Vrzgajuca predna naprva+servo

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
powerxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 20.03.2010 12:14

Vrzgajuca predna naprva+servo

Příspěvek od powerxxl »

V poslednej dobe mi zacala dost vrzgat predna naprava aj pri prejazde malych nerovnosti, pocut to aj pri zapnutom radiu. mate niekto podobny problem? taktiez servo pri toceni "bzuci" a par krat volant na sekundu "stvrdol".

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Vrzgajuca predna naprva+servo

Příspěvek od TSIman »

Tohle mi dělalo u Fabie až jednou přestal fugovat posilovač a měl jsem problém dojet do servisu jak těžce šlo volantem točit. Kupodivu neodešel posilovač, ale řídící jednotka. Proč při tom vrzala náprava to netuším. Po výměně řídící jednotky za 15 tis. bylo již vše OK.

powerxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 20.03.2010 12:14

Re: Vrzgajuca predna naprva+servo

Příspěvek od powerxxl »

Nikto sa s vrzganim prednej napravy pri prechode priecny nerovnosti nestretol? 8O

dakujem

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Vrzgajuca predna naprva+servo

Příspěvek od TraI »

powerxxl píše:Nikto sa s vrzganim prednej napravy pri prechode priecny nerovnosti nestretol? 8O dakujem
...bohužel ano, G VI najeto 26000km, rok provozu. Od přední nápravy se ozývá povrzávání na nerovnostech typu rozvlněná místy propadlá vozovka (typicky malé ulice ve městě). Dost mě to štve, to vypadá, jak bych měl nějakou jetou plečku, o kterou se nestarám :/

powerxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 20.03.2010 12:14

Re: Vrzgajuca predna naprva+servo

Příspěvek od powerxxl »

ja mam 25 000 km a vrzga to. Presne tak na zvlnenej vozovke, pri prejazde dier a vymolov to nepocut. Udajne by to mala byt nejake guma na stabilizatoroch, dam to preverit v sevise.

TraI píše:
powerxxl píše:Nikto sa s vrzganim prednej napravy pri prechode priecny nerovnosti nestretol? 8O dakujem
...bohužel ano, G VI najeto 26000km, rok provozu. Od přední nápravy se ozývá povrzávání na nerovnostech typu rozvlněná místy propadlá vozovka (typicky malé ulice ve městě). Dost mě to štve, to vypadá, jak bych měl nějakou jetou plečku, o kterou se nestarám :/

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Vrzgajuca predna naprva+servo

Příspěvek od TraI »

powerxxl píše:ja mam 25 000 km a vrzga to. Presne tak na zvlnenej vozovke, pri prejazde dier a vymolov to nepocut. Udajne by to mala byt nejake guma na stabilizatoroch, dam to preverit v sevise.
Ano, díry nebo jednotlivý drncák na to nemají vliv, ale taková celkově rozvlněná vozovka ano. Díky za tip. Chystám se na Jarní servis do VW, tak tohle připomenu (k tomu v mém případě ještě filtr nebo čerpadlo paliva, které si na volnoběh drnčivě bzučí).

powerxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 20.03.2010 12:14

Re: Vrzgajuca predna naprva+servo

Příspěvek od powerxxl »

s tym palivovym filtrom to mam aj ja, len neviem ci budu ochotni to uznat na zaruku. Pomohlo by vymena za inu znacku ako uz niekto spominal na fore.
TraI píše:
powerxxl píše:ja mam 25 000 km a vrzga to. Presne tak na zvlnenej vozovke, pri prejazde dier a vymolov to nepocut. Udajne by to mala byt nejake guma na stabilizatoroch, dam to preverit v sevise.
Ano, díry nebo jednotlivý drncák na to nemají vliv, ale taková celkově rozvlněná vozovka ano. Díky za tip. Chystám se na Jarní servis do VW, tak tohle připomenu (k tomu v mém případě ještě filtr nebo čerpadlo paliva, které si na volnoběh drnčivě bzučí).

GolfVI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.11.2011 13:35

Re: Vrzgajuca predna naprva+servo

Příspěvek od GolfVI »

powerxxl píše:Nikto sa s vrzganim prednej napravy pri prechode priecny nerovnosti nestretol? 8O

dakujem
Ale áno. Mne to taktiež začína vrzgať, ale zatial len cez prejazd retardérov a keď je chladno. Pri Golfoch to ribievalo až po 100 tisic. No ale pokial nemaš horšie buď rád. Ja mam Na novom GVI najazdenych 18 tisíc a cez sacie potrubie ktoré je povolené kvapká olej priamo na poloos a tá rozmetáva olej na cely blok. Nevedel som to zistiť až teraz. No ako vidím tie Golfy nemajú ani na moskviča. S hrúzou čítam tie pripomienky na novú 6 ku, či motor, plasty nápravy všetko dokur....li čo sa len dalo. Moja subjektívna rada Zbavme sa týchto šrotov, kym sa to verejnosť úplne nedozvie, lebo potom tieto káry môžeme už len darovať a nie predať.

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Vrzgajuca predna naprva+servo

Příspěvek od xwritter »

Chlapi k těm závadám obecně.... teď jsem projížděl forum Oplu Astra J a mají problémů stejně a možná i víc - ostřílený lak od kamenů po půl roce provozu, vrzající plasty, vrzající nápravy, klapání v motoru a tak dále a tak dále. Nevím jak si to vysvětlit, asi je taková doba....

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“