Ukazatel servisních intervalů

Moderátor: SandrikGVI

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od TraI »

Je v pořádku u vozu, který by měl mít servis LongLife, že při dotázání se na aktuální servisní hlášení pomocí opakovaného stisknutí tlačítka vedle otáčkoměru, ukazuje displej vedle symbolu klíče vždy údaj v km zbývajících do ujetí 30tis. km (zaokrouhlený na stovky)?
V tomto režimu se termín intervalového servisu má určovat individuálně podle provozních podmínek, stylu jízdy atd.
Čili protože toto neumí zhodnotit palubní jednotka dříve než oněch 20 dnů předem, kdy má zobrazit sama upozornění při zapnutí zapalování, vyvolám si takto jen jakýsi ‚teoretický údaj‘ vždy počítaný na 30tis. km, ale ve skutečnosti mě servis přijde upozorněním dřív?

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

Ač mám také LL, měním olej vždy v 15 tis a vymažu servisní interval. Na placenou prohlídku do značkového servisu pak chodím po dvou letech, nebo vždy po ujetí 30 tis km. U výměny oleje jsem pak i fyzicky a olej balený po litrech vyberu ten, který chci - je i v nabídce servisu. Donesený olej z venčí tam nedají. Takhle to praktikuju už hodně let.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od miromen »

Když si vyměniš olej dřive tak přece nemusiš mazat servisni interval ktery ti vymažou až po těch 2 letech nebo 30tkm. Nebo se mylim ?
1.2 TSI 77kw

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

Když si vyměním olej, tak je vhodné vymazat olejový servis, aby počítač v autě za čas neprudil, že má nekvalitní olej. Těch 30 tis km je "až 30". Počítač se v autě ale přihlásí většinou dříve.
Jsem názoru, že 15 tis je akorát na výměnu - auto viditelně ožije po novém oleji.

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od TraI »

mefix píše:Když si vyměním olej, tak je vhodné vymazat olejový servis, aby počítač v autě za čas neprudil, že má nekvalitní olej. Těch 30 tis km je "až 30". Počítač se v autě ale přihlásí většinou dříve.
Jsem názoru, že 15 tis je akorát na výměnu - auto viditelně ožije po novém oleji.
Dík i za předchozí reakci.. Samozřejmě mířím zejména k výměně oleje, mám zrovna najeto 23tis. km a na bílém ubrousku je pěkně tmavě hnědý.
Naopak teda nemůžu potvrdit, co se tak povídá - alespoň podle toho, co odečtu z měrky - že by motor olej konzumoval, protože nebylo doplňováno nic a je tam dost.
Akorát ten interval se nehlásí (kecá kolik zbývá do 30 tis. km). Právě proto moje původní otázka.
Btw:
Castrol Edge 5W/30, jmenuje se tak, nebo existuje tentýž ještě s dovětkem LongLife III, nebo je to jeden a ten samý produkt? Kolik litrů? Rozhodně si ho chci koupit sám, překvapuje mě, že ho tak nevymění ve značkovém servisu.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

1. Castrol - "říká" se o něm, že to je jeden z nejhorších olejů.
2. Tebou uvedený olej splňuje normu VW 504 00(benzin)/507 00 (nafta) která krom jiného udává LL3. Pokud o olejích nemáš ponětí, řiď se při koupi tím, aby na obale byla uvedena norma VW 504 00/507 00. Nic jiného tě v podstatě o tom oleji nemusí zajímat. Vizkozita těchto olejů bývá v drtivé většině 5W-30, což je pro teploty ve střední Evropě a běžnou jízdu standard.
3. Kolik litrů - to je uvedeno v návodě k autu, každý motor to má jinak (obvykle mezi 3-5l).
4. V servisu by měli ručit za kvalitu úkonu, tedy by neměli používat jim neznámý (rozuměj donesený) olej. Ten může být nekvalitní a poškodit motor. Samozřejmě, budeš mít origo balení, ale do jisté míry i ten servis má pravdu, protože neví, zda jsi tam nenalil něco jiného, než je na obalu. Co servis, to jiná pravidla. Každopádně je dobré být u výměny a trvat na malém balení (ne ze sudu), pokud chceš mít tedy dobrý pocit, žes nebyl okraden. S olejem se mění i filtr (vložka) a výpustní šroub oleje.

