Úbytek chladící kapaliny

Moderátor: SandrikGVI

Pokinator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.06.2011 22:38

Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Pokinator »

Dobrý den,

rád bych se zeptal, jakou máte zkušenost s úbytkem chladící kapaliny. Auto zakoupeno jako nové před měsícem, najeto 2 tis. km. Počateční stav chl. kapaliny byl nad maximem, nyní se pohybuje na rysce minima.

Golf 1.2 TSI 63KW

Díky moc za pomoc :oops:

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od voodoo »

Je to dost velky ubytok, ale mohla tam byt od nova bublina, ktora sa odvzdusnila. Zo zaciatku sa aj od tlaku hadice roztiahnu, takze nemas zatial dovod k panike.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od platal »

Ahoj, možná blbá otázka, ale koukal jsi na oboje hodnoty, když bylo auto zcela studené? Jinak pokud ano, je to úbytek vcelku velký, ale mám pocit, že ze začátku jsem taky dolejval, ale už není problém. P
Petr Látal (Gvines)

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od mefix »

Zmizelo toho dost za tak krátkou dobu. Projdi spoje, jestli to někde teče. Dolej (nepřelej!) a sleduj stav. Víc toho nyní udělat nemůžeš. Já doléval také rozdíl mezi čárami (moc toho není), ale až asi v 15tkm.

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od xwritter »

čau, já doléval teď nedávno po 10 tis.km, voda byla mírně pod ryskou a co mě zarazilo, že na palubáku nic nesvítilo

edit: začínal jsem s vodou na horní čárce

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od mefix »

Jak vidět, že dolévame každý - já měl vodu na rysce min. cca po 15 tkm a nové to bylo po max.

Jang
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.09.2012 10:53

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Jang »

Ja som tiež zistil úbytok chl. kvapaliny, kúpil som kvapalinu na doplnenie (G12-červená) a keď som odskrutkoval uzáver na chladnom motore, počul som ako to spravilo ssssssst(unikol tlak z nádržky)a hladina sa zdvihla, takže som nemusel dolievať. Neviem ale podľa mňa tam chýba pretlakový ventil a keď tam je tak nepracuje správne a chl. kvapalina unikne iným miestom.

VW Golfáč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 30.08.2011 10:47

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od VW Golfáč »

Zdar! Mám najeto caa 12000 km na G6,TDI a ještě jsem nedoléval! A neřekl bych, že něco zmizelo! To samé olej! :-)

honziš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.07.2012 14:23

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od honziš »

Mám najeto 10 tisíc km (1.6 TDI) a hladinu mám taky na minimu. Dokonce se mi rozblikala kontrolka chlazení - auto je v servisu, uvidíme, co řeknou.
Jang: Při odšroubování uzávěru (za studena) jsem taky slyšel zasyčení, jak se odvzdušnil (v servisu říkali, že je to divný).

Edit (20.9.): V servisu závadu neshledali. Oznámili mi, že mám jinou velikost nádobky na chl. kapalinu, takže to přenastavili a přelepili nálepku s ukazatelem min. hladiny :-)

martin.palicka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.06.2011 08:01
Bydliště: Roznava, SR

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od martin.palicka »

Pani, chladiaci system auta MUSI byt natlakovany, ked je zohriaty, treba davat pozor aby vas to neobarilo pri otvarani! Hladinu chladiacej zmesi odporucam sledovat za studena. Aj mne klesla hladina, dolial som cca 2 dcl a potom som zas pozoroval mierny pokles, ale zatial som nedolieval, zatial je to v norme (od doliatia kleslo z max. zhruba do polovice a potom sa to zastavilo)
Golf VI Rabbit TDI Shark Blue + Relax + MF Volant
ex Fiat Uno 1,4 TD - biely tesak :D

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od anton1 »

Ja som mal tiež úbytok chladiacej kvapaliny a ... bola to vodná pumpa. Na 2 a pol ročnom Golfe ! Ďakujem do VW za nemeckú kvalitu (reťaz, pumpa, núdzové stavy ... ), už viem, od akého výrobcu si auto nekúpim.
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

Uživatelský avatar
vitamin.d
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.02.2011 16:53

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od vitamin.d »

golf VI, r.v. 2009, najeto 78tis
pred 2 mesiacmi prvy krat zacala blikat kontrolka "nedostatok chladici kapaliny", skontroloval som a vazne bola skoro prazdna, tak som dolial zase potrebne mnozstvo
o dalsie dva tyzdne zase to iste, tak som zase dolial a poriadne utiahol uzaver nadoby kedze som myslel ze mohla byt teoreticky nedostatocne uzavreta a vzniknut unik
no ale po dalsich cca 6 tyzdnoch to iste, takze niekde bude problem, idem pondelok do servisu tak uvidime, niekto nejake tipy, triky, atd...? diky
VW_Golf_VI_1.4_80PS

Uživatelský avatar
vitamin.d
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.02.2011 16:53

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od vitamin.d »

Tak nakonec unik bol cez vodne cerpadlo, vymena 4700 kc
material (pumpa+sroby, matice a pod) 1700 kc
praca (wtf) 2200kc
dph 1000kc
ku*vy, uz nepojdem do autrizovaneho servisu (kei brno) kde si uctuju 7kc za minutu prace
mea culpa
VW_Golf_VI_1.4_80PS

Lukas-vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.02.2015 18:58

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Lukas-vw »

Ahoj, mám jen takovej hloupej dotaz. Má být pod víčkem chladící kapaliny nějaké těsnění? Žádné tam nemám, kupoval jsem nové a u něj taky žádné nebylo.

Lukas-vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.02.2015 18:58

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Lukas-vw »

V servisu mi na to koukli a teče mi voda přes pumpu (najeto 116 000). Nejsem první majitel, tak si nechám rovnou vyměnit i rozvody ať mám klid. Předpokládaná cena 13 tis :(

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“