Chvějící se ručička otáčkoměru

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Chvějící se ručička otáčkoměru

Příspěvek od Thorwards »

Nevím jestli to nemám již od výroby, ale všiml jsem si, že se mi chvěje ručička otáčkoměru když přejíždím nerovnosti nebo nějaký hup. Děje se vám to také?

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Chvějící se ručička otáčkoměru

Příspěvek od platal »

Thorwards píše:Nevím jestli to nemám již od výroby, ale všiml jsem si, že se mi chvěje ručička otáčkoměru když přejíždím nerovnosti nebo nějaký hup. Děje se vám to také?
Ty voe a nebude to tím, že přimačkáváš na nerovnosti plyn a tak, když jedeš rovně máš nohu v klidu, ale když přes něco jedeš drncne to ;-)
Petr Látal (Gvines)

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Chvějící se ručička otáčkoměru

Příspěvek od mefix »

Jako vtip to je dobrý. :laugh: , ne nechvěje se.

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Chvějící se ručička otáčkoměru

Příspěvek od net.work »

sr. za offtopic, ale vazne mi to uz pripada ze sou tady vsichni paranoidni :-D tady kazdy resi takove "kokotinky" ze nekdy nad tim zacina rozum stat...
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Chvějící se ručička otáčkoměru

Příspěvek od platal »

net.work píše:sr. za offtopic, ale vazne mi to uz pripada ze sou tady vsichni paranoidni :-D tady kazdy resi takove "kokotinky" ze nekdy nad tim zacina rozum stat...
Jako jo, ale tak ono dotyčnej je fakt na auto moc jako na modlu ;-) :-D tak na to berte ohled... jinak fakt to udělá klidně na drncáku, že lehce ťuknete do plynu aniž byste si to uvědomili a ručička zakolísá...
Petr Látal (Gvines)

garvan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 30.06.2010 10:21

Re: Chvějící se ručička otáčkoměru

Příspěvek od garvan »

Sice je to trochu jiná ručička, ale tuhle jsem jel po dálnici a když jsem držel stálou rychlost 180, tak ručička rychloměru kolísala o dobrých pět km tak nevím, kola jsou vyvážený, možná je to holt na to auto moc rychle.
1,2 TSI Trendline, Tornadorot, paket Sport, 310 a clima

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Chvějící se ručička otáčkoměru

Příspěvek od Thorwards »

No zdá se to jako že to moc sleduju, ale řikám si jestli za to nemůže nějaká chyba v elektronice, rozhodně to není tím, že by mi škubala noha na pedálu, dělá to i když sundám nohu z plynu. Navíc mam další problémy s elektronikou, někdy mi nefunguje stahování oken, musim pustit spínač a zmáčknout ho znova a až na pdruhé to funguje (a ne není to tím, že bych to napoprvé málo stisknul, dával jsem si na to pozor, takže když se mi to stalo, tak sem na to fakt celkem tlačil), dále mi škubají stěrače kdy vytáhnu klíč ze zapalování a někdy se mi nezapne samo autorádio, nefunguje ani tlačítko zapínání autorádia, musím počkat a po cca 2-3 minutách se zapne z ničehonic samo. Stalo se vám někomu něco podobného?

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Chvějící se ručička otáčkoměru

Příspěvek od rasto4444 »

No to skubanie tych stieracov mam aj ja pri vypnuti zapalovania. S oknami som mal problem asi dva krat ked som stlacil tlacitko aby mi stiahlo samo okno tak mi to neslo iba tak ze som to musel drzat a podobne. Ja mam zase problem so startovanim.. pri studenom starte mi poslednu dobu dost casto zle startuje.klucik mam otoceny aj 5 sekund a az potom mi konecne nastartuje..mam pocit ako by to chcelo skapat ked startujem.. bratova 10 rocna oktavka startuje cez zimu lepsie.. utorok som objednany do servisu aj koli prelitrovaniu ze mi pozru moju vysoku spotrebu,praska mi stlpik u vodica + mi vrzgaju vsetky dvere...
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Chvějící se ručička otáčkoměru

Příspěvek od Thorwards »

Já nevim jestli to auto moc nezkoumám, ale tohle podle mě normální neni. Zvláštní je, že u Peugeota, kterýmu se všichni posmívaj jaký je to šméčko, se mi nikdy nic takovýho nestalo, tam měnim jen olej a žárovky. I sedačky se mi zdaj nestandartně ošoupaný na to že mam najeto 17.000km, kobereček u řidiče se mi téměř prošoupal za 2.000km, no zatim jsem protě lehce rozladěnej. Koupil jsem si ho s tim, že si kupuju v rámci segmentu jedno z nejkvalitnějších aut a zatim to tak rozhodně nevypadá.

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Chvějící se ručička otáčkoměru

Příspěvek od rasto4444 »

Napodobne ja mam nabehanych 10500 km a to sa o auto staram jak o male decko a sedacky mam tiez uz vysuchane,nehovoriac o laktovke a bocnych opierkach na dverach.. jazdime max dvaja a vysuchane to mam aj vzadu.. tiez som sa tesil ze mame kvalitny vw ale nakoniec som z toho uz ajtrosku sklamany..a s tym nadmernym pozorovanim auta sme na tom asi rovnako aj to by som povedal ze mne sa na tom aute zda podozrive uz skoro vsetko..:D
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Chvějící se ručička otáčkoměru

Příspěvek od mefix »

Kvalitní je Škodovka - koncern to přiznává.

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Chvějící se ručička otáčkoměru

Příspěvek od rasto4444 »

Chcel som sa este opytat, ci to robi aj vam. ci to je normalne alebo nie, pri vyssich rychlostiach cca od 90 km/h a vyssie u vodica aj spolujazdca dost pocut ako keby prenikanie vzduchu do auta..ako keby to zle tesnilo ale ked som tam dal ruku tak som nemal pocit ze by tade isiel vzduch. ako som uz pisal idem zajtra do servisu tak ze ci to robi aj vam alebo nie, ze by som im to povedal lebo pri vyssej rychlosti je to celkom neprijemne.
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

martin.palicka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.06.2011 08:01
Bydliště: Roznava, SR

Re: Chvějící se ručička otáčkoměru

Příspěvek od martin.palicka »

A nie je to len hluk od pneumatik a obtekajuceho vzduchu?
Golf VI Rabbit TDI Shark Blue + Relax + MF Volant
ex Fiat Uno 1,4 TD - biely tesak :D

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Chvějící se ručička otáčkoměru

Příspěvek od mefix »

martin.palicka píše:A nie je to len hluk od pneumatik a obtekajuceho vzduchu?
To se mi nezdá - obvykle bývá slyšet šustění vzduchu, když je úplně vypnutý jeho přívod do kabiny. Stačí pustit ventilátor na 1 a je vše OK. Případně má puštěný ventilátor nastevno foukání do ofuku v palubce a ty jsou pak uzavřeny klapkou. Takže vzduch ventilátoru nemůže do kabiny.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“