Ukazatel servisních intervalů

Moderátor: SandrikGVI

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od miromen »

Ja dostal: Navod k obsluze,Navod RCD 510,Servisni plan,Radce při dopravni nehodě a Zaruka mobility.
Pokud maš tedy nějaky sešit 3.5 kde jsou uvedeny určite servisni ukony jako kolik oleje,kdy měnit svičky,filtry apod. nechce se ti to nahodou nafotit?
1.2 TSI 77kw

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od TraI »

mefix píše:Dostal jsi přece celou knížku (resp. pořadač) kde jsou jednotlivé sešity (příručky) jako je návod, servisní knížka, technické údaje atd. Každý sešit má svůj název sestávající z pořadového čísla sešitu v knížce a názvu. Nebo ne?
Nevim, co jsi dostal ke Golfu VI od koho ty, ale my asi máme pár knih v kožených deskách, žádný pořadový čísla sešitů 'v pořadači' a podobně. Takže ty údaje o provozních kapalinách všeho druhu prostě opravdu nevyčteme.

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od TraI »

Mohu prosím ještě zopakovat základní otázku, s kterou se zde na clubáky obracím?:
MÁ NĚKDO GOLF VI (1.2 TSI) LONGLIFE SERVICE (QG1) A KDYŽ SI VYHLEDÁ ZBÝVAJÍCÍ KM DO SERVISU (TLAČÍTKO VEDLE OTÁČKOMĚRU NĚKOLIKRÁT AŽ K SERVISNÍMU KLÍČI), UKAZUJE TO MOMENTÁLNÍ DOPOČET DO 30TIS. KM (NAMÍSTO NĚJAKÉHO 'VARIABILNÍHO' ÚDAJE-COŽ BYCH VIDĚL JAKO SPRÁVNÉ) ???

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

TraI píše:
mefix píše:Dostal jsi přece celou knížku (resp. pořadač) kde jsou jednotlivé sešity (příručky) jako je návod, servisní knížka, technické údaje atd. Každý sešit má svůj název sestávající z pořadového čísla sešitu v knížce a názvu. Nebo ne?
Nevim, co jsi dostal ke Golfu VI od koho ty, ale my asi máme pár knih v kožených deskách, žádný pořadový čísla sešitů 'v pořadači' a podobně. Takže ty údaje o provozních kapalinách všeho druhu prostě opravdu nevyčteme.
Jedna z těch knih se jmenuje Technické údaje, že? A tam si najdi na příslušné stránce kolik litrů oleje se ti tam vejde :P .

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od miromen »

Ta se jaksi ke Golfu 6 MR 2010 asi nedodava takže mužeme vyčist tak akorat velke kulove. Jinak do motoru 1.2TSI se vleze 3.6l oleje a 7.7l chladici kapaliny.
1.2 TSI 77kw

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od miromen »

TraI píše:Mohu prosím ještě zopakovat základní otázku, s kterou se zde na clubáky obracím?:
MÁ NĚKDO GOLF VI (1.2 TSI) LONGLIFE SERVICE (QG1) A KDYŽ SI VYHLEDÁ ZBÝVAJÍCÍ KM DO SERVISU (TLAČÍTKO VEDLE OTÁČKOMĚRU NĚKOLIKRÁT AŽ K SERVISNÍMU KLÍČI), UKAZUJE TO MOMENTÁLNÍ DOPOČET DO 30TIS. KM (NAMÍSTO NĚJAKÉHO 'VARIABILNÍHO' ÚDAJE-COŽ BYCH VIDĚL JAKO SPRÁVNÉ) ???
Tohle je variabilni. Takže pokud budeš jezdit častěji kratši trasy nebo budeš mit hodně studenych startu tak to scela jistě 30tkm nebude a pošle tě to na servis dřiv. Takže o žadny odpočet se nejedna.
1.2 TSI 77kw

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

Jaké příručky se prosím dodávají pro MR 2010?

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od miromen »

No žadne už jsem to tu psal co vše k autu dostaneš.
1.2 TSI 77kw

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

Tak snad dostaneš servisní knížku, návod a další, ne?

