SERVIS VW

Moderátor: SandrikGVI

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

SERVIS VW

Příspěvek od platal »

Zdary všem,

dnes dal táta za mě auto k opravě u VW v Praze. Výměna oleje 8.000,- Kč a dokud nezaplatím za opravu, peníze auto mi nedaj a pak mi to prej pošle z havarijního pojištění pojištovna nebo tam auto bude dokud jim to pojištovna nezaplatí...

No to si ze mě VW dělá pr**l !!! Člověk si koupí auto za půl mega a pak toto...no jsem na VW nasranej...to už je rozhodnuto, že příště už jetina od BMW !!!
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
andre.11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 13.11.2009 21:07
Bydliště: Osek nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: SERVIS VW

Příspěvek od andre.11 »

Olej jsi měnil proč....však si to měl jen škráblé ne? Nebo servisní interval?...Kazdopádně 8000,- je dost...a cena opravy?
Pro Moraváky....dobrej servis je dle referencí známých v Kyjově (a dá se tam domluvit skoro na všem..a mluví s vámi i ochotně)...já tam pojedu na servis po 30t...jsem sice od Olomouce, ale zrovna tady v olmiku je přístup k zákazníkům v obou VW servisech nic moc...a to nemluvím o těch pálkách za servis atd.
VW T-Cross 1.0 TSI, DSG Benefit Edition. Bílá Pure

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: SERVIS VW

Příspěvek od VWendys »

já to měl loni stejně,a ještě na mě zkoušely že musím vrátit půjčený auto a chodit po svých.Tak jsem si trošku otevřel hubu v pojišťovně,stačilo odeslání krycího dopisu a auto jsme měl svoje.Stačí se nedat...Jen se zeptám co ti dělaly,výměnu oleje n apojiš´tovnu jsem ještě nezažil...

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: SERVIS VW

Příspěvek od shiTT »

s takovym pristupem jsem se potkal loni v autosalonu Louda u Poděbrad. Mamka najela při vyhýbání se jinému autu v zimě do sněhu a pak se už nerozjela. Měla záruku mobility tak zavolala VW, do Milovic pro ni přijel odtah a vzali ji do tohoto servisu, zapůjčili A3 a jela domu. Pak jí volali že je v prdeli převodovka, že se musí celá vyměnit a možná pak bude následovat i spojka protože "nikdy přesně nejde určit, co tam je za závadu". Cena byla cca 55 000,- bez DPH jen za převodovku bez práce!!! To se mamce nelíbilo a mě už vůbec ne tak jsem tam s ní jel a zkoušeli že když to nenecháme opravit v tom servisu kam to přivezli odtahem že zaplatíme odtah 2400,- + zapůjčení vozu - VŠE V RÁMCI ZÁRUKY MOBILITY! Tak jsem se tam s tím pánem který tomu rozuměl jak koza petrželi (omlouvám se všem kozám:), zaplatil mu práci 1000,- za sundání sání a plastového krytu pod motorem a víc sem neplatil a vzal jsem si jeho jméno, přijeli jsme pro auto s podválem a jeli domu do HK kde jsme auto dali k jednomu šikovnýmu mechanikovi. Druhý den volal že auto je opravené a jezdí jak má. výsledek? vypadlá plastová táhla na převodovce. Ty jsou mimochodem prý hezky vidět když se sundá právě to sání co je na motoru takže to tam museli vidět... cena za opravu byla 860 s DPH NA DOKLAD + 800 kámošovi za odtah HK-poděbrady-HK! čili 66000 vs 1600??? autorizovaný servis už nikdy, za olej chtěli 4000,- a účtovali 2 hod práce...
Naposledy upravil(a) shiTT dne 30.01.2011 18:57, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: SERVIS VW

Příspěvek od platal »

Já nechal vyměnit olej to je 8000,- a přitom si ani mnou koupení za 1400,- nevzali, že to nejde...a to jsem měl Castrol Edge LongLife 5W30 s normou pro mé auto 500 07 nebo jak je...

Plus oprava a tak dál.

No jako ale dnes jsem si vydupal alespon díly, které vymění, že mi dají zpět.

No jako mazec :-D

Na "starém" autě jsem si vyměnil olej za 1500,- včetně filtrů za půl hodiny práce svojí...
Petr Látal (Gvines)

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: SERVIS VW

Příspěvek od TraI »

platal píše:Já nechal vyměnit olej to je 8000,- ... Plus oprava a tak dál.
Mně se nelíbí dávat sem takové přitroublé nekonkrétní hlášky.
Výměna oleje ani u VW nestojí 8000,- a jestli ti měnili z pojištění nějaké díly, proč to meleš dohromady a dáváš to sem vůbec?
A každý servis vydá auto vždy až po uhrazení (pojišťovnou).
Takys to byl tady zrovna a jen ty, kdo mluvil zde na foru o výměnách oleje a servisu v Německu, a najednou se rozčilujeme v Praze....tsss :x
No a že si potřebuješ honit ego v bávu... :roll: Co my s tím tady jako? Ojetýýým :mrgreen:

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: SERVIS VW

Příspěvek od platal »

