Brzdové kotouče

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Brzdové kotouče

Příspěvek od mefix »

Zadní kotouč, najeto 20 tkm.jpg
Dobrý den pánové, máte někdo podobnou zkušenost jako já s rýhami v zadních brzdových koučích s tím, že rýhy jsou ještě barevně odlišené od ostatního "nepoškozeného" místa? Jeden kotouč je horší, druhý lepší. Přikládám snímek toho horšího a je pořízený při ujetí 20 tkm. Připomínám, že kotouče nehází ani nedrhnou a uvedený jev se již několik měsíců stále zvětšuje.
Přední kotouče jsou zcela OK.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od sapik88 »

A destičky jsou taky OK?

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od mefix »

Destičky mají hloubku víc než 75%, sundané jsem je neměl, abych se podíval, jestli mají rýhy, ale předpokládám, že mají. Jinak by nebyly nejspíše ani ty v kotouči. Nejde o časté brzdění nebo přehřátí kotoučů či nečistoty...
Asi nejvíce by mě zajímalo, jestli se jedná o ojedinělý jev nebo nás je takto postižených více.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od sapik88 »

Tak snad se ti nějakej 6kař ozve, a to jsou origo? Na první pohled to vypadá, jak kdyby v deskách byl nějakej víc než tvrdej bordel, kterej by to takhle "doničil",... pochybuju že tohle by udělaly nečistoty tipu kamínky, písek,... ten by jízdou šel pryč, a slyšel bys to,...

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od mefix »

Jasně že origo :mrgreen:.

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Jiřík »

Ahoj
Něco podobného jsem měl na Golfu asi po čtyřech měsících stání. Na kotoučích byla rez a nějakou dobu trvalo než se sjeli do kovového lesku. Myslím že se to děje nečistotmi na destičkách.

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od skuci »

čus... já mám něco podobného ale v menšim rozsahu a trošku i na jednom přednim. za záhandnejch okolností se skrz liťáky dostane pod destičku a už tam tropí neplechu. Sundal celej třmen a pročistit destičky a je po problému... a pak jen chvilku počkat než se obrzdí ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“