SERVIS VW

Moderátor: SandrikGVI

stileman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 02.09.2009 21:11

Re: SERVIS VW

Příspěvek od stileman »

Platal mna by zaujimalo ako by ten servis dokazal ze si to na internet zavesil prave ty. Dokazovanie identity na internete je komplikovany proces a aj keby sa nahodou dopatrali k tvojej IP adrese tak najmä v pripade viacclennej domacnosti je prakticky nemozne dokazat kto ten prispevok napisal. Samozrejme za predpokladu ze sa k tomu sam nepriznas. :roll:

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: SERVIS VW

Příspěvek od TraI »

stileman píše:Platal mna by zaujimalo ako by ten servis dokazal ze si to na internet zavesil prave ty. Dokazovanie identity na internete je komplikovany proces a aj keby sa nahodou dopatrali k tvojej IP adrese tak najmä v pripade viacclennej domacnosti je prakticky nemozne dokazat kto ten prispevok napisal. Samozrejme za predpokladu ze sa k tomu sam nepriznas. :roll:
Proto tvrdím, že tady platal i miromen dělají zbytečně tajemno a nic normálního využitelného jsme se nikdo nedozvěděl.
...kromě toho, že platalovi zřejmě nevzali donesený olej, ale už nevíme kde.

Mariuss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.04.2010 09:09

Re: SERVIS VW

Příspěvek od Mariuss »

Tak se nam tu strhla trosku pravni bitva. Nicmene bych rad zpet k tematu. Jsem z Brna, tak by me zajimalo, kdo uz byl na LongLife servisu po 30.000km? Kde a kolik ho to stalo? A jeste jeden dotaz - blizi se mi doba, dokdy se musim rozhodnout, zda si prikoupim dalsi dva roky zaruky za 9000Kc - jaky je vas nazor? Vyplati se to? Slysel jsem, ze treba turbo se do zaruky nevztahuje. Co treba takove parkovaci senzory? Co kdyz mi po trech letech prestanou fungovat (jako kolegovi na Passatu) a reknou mi, ze jsem je dostatecne necistil a tak odesly? Nebo neco podobneho? Zajima me jakykoliv nazor, ja uz si to v hlave nejak prefiltruju. Diky :)

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: SERVIS VW

Příspěvek od platal »

Každý je frajer a machr, dokud mu někdo ten hřebínek nesrazí. Ukončil bych tuto právní bitvu, mám nejradši názor někoho, kdo s tím nemá zkušenost.

A k servisu:

no doporučuju Německo, ale jinak si zjistit kde berou vlastní olej a tam auto dát, ušetří se hodně a hlavně kde mají nižší hodinovou sazbu ;-)

Co se týče záruky, tak na turbo se vztahuje !!! Je to součást auta jako jiná a čidla to samé a čistit ? V návodu je, že se čidla musí čistit? Pokud ano tak to chápu, pokud ne, argumentoval bych, že jsem se řídil návodem na údržbu.

A prodloužená záruka? Za 9000 to je dobrá cena, ale záleží na tom, že pokud máš někoho, kdo Ti to bude opravovat levně, je to lepší si dělat sám nebo s někým, kdo Ti to udělá, jinak si to zaplať ;-) Já si olej na autech měnil sám a vyšlo mě to na 1500 olej i filtry. Ale jinak je lepší si připlatit.
Petr Látal (Gvines)

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: SERVIS VW

Příspěvek od net.work »

tak to teda urcite nevztahuje. teda jo, vztahuje, ale samozrejme ze ti reknou ze zavada vznikla kvuli opotrebeni, popr. vlivem stari...
taky jsem si puvodne chtel zaruku, jiz pri koupi, prodlouzit, ale slysel jsem (a ne z jednoho zdroje) ze je to naprosty nesmysl, ze na 99% prave pri "havarii" turba, nebo treba vstriku reknou ze je to starim nebo proste opotrebenim.....
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: SERVIS VW

Příspěvek od Pantani »

