovna v hezkých maximálních 30tkm (podle toho klumpu, který je možná spíš k reklamaci).
Olej si tedy nejspíš zajedu vyměnit bez ohledu na to dřív, pak ale nechápu, co bych pohledával na časové kontrole v servisu, protože když porovnáš úkony nad rámec výměny oleje, tak (u první) je to když to přeženu o kontrole pneumatik (který jsem si teď koupil stejně na zimu nový) a zacvakám za to! To určitě.
Zajímavá je jedině ta inspekční, a ta je u novýho auta po třech letech provozu.
Bo mi chceš říct, že jedeš do servisu a tam jim řekneš, že to chceš bez výměny oleje, tak to tam na pár hodin postaví na dvůr a zkasírujou pár tisíc, že ti řeknou, že pneu máš fajn a kdyby jo poctivě se chtěli ohnout, tak že shlídli (nový) brzdy, že brzděj' jo..?
Jo a ještě: těšim se, jak budu český VW servis trápit s vlastním doneseným olejem, hehe.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

Časová kontrola probíhá přesně tak, jak jsi popsal. Tedy jde autíčko do servisu, kde provedou spousty činností jako je:
- načtení diagnostiky (jediné co stojí za zmínku)
- kontrola brzd, pneu, stěračů, hladin provozních náplní, aku atd..
- promazání dveří, zámků.....
- pohledové kontroly podvozku a dalších dílů
To, proč do toho servisu musíš, je to, že ti prodlouží mobilitu, resp. záruku na vozidlo, která zdaleka nekončí po uplynutí 2 let a nejde o to mít razítko, protože každý Golf má svůj servisní profil na webu, kam se zapisuje každý úkon značkové servisu včetně bouraček.
Vše je vymyšleno tak, aby servis měl postaráno o práci a provedl spousty úkonů, které zaplatíš hodinovou sazbou, a které z 99% nepotřebuješ.

Mariuss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.04.2010 09:09

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od Mariuss »

Panove, myslim ze vase hadky vyplyvaji z toho, ze nektere motorizace nejsou v knizce uvedeny. Ja mam GVI Variant 1.6 TDI MR 2010 (kupovany loni v breznu) a treba u objemu oleje mam napsano neco ve smyslu "udaj nebyl v dobe tisku k dispozici". Taky me to stvalo, kdyz jsem to po nakupu studoval...

Mariuss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.04.2010 09:09

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od Mariuss »

Tak jsem dnes koukal do pal.pocitace na ukazatel meho longlife servisu a daval mi jeste 10.400km s tim, ze jsem mel aktualne najeto 19.704, coz pokud dobre pocitam vychazi pres 30.100km :!: Vypada to, ze muj kloboukovy styl jizdy se projevil a auto si mysli, ze muzu servisovat az 100km po 30ti tisicich. V tom pripade ale asi pro zachovani zaruky musim jet max v 30.000 do servisu, ne?

Uživatelský avatar
equipe
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 07.12.2007 18:25

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od equipe »

Byl jsem na prvním servisu LL po 21tis, teda olejovém, pán servisman mě ujistil, že nemá cenu jezdit zase ve 30tis na inspekční a že to udělají najednou. Teď mám najeto 30tis a svítí inspekční servis. Úroveň servisní sítě v ČR je opravdu .... :negative:

stereomike80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.03.2009 10:10

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od stereomike80 »

Ja som bol na vymenu okolo 24,500, asi preto, ze jazdim viac menej po meste. Po servise to chvilku ukazovalo
"---" a az po par sto km sa tam hodil opat odpocet, ak sa dobre pamatam, okolo 16,700 km. Minule som siel asi 360km po dialnici tam, 360 spat, a interval mi narastol o cca 1000km, ked jazdim po meste, tak sa zase znizi...takze to, kedy ta to posle do servisu zavisi zrejme vo velkej miere od poctu startov, a dalsich veci ako napr. oleja.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“