Golf VI závady a servis

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
lichoresnice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.05.2011 13:55

Golf VI závady a servis

Příspěvek od lichoresnice »

máme golfa z 10/2009, 1.4, snad z pracovní soboty. :
-v 18.000 km přední brzdové kotouče zvlněné, servis: nutná výměna kotoučů a destiček - dle vyjádření servisu jsme mohli jet 200 km/h a prudce zabrzdit a tím se kotouče zvlnily. to, že tolik to auto nejede snad nemusím připomínat. záruka na brzdy je i v německu 10.000 km
- zadní kotouče při brždění hučí jako kov na kov, v servisu vyčištěno, hučí stejně
- nefunkční mechanismus loketní opěrky, po 3 týdnech čekání na díl vyměněno
- bouchání ve sloupku řidiče - promazáno v servisu, zatím ok
- praskání v B-sloupcích - pokud auto stojí nebo jede a zároveň svítí slunce na bok auta, v B sloupku to praská jak se něco ohřívá, servis poprvé promazal gumy, nepomohlo, následně vyměnili úchyty, nepomohlo, teď pojedu potřetí
- po updatu sw řídící jednotky se výrazně zvýšila spotřeba při jízdě po městě 6,5 vs. 8,5 l (noha stejná, stejná trasa)
- minulý týden, když bylo chladno jsem to ráno nastartoval několikrát na 3 válce, diagnostika mlčí
za mě tedy nikdy více

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Golf VI závady a servis

Příspěvek od mefix »

Já už taky příště koupím jen kvalitní Škodovku a ne Golfa spíchlého horkou jehlou prodávaného u nás jako hogofogo, přitom to je v zemi výrobce auto pro chuďasy.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Golf VI závady a servis

Příspěvek od platal »

Rád bych připojil svůj názor.

Ad1) Každé auto, které je novým v modelové řadě je vyladěné až ke konci prodeje toho modelu, tzn. že ty první trpí vadami a je jedno co to je za auto.

Ad2) Oprava je pouze a jen na servisu jak si poradí a je schopný a znalý auta, tzn. že servis v ČR je vším úplně někde jinde než servis v Německu, kde to auto má každý a tím i větší zkušenost a poctivost mechaniků !!! Proto jezdím jedině do Německa, u nás absolutní hrůza, co se týče servisu, nikdy víc Čechy !!! Tím myslím i jednání.

Ad3) zpracování golfa hodnotím o půl řady vejš než u škodovky, jako že jsem měl Fabii i Octavii

A ano s motorem 1.4, jestli to je atmosféra, tak auto naprd stejně jako bych o řekl u škodovky...
Petr Látal (Gvines)

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Golf VI závady a servis

Příspěvek od mefix »

V práci máme 7 Škodovek mladších 2 roky (2 Room, 4 Oct, 1 Fabii), ani jedna neměla zatím závadu. Ze 3 VW (1 Pasat, 2 Golfy) cca 1 rok starých, byly v servisu se závadou už všechny.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Golf VI závady a servis

Příspěvek od platal »

mefix píše:V práci máme 7 Škodovek mladších 2 roky (2 Room, 4 Oct, 1 Fabii), ani jedna neměla zatím závadu. Ze 3 VW (1 Pasat, 2 Golfy) cca 1 rok starých, byly v servisu se závadou už všechny.
Máme doma SUV Mistubishi Outlander a auto je v dobrém stavu, sice měněné turbo, ale tak to se stane jízdním stylem, ale pokaždé když bylo v servisu, něco na něm zkazili a muselo se tam znovu, takže za 90% vad mohl jen samotnej servis nejmenovanej. Jednou špatně nasadili hadici turba, podruhé špatně nahráli software, pak zase špatně upravili to co opravovali atd...

VW u nás je na 60% znalosti automobilů této značky jako je v Německu, kde každý technik povinně chodí na školení a fakt úplně jiná liga. To co tady nevěděli mi stačilo zavolat do Německa a vše mi řekli a vysvětlili...a i co se týče závad, tady neopraveno a proto jsem začal jezdit do německa, protože tam vše naprosto OK a se vším si vždy profesionálně poradí a znají ty auta daleko líp než češi...
Petr Látal (Gvines)

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Golf VI závady a servis

Příspěvek od mefix »

Zvlněné kotouče je běžná bolest, která se přihodí z mnoha příčin. Vždy ale tím, že se kotouč nadměrně zahřeje a tím se zkroutí. Tedy dlouhé brzdění a vůbec nemusí být nijak intenzivní. Stačí, aby byl řidič úzkostlivý a stále "pro jistotu" měl nohu mírně na brzdě a dílo je hotové. Podobný problém je za deště, když se horký nadměrně zahřátý kotouč prudce ochladí z louže vody - dojde k jeho zkroucení.

ad Zadní kotouče - mám je vyměněné včetně destiček - kromě drhnutí (stejně asi jako ty) jsem měl v kotoučích mělké rýry. Problém byl způsobený vadou materiálu destiček - nikoliv nečistotou (kamínkem) v nich.

powerxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 20.03.2010 12:14

Re: Golf VI závady a servis

Příspěvek od powerxxl »

to praskanie vo dverach vodica ked na auto svieti slnko robi aj mne, ale nemozem prist na to, co to robi :( a kym pridem dos servisu tak interier vychladne a uz to nerobi....