No já si tu prodlouženou záruku koupil a jsem zvědav, co z toho další rok vyleze až s něčím do servisu pojedu (což doufám, že tak jako tak nenastane). A ještě jedna věc: jestli jsem tu správně pochopil, máme všichni alespoň teoretickou možnost servisovat v okolních (zejména německy mluvících) zemích, kde s vámi vyjebávat tolik nebudou, jakkoli chápu, že je to pro některý dost složitý nebo přímo nedosažitelný. Jest tak? Problém je, že prodloužená záruka je formou připojištění vozidla a vztahuje se údajně i na opravy při cestách v zahraničí a teďka přesně nevím, jak je to s uplatňováním té záruky. Pro mě osobně existujou 2 verze od dvou prodejců:
1) Údajně se při předávání auta do servisu musí říct, že je to s prodlouženou zárukou a oni si opíšou nějakej kód smlouvy a nic neplatím, vyříděj to s pojišťovnou
2) platí bod 1, s tím, že v zahraničí to zacvakám a vyřídí se to pak s pojišťovnou nějak tady

co z toho je definitivní pravda nevím, budu se na to muset zeptat na centrále, prodejci se rozcházejí - zřejmě mají na věc "názory" a neznají fakta :-(

téma servis olej: ví někdo o autorizovaným servisu VW, kde mění olej za ten zákazníkem přivezenej?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: SERVIS VW

Příspěvek od platal »

net.work píše:tak to teda urcite nevztahuje. teda jo, vztahuje, ale samozrejme ze ti reknou ze zavada vznikla kvuli opotrebeni, popr. vlivem stari...
taky jsem si puvodne chtel zaruku, jiz pri koupi, prodlouzit, ale slysel jsem (a ne z jednoho zdroje) ze je to naprosty nesmysl, ze na 99% prave pri "havarii" turba, nebo treba vstriku reknou ze je to starim nebo proste opotrebenim.....
No tak samozřejmě, že se kroutí, nárok na to je, ale to že to vymění na záruku je druhá věc...

Doma na Mitsubishi vyměněné turbo v 80tis. km, 2 měsíce před koncem záruky, ale každému by to asi neudělali...

Uplatnil jsem 2 vady na autě v rámci záruky, dnes tam pro auto táta byl a ani jedna nebyla uznána, že auto je ok (hučí mi palivové čerpadlo a od výfuku dunivější zvuk oproti totožnému autu, které jsem s tím srovnával s kamarádem z fora). Takže záruka je asi opravdu zbytečnost.

Rád se nechám samozřejmě poučit, ne právně, ale prakticky jak to udělat a aby se to změnilo. Jedinou věc vidím asi takovou, že co si člověk neudělá sám nebo nezařídí u někoho koho zná, tak neuspěje...a stížnosti a další prostředky, to nemá význam absolutně...

Pantani: nedával jsem Ti kontakt na ten Autohaus Pirna ??? Tam není problém ani s olejem ani se službami, absolutně se choval jinak, na jaře to pojedu uplatnit v záruce tam...hlavně i tátovi řekl známej v tom servise prodejce, ne ze servisu, že u nás uznávají jen 1/3 toho, co v Německu mohou uznat.

určitě by mě zajímala ta oprava, protože kdyby ano, příště to jde jasně tam do Německa...
Petr Látal (Gvines)

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: SERVIS VW

Příspěvek od Pantani »

Platal: ano, dával a díky za něj! Já se s nima bavil spíš kvůli kolům, který jsem chtěl na jaře kupovat ale je samo dobrý mít kontakty i třeba kvůli případnýmu servisu. Mám to ale výrazně z ruky. Trochu jsem si procvičil němčinu, kterou jsem už prakticky úplně zapomněl. Prodávají příslušenství za ofiko ceny na netu http://www.vw-zubehoer.de" onclick="window.open(this.href);return false;, tudíž za řádově 2/3 ceny co u nás a je pravda, že domluva s nima je perfektní. Tady všude jsem si myslel, že se ten člověk právě probral ze zimního spánku a že ho ohromně otravuju a to si nedělám srandu! :-( Co se týče cen, tak jsem sice objevil Ameriku, ale je to určitě dobrý zjištění :lol:
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: SERVIS VW

Příspěvek od platal »