No tak adA) ano mluvil jsem o servise v Německu a je to absolutně nebe a dudy !!! adB) v autě jsem nechal měnit olej v Praze, protože jsem si řekl, že když mi budou opravovat auto, tak se to vezme přijednom, olej jsem měl svůj a s tím mi řekli, že neexistuje, přitom jsem si i následně potvrdil, že mi olej vzít musí, takže to je první věc a přístup, kdy kdybych si neřekl o díly, tak mi je nedaj a kšeftují s nimi, tak to je zadruhé. AdC) honit si ego nemusím ;-) ale spíš mi jde o to, že když si koupím jeté auto, tak s ním nemusím kvůli záruce do autorizovaného servisu a za další si olej a vše vyměním sám jako na předchozích autech a ano BMW, nevím proč se BMW bere jako něco víc, je to auto jako VW jako Audi jako Škoda, a já ho chtěl jen proto, že se to dělá v silné motorizaci a náhonu 4x4, který je pro mě potřebný jak zjišťuju...ono by pak ten kdo má felicii mohl říct, že si honíš ego VWgnem ;-) a když se Ti diskuze nelíbí, nikdo Tě nenutí to číst ani komentovat, asi tak !!!
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: SERVIS VW

Příspěvek od VWendys »

s tím olejem ti nevím,i od kámoše co dělal ve VW vím,že neexistovalo dovézt si svůj,i když originál zabalenej.Já už jim na garančky kašlu,mám auto dva roky,takže záruka už není a kvůli jejich (ne)mobilitě fakt prachy vyhazovat nebudu....

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: SERVIS VW

Příspěvek od mefix »

Uplynutím 2 let záruka zdaleka nekončí. A nemá to nic společného se zárukou mobility. Svým počinem se ale o ni připravíš úplně.

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: SERVIS VW

Příspěvek od TraI »

mefix píše:Uplynutím 2 let záruka zdaleka nekončí. A nemá to nic společného se zárukou mobility. Svým počinem se ale o ni připravíš úplně.
Ne, VWendys o příspěvek výš má pravdu. Záruka po dvou letech končí a jediné, na co má vliv pravidelná návštěva VW servisu na intervalový servis, je prodlužování oné "Záruky mobility" - viz servisní plán a záruky VW. Nic víc, nic míň.
Takže pro své auto i svou kapsu uděláš fakt nejlíp, když budeš měnit olej (idálně za vlastní koupenej pakliže splní předepsanou specifikaci), dojedeš po třech letech (poprvé) na Inspekční servis (ten je alespoň na rozdíl od intervalového k něčemu - jestli budeme počítat, že ty úkony se provedou..) a na Záruku mobility se vykašleš. Nikdy jsem žádný takový zásah nevyužil a i kdybych si ho zaplatil, za už jen první jedinou intervalovou servisní návštěvu VW dám neskonale víc.
Smutný je, že jsem to na jiným místě tady fóru zrovna tobě už říkal a jsou to fakta (dohledatelná na netu i v knize) a ty sem přispěješ po čase zase stejnou zavádějící hloupostí...

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: SERVIS VW

Příspěvek od mefix »

Jak myslíš.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: SERVIS VW

Příspěvek od platal »

VWendys píše:s tím olejem ti nevím,i od kámoše co dělal ve VW vím,že neexistovalo dovézt si svůj,i když originál zabalenej.Já už jim na garančky kašlu,mám auto dva roky,takže záruka už není a kvůli jejich (ne)mobilitě fakt prachy vyhazovat nebudu....
Budu brát servis v ČR (v Německu u VW mají nařízeno brát olej zákazníka, když s ním přijede, musí splnit ale normy) tak nejmenovaní VW originál servis v počtu 3 servisů mi sdělilo, že olej berou a nejmenovaný v Praze si ho nevzal a po poradě s člověkem od VW mi bylo sděleno, že olej brát mají !!!

To, že nějakej servisák si ho nevezme se slovy, že nebereme, tak je jeho rozhodnutí a kde není žalobce není ani soudce ;-) a je to plus pro ten servis, že vyúčtuje olej za 200,- tak za 800,- litr ;-)

A štve mě ten přístup, ale bohužel jsem s autem tam nebyl já, takže jsem to zjistil až když se auto začlo dělat a už to nešlo stornovat.

Mi řekni, proč bych si nemohl dát do auta olej, který bude odpovídat normě a bude lepší než co tam dávaj oni ??? A podotýkám, že mám i zkušenost praktickou u autorizovaného servisu jiné značky, že došlo nekolikrát k pouze údajné výměně oleje a filtrů a přitom se tomu tak nestalo, bylo to pouze na faktuře zákazníkovi ;-)

Ano co se týče servisu, lépe si to zařídí člověk sám a když si neví rady, dá to k někomu, kdo to umí a zná ho, pokud taková možnost je, chápu ty, co si koupí ojeté auto a nejspíš tak taky dopadnu. Když jsem si měnil olej na laguně nebo octávce svojí, tak mě to stálo komplet 1500,- za olej a filtry a hodina práce, namísto X tisíc :-(

Nerad vyhazuju peníze oknem jen ;-)
Petr Látal (Gvines)

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: SERVIS VW

Příspěvek od miromen »

S tim že se olej neměni nebo šidi vim i ja a to konkretně u Škoda servisu. Je to smutne ale bohužel je to tak.
1.2 TSI 77kw

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: SERVIS VW

Příspěvek od mefix »

Kdo byl ošizen, má napsat jak a kde, namísto těch nicneříkajících nářků.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: SERVIS VW

Příspěvek od miromen »

Ti co jsou takzvaně odrbani o tom ani nevi.
1.2 TSI 77kw

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“