Kun/d/a v motorovém prostoru

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
korycan
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 24.06.2009 10:39
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od korycan »

Zdravím všechny,
měl jsem stejný problém loni na podzim, nemám garáž a tak parkuji venku. Přišel jsem k autu a otevřel přední kapotu a na motoru jsem našel chomáč cupaniny a když jsem pátral, kde se tam vzala, našel jsem ohryzané tlumení kapoty, později i okousanou patku chleba. Ptal jsem se v servisu VW co mám dělat, doporučili mi original německy sprej, tak jsem to nastřikal Zatím je pokoj. Později jsem vydedukoval, že to byl asi potkan, auto mi stoji asi 50 m od kontejneru na odpadky. Teď přemýšlím, čím nahradit okousané tlumení kapoty, nové stojí asi 1700 Kč. Našel jsem na internetu tlumení kapoty z Octavie, vypadá podobně a stojí o 1000 Kč méně. Nemáte někdo zkušenosti, jestli se to dá tímto tlumením nahradit?

Lakvarius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 12.04.2010 12:19
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od Lakvarius »

Pochybuju...
Ty tlumící pláty vypadaj na všechny auta podobně, takže prodejci to neřeší a dávaj ke všem stejnou fotku. Na možnost, že by to tam pasovalo úplně bez úprav asi rovnou zapomeň :-(
Teoreticky, pokud je to pro ochcávu větší a podobně křivé (nejde o vnější tvar, ale o prohyb plochy), bo to mohlo jít přízpůsobit...

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od xwritter »

mě tam chodí sousedovic kočka, nacházím tam bílé chlupy, ale naštěstí tam nic nudělala. Kun se bojím, ale používám sprej viz můj předchozí příspěvek zatím ok, ale na kočku to evidentně nezabírá:)

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od morlog »

mam odojenou plasicku a hned me tam neco vlezlo zase motor od blata tak ta pasicka funguje taj ji musim zase pripojit akorad me vypadlo perko od pojistky.... do spreje bych teda nesel pokud si cenite vzhledu motoru ponevac ten sprej dosta pryc je umeni chyta se na to bordel a oprete se o motor a prilepite se el pasicka super vec ok a i prevetyvne je lepsi ji dat motoru ja jsem si myslel tam me nic nepoleze a ejhle kabeli od svicek ko ranou jsem dostal jako pica kdyz jsem si na ne sahnul tak jsem to zjistil ze jsou prekousane

sayo79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.12.2009 11:37

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od sayo79 »

Zdravim vsechny,
nevite kde se da koupit to tlumeni kapoti na G6. Nemuzu to vubec najit na netu.
dik

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od alean »

5K0863831C tlumení pro kapotu motoru 1696,- ve VW

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od xwritter »

dnes mi spolupracovník ukazoval překousnutý el. kabel ke svíčkám od kuny z jeho půl roku nové fabie 1,2 tsi, nakonec z toho byly dva překousnuté kabely, jeho manželka s ním jela na 2 válce, naštěstí koupil jen ten kabel a nic se nestalo... jdu vystříkávat

sayo79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.12.2009 11:37

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od sayo79 »

to alean,

dekuji

Uživatelský avatar
vojtasbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.09.2010 20:12
Bydliště: Brno

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od vojtasbo »

Pro Vas kdo to jeste nevite nebo by Vas to zajimalo, vcera jsem se v servise dozvedel ze od jiste doby se na 1.2TSI motor dodava standardne kryt motoru, ale jen na cast, tu hlavni kde jsou gumove start. kabely, tam kde je logo TSI, je to kus plastu, cca 35x20 cm. Da se i dokoupit, coz hned udelam, radove pry 700,- Sice me jeste zadne kabely nesezraly, ale i tak sem rad ze aspon tohle se dela a dam si to tam...Zato izolaci na kapote nemam uz skoro zadnou:( to jim fakt dost chutna...
Golf VI MY 2011, 1.2TSI, bílá, Highline, paket Vancouver, parkpilot, Keyless access

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od net.work »

ScreenShot012.jpg
tak me uz taky navstivila - nastesti to odnes jen tenhle jeden kabel za cca. 500kc, budu se muset podivat po nejake rusicce :(
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od xwritter »

net.work píše:
ScreenShot012.jpg
tak me uz taky navstivila - nastesti to odnes jen tenhle jeden kabel za cca. 500kc, budu se muset podivat po nejake rusicce :(
shit! A používal jsi sprej nebo nic? Mě do motoru leze pravidelně sousedovic kočka, mám tam spoustu chlupů, ale naštěstí tam nic nedělá. Myslím si, že by ty kočičí chlupy mohly tu kunu taky odehnat... nevím. Každopádně já používám sprej viz výše a zatím ok (klep, klep)

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od net.work »

xwritter píše:
net.work píše:
ScreenShot012.jpg
tak me uz taky navstivila - nastesti to odnes jen tenhle jeden kabel za cca. 500kc, budu se muset podivat po nejake rusicce :(
shit! A používal jsi sprej nebo nic? Mě do motoru leze pravidelně sousedovic kočka, mám tam spoustu chlupů, ale naštěstí tam nic nedělá. Myslím si, že by ty kočičí chlupy mohly tu kunu taky odehnat... nevím. Každopádně já používám sprej viz výše a zatím ok (klep, klep)
nepouzival sem nic, ale mam pocit ze mi tam taky nejaka ta kocka sidlila - pac mam na krytu baterky taky plno chlupu...
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

JK84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.10.2011 18:20

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od JK84 »

Ahoj,
měl jsem auto 14 dnů, když mě pak museli odtáhnout. Ta potvora překousala kabely ke 3 válcům, jen na poslední už neměla chuť.
Oprava v servisu 4500...Používám sprej a zatím mám klid, obavy ale zůstaly...

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od xwritter »

a jaky sprej používáš?

blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Re: Kun/d/a v motorovém prostoru

Příspěvek od blackhawk »

Sprej jsem koupil u Auto Kelly. Jakou to bude mít účinnost na kuny nevím, ale kočka tam leze vesele dál. :mrgreen:
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“