lichoresnice píše:máme golfa z 10/2009, 1.4, snad z pracovní soboty. :
-v 18.000 km přední brzdové kotouče zvlněné, servis: nutná výměna kotoučů a destiček - dle vyjádření servisu jsme mohli jet 200 km/h a prudce zabrzdit a tím se kotouče zvlnily. to, že tolik to auto nejede snad nemusím připomínat. záruka na brzdy je i v německu 10.000 km
- zadní kotouče při brždění hučí jako kov na kov, v servisu vyčištěno, hučí stejně
- nefunkční mechanismus loketní opěrky, po 3 týdnech čekání na díl vyměněno
- bouchání ve sloupku řidiče - promazáno v servisu, zatím ok
- praskání v B-sloupcích - pokud auto stojí nebo jede a zároveň svítí slunce na bok auta, v B sloupku to praská jak se něco ohřívá, servis poprvé promazal gumy, nepomohlo, následně vyměnili úchyty, nepomohlo, teď pojedu potřetí
- po updatu sw řídící jednotky se výrazně zvýšila spotřeba při jízdě po městě 6,5 vs. 8,5 l (noha stejná, stejná trasa)
- minulý týden, když bylo chladno jsem to ráno nastartoval několikrát na 3 válce, diagnostika mlčí
za mě tedy nikdy více

lichoresnice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.05.2011 13:55

Re: Golf VI závady a servis

Příspěvek od lichoresnice »

po třetí návštěvě a třech dnech v servisu mi řekli, že promazali gumy kolem dveří. co dodat.
dále vyměnili stahovačky v předních dveřích, protože při pohybu dolů v nich něco dost drhlo.
ohledně spotřeby nic neudělali - "závada se neprojevila" - 9l spotřeba po městě a po updatu SW je u 1.4 16V motoru asi normální

lichoresnice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.05.2011 13:55

Re: Golf VI závady a servis

Příspěvek od lichoresnice »

po dalších asi 5-ti návštěvách v servisu je praskání do velké míry odstraněno: vyměnili těsnicí gumy kolem dveří, potom ozdobné černé kryty na sloupcích, jeden rozlámali, tak se čekalo na nový, pak je ještě podložili nějakou gumou a už to téměř nepraská. do servisu musím ještě kvůli stahování okna u řidiče, o něco drhne při dovírání. prostě peklo

Uživatelský avatar
george 6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 22.02.2010 17:55
Bydliště: Brno

Re: Golf VI závady a servis

Příspěvek od george 6 »

Holt jsi kápl na špatnej kousek,já si po vychytání pár maličkostí nemůžu stěžovat. :good: Jinak at to máš brzo v pořádku :adr: :adr:

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Golf VI závady a servis

Příspěvek od Jara77K »

Nazdar,mám stejný problém s praskáním a vrzáním.A ted přibyl další předevčírem po nastartování a po rozjezdu ze ozýval hluk od motoru a následně se rozsvítila kontrolka motoru.No a pak jak jsem nastartoval po druhé tak se současně sepl i ventilátor a po 1 km se dostane voda 90 stup.a ventilátor stále jede.V pátek jedu do servisu tak su zvědavej jak to dopadne.

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Golf VI závady a servis

Příspěvek od Jara77K »

Tak jsem byl v servisu a museli mi přehrát novej softver.Prý jeto normální věc že jeto bolest nových aut,že prostě jednou po roce nebo dvou se bude muset přehrávat softvér.No a ohledně toho hluku v autě mi bylo řečeno technik nic neslyší!

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Golf VI závady a servis

Příspěvek od Jara77K »

Jara77K píše:Tak jsem byl v servisu a museli mi přehrát novej softver.Prý jeto normální věc že jeto bolest nových aut,že prostě jednou po roce nebo dvou se bude muset přehrávat softvér.No a ohledně toho hluku v autě mi bylo řečeno technik nic neslyší!
tak a mám to zas zpátky :( dnes mi bylo řečeno že jeto asi udajne teplotním čidlem!

bordel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.12.2009 11:20

Re: Golf VI závady a servis

Příspěvek od bordel »

lichoresnice píše:po třetí návštěvě a třech dnech v servisu mi řekli, že promazali gumy kolem dveří. co dodat.
dále vyměnili stahovačky v předních dveřích, protože při pohybu dolů v nich něco dost drhlo.
ohledně spotřeby nic neudělali - "závada se neprojevila" - 9l spotřeba po městě a po updatu SW je u 1.4 16V motoru asi normální
Obdobne jsem to mel u pul roku stareho Civica TypeR, kdy jsem byl co 14dni v servise kvuli prkotinam.
Co jsem v lete koupil cca rok stare GTD, kde byla katalogova cena noveho byla 900t, tak mi taky porad nekde vrze, hlavne na prejezdech a retarderech, pomohlo nejaky promazani, od te doby konecne slysim vrzani v B sloupku nebo ve dverich ridice, jako mas ty (ma to i moje sestra na 1.4 od noveho), ted v zime vrzou siletbloky na predku.

Nove uz mam hucici zadni lozisko a praskly kotouc ve stredu, nikoliv venec... :|
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Golf VI závady a servis

Příspěvek od jar_da »

Jara77K píše:Tak jsem byl v servisu a museli mi přehrát novej softver.Prý jeto normální věc že jeto bolest nových aut,že prostě jednou po roce nebo dvou se bude muset přehrávat softvér.No a ohledně toho hluku v autě mi bylo řečeno technik nic neslyší!
tohle tedy moc normální není a asi bych změnil servis .....
CAXA

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“