klepání při volnoběhu

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Pokinator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.06.2011 22:38

klepání při volnoběhu

Příspěvek od Pokinator »

Dobrý den,

při volnoběhu a zahřátém motoru (po delší jízdě) je slyšet v kabině vzdálený zvuk podobný klepání pocitově z motorového prostoru. Při sešlápnuté spojce zvuk slyšet není. Při volnoběhu a mírně sešlápnutém plynu se zvýší frekvence zvuku, intenzita zůstane stejná. Při více sešlápnutém plynu vymizí a nebo je překryt zvukem motoru.
I když je klepání nejvíc slyšet z kabiny, dá se zachytit i při zvednuté kapotě z motorového prostoru nebo u obou předních kol.
Z toho co jsem prověřil by se nemělo jednat o uvolněné přívodní hadice, které jsem kontroloval nebo problém s palivovým filtrem.
Jedná se o nové auto, najeto cca 2000 km. Klepání jsem, ale zaznamenal už ze začátku po cca 100 km.

Prosím o názor nebo radu, kde hledat příčinu. V servisu se mě snažili přesvědčit, že je to v pořádku a že se jedná nejspíš o vůli v ozubení převodovky nebo u hřídele spojky. Mě se to, ale nezdá. Díky moc

Golf VI 1,2 TSI (63 kW)

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: klepání při volnoběhu

Příspěvek od mefix »

Nejspíše ne úplně povedená převodovka - soudě dle toho, že při sešlápnutí spojky zvuk ustane. Podobný problém se dá vyřešit hustějším olejem v převodovce, který při zahřátí nebude tak řídký a hluk se tím potlačí.

Ber prosím tento názor jako střelení, nejsem odborník, jen jsem se s podobným problémem setkal před 20 lety u žigulíka.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“