hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od -Jouda- »

Ahoj,

od vcerejska mi palubni pocitac dela to, ze od nastartovani asi 10sekund sviti hlaska SERVICE. Po chvilce zhasne a zadna upozornujici ikonka nesviti a zadne dodatecne informace se neobjevi. Mam najeto necelejch 13500km. Nevite nekdo co to muze bejt?

Diky moc

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od tornado1 »

1000x tady popsáno i jak to vymazat..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od mefix »

Autíčko si říká o navštívení servisu. To, že hláška bez dalšího zmizí, je správně. Máš 2 možnosti. Jít do servisu nebo jak se píše v předchozím příspěvku.
Pokud není závada, tato hláška by se měla objevit pár týdnů před uplynutím časového servisního intervalu. Tedy bych předpokládal, že auto bude v provozu už pomalu 2 roky (za předpokladu servisu 2R/30 tkm).

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od -Jouda- »

mefix píše:Autíčko si říká o navštívení servisu. To, že hláška bez dalšího zmizí, je správně. Máš 2 možnosti. Jít do servisu nebo jak se píše v předchozím příspěvku.
Pokud není závada, tato hláška by se měla objevit pár týdnů před uplynutím časového servisního intervalu. Tedy bych předpokládal, že auto bude v provozu už pomalu 2 roky (za předpokladu servisu 2R/30 tkm).
No 1.cervence to budou dva roky. Je zajimavy, ze se to objevuje uz ted. No radsi tam zajedu a uvidim. Tak jo dekuju.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od mefix »

Do servisu bych zajel určitě. Náhodou hláška OIL Service to není? Je to jen Service? Bude zajímavé, co načtou v diagnostice. Někde je problém.
Podívej se do počítače na zbylé dny/km do inspekce a napiš, co to píše, ať se poučíme.

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od -Jouda- »

Ne ne OIL SERVICE to neni, je to jenom SERVICE. No a kdyz zmacknu trikrat tlacitko pod otackomerem, tak se asi maji zobrazit zbyvajici kilometry a zbyvajici cas do navstevy servisu. No a kdyz to udelam, tak se mi u km zobrazi 0 a v kolonce nad tim kde jsou takovy hodiny -1 :) Tak jsem jel do servisu, divali se na to a prej v palubnim PC chyba neni, ze pry je problem v tom, ze jezdim moc malo a ze to chce vymenit olej. No ale pritom s tim autem jezdim denne do prace 5km tam a 5km zpatky, ale je teda pravda ze pres mesto a pres semafory.

Takze po 13500km(ujeto za rok a pul) musim vymenit olej a olejovej filtr.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od miromen »

:lol: :lol: :lol:
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od Black Dragon »

-Jouda- píše:Ne ne OIL SERVICE to neni, je to jenom SERVICE. No a kdyz zmacknu trikrat tlacitko pod otackomerem, tak se asi maji zobrazit zbyvajici kilometry a zbyvajici cas do navstevy servisu. No a kdyz to udelam, tak se mi u km zobrazi 0 a v kolonce nad tim kde jsou takovy hodiny -1 :) Tak jsem jel do servisu, divali se na to a prej v palubnim PC chyba neni, ze pry je problem v tom, ze jezdim moc malo a ze to chce vymenit olej. No ale pritom s tim autem jezdim denne do prace 5km tam a 5km zpatky, ale je teda pravda ze pres mesto a pres semafory.

Takze po 13500km(ujeto za rok a pul) musim vymenit olej a olejovej filtr.
Nejde o to, že jezdíš málo, ale spíš o to, že jezdíš strašně krátké trasy.Zkus to sledovat a uvidíš, že v tomhle mrazu nastartuješ (studený start) tak 4-5x auto a servisní interval se ti zkrátí třeba o 100 km. No a děláš to takhle rok a hned jedeš na servis po 13 tis. km no. Chce to občas naplánovat trasu 300-400 km a potom se to pak zase navýší. Nebo si to nech přenastavit na 15 tis. napevno a budeš to mít lepší. No ale to už se to řešilo...

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od -Jouda- »

Ahoj,

takze auto mam doma ze servisu po provedeni nasledujicich veci:

- Pneumatiky (zaznamenani typu pneumatiky, kontrola tlaku vsech 5 kol, kontrola stavu a stavu vzorku + zaznamenani hloubky profilu 5 kol, u ukazatele kontroly pneumatik kablibrace po korekci tlaku vzduchu, kontrola stari pneumatik)
- Olej (vypusteni, vymena olejoveho filtru, naplneni)
- Prachovy a pylovy filtr s vrsvou aktivniho uhli (vycisteni krytu a vymena vlozky filtru)
- Brzdovy system (vizualni kontrola na netesnosti a poskozeni, kontrola tloustky brzdoveho oblozeni a stavu brzdovych desticek v predu a vzadu, vycisteni prednich a zadnich brzd, kontrola brzdove kapaliny)
- Dokoncovaci prace (vynulovani ukazatele servisnich intervalu diagnostickym testerem, zaznamenani a nalepeni stitku na sloupek dveri na strane ridice)

No a platil jsem se vsim vsudy 7200,- Co na tu cenu rikate?

