Kovové ťukání při volnoběhu

Moderátor: SandrikGVI

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od miromen »

Hadička se tu už davno řešila a to byla prava přičina drnčiveho zvuku před spolujezdcem. A pokud se podivaš na fotky motoru 1.2 TSI v Golfech ktere byli vyrobene po konci loňskeho roku tak pravě na te hadičce uvidiš gumovy navlek tak aby o tu nadobku neklepala. Ja osobně mam tu hadičku přichycenou o druhou hadičku elektrikařskou paskou. Takže ano i guma muže vydavat zvuk. :wink:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 5#p1828185" onclick="window.open(this.href);return false;

PS:Takže to zřejmě vypada na dalši menši nedostatek 1.2 TSI takže timto bych se chtěl Tralovi omluvit. :drinks:
1.2 TSI 77kw

Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od Pali_no »

miromen píše:No ten prvni problem se mi nějak nezda. Nejde o klasicke klepani hadičky o nadobku od chladici kapaliny ?
Inac tento problem uz na novsich Golfoch nie je - na hadicke pri nadobke s vodou je taky gumeny prstenec. Dakedy odfotim, postnem.

Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od Pali_no »

Michael Green píše:
libero1071 píše:nemá to náhodou takéto príznaky??

1.klepání z motorového prostoru při volnoběhu..po přidání plynu hluk zmizí
2.klepání vychází z místa spolujezdce pod přístrojovou deskou
Tady o tom uz nekde psali. Hadicka vedle chladici kapaliny. Lze to fixnout. Viz obrazek:

Obrázek
Toto uz zda sa vyriesili ..
IMG_0179.jpg

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od miromen »

Takže jsem byl v servise s timto problemem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=238&t=196644" onclick="window.open(this.href);return false; ktery se nakonec jako zavada naštěsti neukazala. Každopadně jsem jim řekl že při přejezdu nerovnosti se ozyvaji zamky dveři ktere naražeji o kovove učka na sloupku. Bylo mi řečeno že o tomhle vi a vyrobce to řeši promazanim zamku. Zamky opravdu byli promazany a to bilou vazelinou a opravdu to zabralo takže po nepřijemnem klepani zatim ani slychu. No a teď proč pišu do tohoto vlakna. Problem s drnčivym zvukem z pod zadnich sedadel jsem měl i ja takže jsem na to samozřejmě upozornil servisaka s tim že by to mohl byt palivovy filtr. Ten mi ale řekl že to je podle něho normalni zvuk palivoveho čerpadla. Ja jsem mu řekl že to za standardni zvuk nepovažuji a ať to zkontroluje. Když jsem si vyzvedaval auto tak mi servisak potvrdil že šlo opravdu o palivovy filtr ktery mi udajně vyměnili. Když jsem se podival pod auto tak je tam pořad pal.filtr od UFI takže buť to vyměnili za stejny šmejd nebo to nějakym bastlenim připevnili tak aby to nebylo v autě prostě slyšet. Každopadně teď je v autě ticho žadne zvuky ani pazvuky a to jak při přejezdu nerovnosti tak při stani např. na semaforech.
1.2 TSI 77kw

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od TraI »

Kolegové,
mám ze servisu ještě lepší reakci než se dostalo miromenovi. Dal jsem auto na záruční servis s tím, že
a) rezonuje na volnoběh cosi před spolujezdcem v motoru (vím přesně co - to jsem zde psal) a za
b) na volnoběh drnčí něco od palivového filtru pravá strana pod autem vzadu (to je intenzitou slabší než rachot zepředu, ale není to úplné ticho, které v golfu bývalo).
No a mám opraveno oboje. Ten předek je spraven dotažením plastového vedení rozvodu palivových hadic od motoru šikmo vzad pod auto a zároveň je 'spraven' i opravou problému druhého, protože: VW z centrály servisům skutečně již nahlásil do systému technickou závadu na filtrech paliva, které dovolují přenášet tlakové rázy. Výměna se dle sdělení technika netýkala pouze dílu filtru jako takového, ale rovnou širšího okruhu souvisejících komponent.
V autě je opět bohovské ticho a všechno šlape, jak má.
Servisu děkuji!

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od miromen »

Jo jo to ticho je opravdu až zaražejici. No mě servis taky celkem překvapil. Dnes mi volali s tim jestli všechno klape tak jak ma a jestli neni s něčim problem takže jsem docela čučel. Jinak jsem se ještě jednou tazal jestli opravdu měnili ten filtr protože jak už jsem psal je tam stejny teda od fa.UFI a servisak potvrdil že je opravdu měněn s tim jak pišeš že tam bylo ještě vice zasahu s tim že tento problem už by se neměl objevit. Musim taktež servisz poděkovat.
1.2 TSI 77kw

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od mefix »

Tak to je vynikající zpráva a ten výtěčný servis, to bylo v Havaně nebo na Jarově?

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od miromen »

Tak u mě to byl AutoHeller Frydek-Mistek
1.2 TSI 77kw

powerxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 20.03.2010 12:14

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od powerxxl »

Nemate nahodou nejaku spravu/zaznam o vymene pal. filtra? Mne stale tvrdia, ze vsetko je ok hoci na zaciatku to nerobilo :evil:

dakujem

libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od libero1071 »

miromen píše:Jo jo to ticho je opravdu až zaražejici. No mě servis taky celkem překvapil. Dnes mi volali s tim jestli všechno klape tak jak ma a jestli neni s něčim problem takže jsem docela čučel. Jinak jsem se ještě jednou tazal jestli opravdu měnili ten filtr protože jak už jsem psal je tam stejny teda od fa.UFI a servisak potvrdil že je opravdu měněn s tim jak pišeš že tam bylo ještě vice zasahu s tim že tento problem už by se neměl objevit. Musim taktež servisz poděkovat.
tolko chváli na servis som už na žiadnom fóre dlho nečítal :thanks:

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od miromen »

Zas abych je nepřechvalil ale zatim opravdu spokojenost a to i s přistupem jednanim a vykonanou praci.
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od xwritter »

Super zprávy, já už si na to ťukání pomale zvykl, už to ani nevnímám. Dokonce se mi zdá, že se to i zlepšilo. Teď mě spíš trápí problém s dírama v laku po zimě kua.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od mefix »

Kup si barevný "štětec". Jinak se vyplatí u nového auta dát průhlednou folii na přední nárazník případně náběhovou hranu kapoty. Do městkého provozu se hodí i folie na zadní nárazník.

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od xwritter »

tak nic, tukání je znovu dost intenzivní, už jsem s tím byl v servise (Porsch Brno) kde to uznali a řešili to přehrání sw což samozřejmě nepomohlo, moje upozornění, že to bude palivový filtr nebrali vážně, takže tam musím znovu...

Uživatelský avatar
vojtasbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.09.2010 20:12
Bydliště: Brno

Re: Kovové ťukání při volnoběhu

Příspěvek od vojtasbo »

Jsem na tom stejne, presne ted jak zacalo byt chladneji (ale tezko rict jestli je to teplotou) tak mi to zase zacalo rezonovat, je to ta hadice urcite...Takze se opet chystam do servisu - Porsche Brno a zkusim jim rict i o ten paliv. filtr, nicmene ten se projevuje ne uplne pravidelne takze je mi jasny ze v dobe prijezdu tam nebude slyset nic :(
Jinak nahodou nemate nekdo zkusenost se servisem ROS auto v Brne?
Golf VI MY 2011, 1.2TSI, bílá, Highline, paket Vancouver, parkpilot, Keyless access

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“