Pantani píše:Platal: ano, dával a díky za něj! Já se s nima bavil spíš kvůli kolům, který jsem chtěl na jaře kupovat ale je samo dobrý mít kontakty i třeba kvůli případnýmu servisu. Mám to ale výrazně z ruky. Trochu jsem si procvičil němčinu, kterou jsem už prakticky úplně zapomněl. Prodávají příslušenství za ofiko ceny na netu http://www.vw-zubehoer.de" onclick="window.open(this.href);return false;, tudíž za řádově 2/3 ceny co u nás a je pravda, že domluva s nima je perfektní. Tady všude jsem si myslel, že se ten člověk právě probral ze zimního spánku a že ho ohromně otravuju a to si nedělám srandu! :-( Co se týče cen, tak jsem sice objevil Ameriku, ale je to určitě dobrý zjištění :lol:
Tak to jsem rád ;-) Opravdu to jednání je úplně jiné u nás a v Německu. A já sám přiznám, že jsem vůl, že jsem to nějak neudělal, abych to měl tam, mám to i kousek :-) První servis v 15 byl naprosto supr a i kamarádi, co jsem jim to doporučil, spokojení.
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: SERVIS VW

Příspěvek od honzanun »

Pro VW poskytuje prodlouženou záruku CarGarnat - http://www.cargarant.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Dnes jsem jim napsal zprávu, aby mi zaslali přesné podmínky pro prodloužení záruky, snad to pošlou co nejdřív. Až to pročtu, dám vědět co jsem zjistil.
(Zajímá mě (mimo jiné) možnost nechávat odstraňovat vady v autorizovaných servisech v DE)
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: SERVIS VW

Příspěvek od Pantani »

U té mojí smlouvy by to dle prodejce neměl bejt problém (u autorizovaných servisů v zahraničí). Otázkou je forma úhrady za ty služby v zahraničí. Ověřím ještě a dám vědět.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: SERVIS VW

Příspěvek od VWendys »

Mariuss píše:Tak se nam tu strhla trosku pravni bitva. Nicmene bych rad zpet k tematu. Jsem z Brna, tak by me zajimalo, kdo uz byl na LongLife servisu po 30.000km? Kde a kolik ho to stalo? A jeste jeden dotaz - blizi se mi doba, dokdy se musim rozhodnout, zda si prikoupim dalsi dva roky zaruky za 9000Kc - jaky je vas nazor? Vyplati se to? Slysel jsem, ze treba turbo se do zaruky nevztahuje. Co treba takove parkovaci senzory? Co kdyz mi po trech letech prestanou fungovat (jako kolegovi na Passatu) a reknou mi, ze jsem je dostatecne necistil a tak odesly? Nebo neco podobneho? Zajima me jakykoliv nazor, ja uz si to v hlave nejak prefiltruju. Diky :)

já už na něm byl loni v lednu,mám motor 2,0TDi,a stálo mě to 4800.nebo 5800 přesně si to z hlavy nepamatuju,ale jedna z těch částek to byla...

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: SERVIS VW

Příspěvek od honzanun »

Tak mi přišlo vyjádření:

"Dobrý den,

Rozsah pojištění je skutečně shodný s rozsahem zákonné záruky importéra značky VW. Přesně specifikovaný rozsah této záruky Vám měl spíše objasnit pracovník dealerství, se kterým jste jednal, protože likvidita pojistných událostí z tohoto pojištění se fakticky řídí záručním manuálem VW a nikoliv Všeobecnými pojistnými podmínkami, díky speciálnímu ujednání v pojistné smlouvě. Všechny závady, jejichž odstranění je v prvních dvou letech stáří motorového vozidla možné nárokovat na výrobce vozidla je pak v období platnosti pojistné smlouvy možné nárokovat jako pojistné události u naší společnosti. Je samozřejmé, že i záruční manuál výrobce vozidla pracuje s výjimkami a omezeními, danými například provozním opotřebením vozidla. Namátkou bych mohl například uvést, brzdové destičky, brzdové kotouče, komponenty sestavy spojky, gumičky stěračů, provozní náplně a kapaliny a žárovky. Tyto komponenty jsou z pojištění prodloužené záruky vyloučeny.
Uplatnění nároku z pojištění prodloužené záruky je možné u kteréhokoliv autorizované dealera značka VW. Všichni partneři této značky disponují přístupem do on-line systému, ve kterém jsou schopni provést likvidaci pojistné události bez Vaší přímé účasti. U likvidací pojistných událostí v zahraničí, se postupuje individuálně, podle země, kde k závadě došlo."

Takže jsem se zase nic nedozvěděl..:-(
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“