Doporučuji pro orienatci v olejích si pročíst http://www.oleje.cz/forum/viewforum.php?f=1" onclick="window.open(this.href);return false;

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od miromen »

3. Bohužel v navodu u Golfu 6 neni uvedeno množstvi oleje a ne jen toho ale i jinych podstatnych věci jako kdy se měni např. filtry,svičky atd.
1.2 TSI 77kw

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

Poslední poznámka, abych to dokončil....

Vzduchový filtr měním cca po 30 t km, pylový fitr cca po 15-20 t km - je to hodně individuální. Stačí jezdit často po prašných silnicích a ten jemný prach udělá své. Svíčky (nemám), ale měnil jsem vždy okolo 30-50 t km.
Ohledně oleje - jeho množství je pro konkrétní motor uvedeno v knize příruček a to sešit 3.5 Technické údaje, strana 17. Stačí si to přečíst, ale i sešit 1.1 Servisní plán, str. 8, kde je uvedeno, v kolik km se co mění.

stereomike80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.03.2009 10:10

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od stereomike80 »

Ahoj - ja dodam k teme toto:

1, Podla serv knizky urcis aky interval mas nastaveny, ci LongLife variabilny podla prevadzky (kod QG1) alebo fixny pri 15,000km (QG0). Ak LL, ten ukazovatel neodratava km od 30,000 ale vyhodnocuje starty, typ prevadzky, kvalitu oleja a podla toho urcuje interval - mne ten ukazovatel napr ukazoval servis pri 23600 km.

2, Ide tam olej Castrol SLX Professional Powerflow Longlife III 5W-30, do motoru 1.4 80k ide konkretne 3,2L
napr. tu http://www.autoolej.sk/osobne-automobil ... -5w-30-1_l" onclick="window.open(this.href);return false;

Treba vsak dodat, ze ak si do znackoveho servisu prinesies vlastny olej, sice ti ho vymenia, ale nedaju Ti zaruku mobility do servisnej knizky (asistencne sluzby pri poruche - vid serv. knizka)

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

Golf VI zakoupený v CZ má vždy 30 tkm/2 roky interval nebo ne?

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od TraI »

stereomike80 píše:1, Podla serv knizky urcis aky interval mas nastaveny, ci LongLife variabilny podla prevadzky (kod QG1) alebo fixny pri 15,000km (QG0). Ak LL, ten ukazovatel neodratava km od 30,000 ale vyhodnocuje starty, typ prevadzky, kvalitu oleja a podla toho urcuje interval - mne ten ukazovatel napr ukazoval servis pri 23600 km.
...děkuju, jedna konkrétní informace k tématu. Mně při QG1 (LongLife) prostě odjakživa dopočítává do 30tis. km. Proto se tu na to ptám. Takže to je nějaký divný, neb ani na fixní (15tis. km) to nesedí!

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od TraI »

miromen píše:3. Bohužel v navodu u Golfu 6 neni uvedeno množstvi oleje a ne jen toho ale i jinych podstatnych věci jako kdy se měni např. filtry,svičky atd.
...máš recht. Teď jsem to studoval a prostě se to z dokumentace k autu nikde nedozvíš. To je pěkně hloupý od VW!

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

TraI píše:
miromen píše:3. Bohužel v navodu u Golfu 6 neni uvedeno množstvi oleje a ne jen toho ale i jinych podstatnych věci jako kdy se měni např. filtry,svičky atd.
...máš recht. Teď jsem to studoval a prostě se to z dokumentace k autu nikde nedozvíš. To je pěkně hloupý od VW!
Tak to lépe čti a najdeš to tam. Jednak jsem to o pár příspěvků výše psal, kde to najít a dále v těch příručkách to je na standardných místech :mrgreen:, kde to uvádí u všech aut koncernu.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od miromen »

Nevim o jakem sešitě 3.5 mluviš nic takoveho jsem k autu nedostal. V servisnim planu o množstvi oleje take nic neni a navod na obsluhu je teměř k ničemu tohle ma VW pěkně na h***o takže bych rad věděl odkud čerpaš tyto info a jestli vubec maš Golf 6.
1.2 TSI 77kw

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ukazatel servisních intervalů

Příspěvek od mefix »

Dostal jsi přece celou knížku (resp. pořadač) kde jsou jednotlivé sešity (příručky) jako je návod, servisní knížka, technické údaje atd. Každý sešit má svůj název sestávající z pořadového čísla sešitu v knížce a názvu. Nebo ne?

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“