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od TraI »

miromen píše:
TraI píše:Mohu prosím ještě zopakovat základní otázku, s kterou se zde na clubáky obracím?:
MÁ NĚKDO GOLF VI (1.2 TSI) LONGLIFE SERVICE (QG1) A KDYŽ SI VYHLEDÁ ZBÝVAJÍCÍ KM DO SERVISU (TLAČÍTKO VEDLE OTÁČKOMĚRU NĚKOLIKRÁT AŽ K SERVISNÍMU KLÍČI), UKAZUJE TO MOMENTÁLNÍ DOPOČET DO 30TIS. KM (NAMÍSTO NĚJAKÉHO 'VARIABILNÍHO' ÚDAJE-COŽ BYCH VIDĚL JAKO SPRÁVNÉ) ???
Tohle je variabilni. Takže pokud budeš jezdit častěji kratši trasy nebo budeš mit hodně studenych startu tak to scela jistě 30tkm nebude a pošle tě to na servis dřiv. Takže o žadny odpočet se nejedna.
No ono když je najeto za 10 měsíců něco přes 23tis. km a pořád to vždy byl a je numerický dopočet do 30tis., tak to podle mě 'variabilní' není a při všech režimech, které nastaly, a třeba teď dlouhodobě zima a víc město nic nezkrátily, tak je to spíš debilní klump, podle kterého se neradno orientovat.
Chtěl jsem si to tu s někým potvrdit, ale koukám, že aby se někdo podíval při LongLife co mu zbývá do servisu, to neee... :/

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

Nedíval jsem se nikdy, co mi zbývá do servisu. Povinné prohlídky dělám v servisu jen časové a to si hlídám v servisní knížce dle datumu.
Jinak s tím "předčasným" olejovým serivsem, co se psalo ve vlákně je pravda. Oznámí ti to, že ti zbývá xy km do olejového servisu. Před tímto oznámením nevím jak to odpočítává. Nikdy jsem se tím neřídil a nijak to nezkoumal. Jak jsem psal, měním olej po 15t km.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od miromen »

mefix píše:Tak snad dostaneš servisní knížku, návod a další, ne?
Tak to jistě vždyť jsem psal co vše je k autu za pisemny material ale krom toho kdy se ma měnit olej nikde nic neni a to už jsem tu taky několikrat psal. Takže kolik toho oleje nebo chladici kapaliny,kdy jaky filtr a svičky nikde nic.
1.2 TSI 77kw

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

V servisní knížce nemáš napsáno, kdy svíčky, filtry atd....? Vždyť to tam je uvedeno, jako dodatečné úkony.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od miromen »

TraI píše:
miromen píše: Tohle je variabilni. Takže pokud budeš jezdit častěji kratši trasy nebo budeš mit hodně studenych startu tak to scela jistě 30tkm nebude a pošle tě to na servis dřiv. Takže o žadny odpočet se nejedna.
No ono když je najeto za 10 měsíců něco přes 23tis. km a pořád to vždy byl a je numerický dopočet do 30tis., tak to podle mě 'variabilní' není a při všech režimech, které nastaly, a třeba teď dlouhodobě zima a víc město nic nezkrátily, tak je to spíš debilní klump, podle kterého se neradno orientovat.
Chtěl jsem si to tu s někým potvrdit, ale koukám, že aby se někdo podíval při LongLife co mu zbývá do servisu, to neee... :/
Mě to momentalně při najetych 9tkm ukazuje že mam jet do servisu za 21 900km takže vykracuje. Jinak samozřejmě tak inteligentni řešeni to určitě neni. Nebo mysliš že je v Golfu namontovana laboratoř na zjištěni stavu oleje ? ŘJ akorat vyhodnocuje stav podle počtu startu vuči najetym kilometrum a sleduje jizdy s kratšim najezdem a to je tak vše. Ono stači když udělaš za sebou par kratšich jizd a už tu kilometraž vykrati. Jenže pak stači jedna delši jizda a opět kilometraž navyši. Takže je to vicemeně oblbovak.
Naposledy upravil(a) miromen dne 20.12.2010 00:41, celkem upraveno 1 x.
1.2 TSI 77kw

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od miromen »

mefix píše:V servisní knížce nemáš napsáno, kdy svíčky, filtry atd....? Vždyť to tam je uvedeno, jako dodatečné úkony.
Opravdu nemam jinak bych se neozyval. Zkus to vyfotit nebo naskenovat ať vim o co běži.
1.2 TSI 77kw

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“