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od miromen »

Pěkna palka kde jsi byl na servise ?
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od Black Dragon »

-Jouda- píše:Ahoj,

takze auto mam doma ze servisu po provedeni nasledujicich veci:

- Pneumatiky (zaznamenani typu pneumatiky, kontrola tlaku vsech 5 kol, kontrola stavu a stavu vzorku + zaznamenani hloubky profilu 5 kol, u ukazatele kontroly pneumatik kablibrace po korekci tlaku vzduchu, kontrola stari pneumatik)
- Olej (vypusteni, vymena olejoveho filtru, naplneni)
- Prachovy a pylovy filtr s vrsvou aktivniho uhli (vycisteni krytu a vymena vlozky filtru)
- Brzdovy system (vizualni kontrola na netesnosti a poskozeni, kontrola tloustky brzdoveho oblozeni a stavu brzdovych desticek v predu a vzadu, vycisteni prednich a zadnich brzd, kontrola brzdove kapaliny)
- Dokoncovaci prace (vynulovani ukazatele servisnich intervalu diagnostickym testerem, zaznamenani a nalepeni stitku na sloupek dveri na strane ridice)

No a platil jsem se vsim vsudy 7200,- Co na tu cenu rikate?
Ty vo.e, to je dost. V podstatě nic neudělali, jen vyměnili olej a 2 filtry-práce na hodinu a cena filtrů do 500,- :158:

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od TraI »

-Jouda- píše: - Pneumatiky (zaznamenani typu pneumatiky, kontrola tlaku vsech 5 kol, kontrola stavu a stavu vzorku + zaznamenani hloubky profilu 5 kol, u ukazatele kontroly pneumatik kablibrace po korekci tlaku vzduchu, kontrola stari pneumatik)
- Olej (vypusteni, vymena olejoveho filtru, naplneni)
- Prachovy a pylovy filtr s vrsvou aktivniho uhli (vycisteni krytu a vymena vlozky filtru)
- Brzdovy system (vizualni kontrola na netesnosti a poskozeni, kontrola tloustky brzdoveho oblozeni a stavu brzdovych desticek v predu a vzadu, vycisteni prednich a zadnich brzd, kontrola brzdove kapaliny)
- Dokoncovaci prace (vynulovani ukazatele servisnich intervalu diagnostickym testerem, zaznamenani a nalepeni stitku na sloupek dveri na strane ridice)
No a platil jsem se vsim vsudy 7200,- Co na tu cenu rikate?
...tak cena přesně očekávatelná, 'normální'. Ale šííílená na to, že neudělali nic. Teda pravda udělali přesně, co manuál žádá. Ale nic.
Tak na téhle 'prohlídce' mě VW neuvidí. Mám koupený olej a filtr (necelých dvanáct set) - udělám s odsávačkou, ta další filtry se podle zkušeností po roce ani po dvou nemění (protože nebývá třeba), brzdy jsou nový a brzdí ;), pneu jsou moje nový a vím jaký :D
Takže 6000 v kapse.

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od -Jouda- »

To miromen: Autocentrum Barth Pardubice
To Tral: No ale jak to poresis s palubnim PC, ktery ti bude pri kazdym otocenim klicku hlasit service.

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od -Jouda- »

Black Dragon píše: jen vyměnili olej a 2 filtry-práce na hodinu a cena filtrů do 500,- :158:
Jo a jeste jsem zapomel: k oleji davali nejaky novy tesnici krouzky a nejakej zavit nebo co. Jo a jeste ty brzdovy trmeny mazali nejakou pastou, aby si zpet pekne sedli(po demontazi, ktera byla kvuli cisteni a kontrole). Ale ted nejsem doma a nemam po ruce ten papir, takze uz nevim presne.

No ale jeste k ty cene - 7tis je sice dost, ale rekl bych, ze to bude ve vsech znackovych servisech nejak tak stejny, neli horsi. Nebo ne?

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: hlaseni palubniho pocitace SERVICE

Příspěvek od platal »

Cena je odvislá jen od hodinové sazby VW, to je rozdíl mezi Prahou a jinde, v Praze, co já byl teď měli 1200 a v Teplicích maj 650 nějak.

Spíš je hrůza, že olej stojí na netu no když neberu to nejlevnější tak 300,- za litr a oni si účtujou 750,- za litr !!! Mluvím o konkrétním 5W30 LongLife. S tím že oni to maj určitě např. za 100,- litr z cisterny a účtujou 750,- to je na tom servisu nejhorší.
Petr Látal (Gvines)

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“