Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Moderátor: SandrikGVI

muhlirek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.11.2010 19:30

Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od muhlirek »

Jsem cca 3,5 měsíce majitelem nového Golf VI (1,2TSI-63kw) a mám dva drobné problémky:
1. vyvolání servisního hlášení - přesně tak jak je popsáno v návodu na str.24 a i zde na fóru (tzn.motor vypnutý, vozidlo stojí, zapalování zapnuté, opakované stisknutí tlačítka vedle otáčkoměru) se snažím dostat k informaci o počtu km, které mi zbývají do proměnlivého servisu. Bohužel jediné co se děje, že mi přeskakují hod a min na hodinách.
2. vyvolaní podnabídek palub.PC - mám palub.PC plus a bohužel se nedostanu do žádné (kromě MFD -tzn.doba jízdy, okamžitá a průměrná spotř., ujet.vzdálenost, dojezd,atd.) podnabídky hlavní nabídky. Minimálně podnabídka "Nastavení" a třeba "Audio" by přeci měla být přístupná. Upozorňuji, že přesně dodržuji postup "Ovládání nabídek na displeji sdruž.přístrojů" návodu k obsluze str.26-27.
Oba dva problémky jsem osobně konzultoval s prodejcem(servisem), bohužel ani jemu se nepodařilo dostat k servisnímu hl.a k podnabídkám palub.PC. Slíbil, že mi zjistí, kde je problém a bude mě informovat, bohužel se tak doteď nestalo!!

a jeden asi větší problém:
za 3,5 měsíce už se mi asi 5-6x stalo, že mi auto nechtělo startovat. Spojka sešláplá, zapnuté zapalování, klíček krátce pootočen do start.polohy a NIC. Přístrojové kontrolky svítí dále, startér a motor netočí, ticho. Zkouším prošlápnout spojku, vytáhnout klíček ze spínací skř., opět zasunout a startovat a zase NIC. Toto 1-4x zopakuji a najednou motor naskočí.
V servisu jsem už upozorňoval i na tento asi větší problém, ale potřebují prý nějak doložit. Bohužel se děje nepravidelně a tak se už teď vždy snažím vozit telf.a v okamžiku, kdy se bude opakovat, vše zdokumentuji. Snad bude dostatečně doložené.

Zeptám se:
Nemáte někdo podobné problémky a problémy viz pops.výše?? Nějakou radu, názor??

Děkuji předem za případnou reakci.
Golf VI, 1,2TSI(63kw), paket Comfort,Sport,Komfortni jizda,parkpilot, RCD310, palub.PC plus

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od anton1 »

Do nastavenia pal. PC sa dostaneš dlhším podržaním prepínacieho tlačidla PC na pravej páčke.
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

muhlirek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.11.2010 19:30

Re: Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od muhlirek »

Ano, potvrzuji, moc díky. Ovšem co nechápu, proč to mají v manuálu popsáno tak, jak je to popsáno a zároveň proč si s tím nedokázal poradit prodejce při návštěvě v servisu. Ještě jednou díky.
Náhodou nějaký upřesnění v postupu při vyvolání servisního hlašení pře tlačítko u otáčkoměru?? Samozrejme k servisnímu hlášení se teď už můžu dostat přes menu palub.PC, ale ,,,,,
Ono je i možné, že výrobce od určité chvíle (můj Golf-vyroben únor 2011) omezil funkčnost tohoto tlačítka pouze na nařízení hodin.
Golf VI, 1,2TSI(63kw), paket Comfort,Sport,Komfortni jizda,parkpilot, RCD310, palub.PC plus

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od anton1 »

Mne tiež nefunguje vyvolanie serv. hlásenia cez tlačítko u otáčkomeru. Auto vyrobené 05/2010. Ten vstup cez páčku mi ukázal predajca, pretože ja som to z návodu tiež nepochopil.
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

muhlirek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.11.2010 19:30

Re: Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od muhlirek »

servis.hlášení přes tlačítko u ot. - tak to asi opravdu už u novějších aut nejde
přístup do menu palub.PC - ještě jednou díky za info.,,, zároveň jsem rád, že nejsem jediný, kdo nepochopil postup z návodu :)

Samozřejmě pokud má někdo nějakou zkušenost s mým třetím, asi největším problémem, tedy nepravidelným nefunkčním startem, budu rád, pokud zareaguje.
Golf VI, 1,2TSI(63kw), paket Comfort,Sport,Komfortni jizda,parkpilot, RCD310, palub.PC plus

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od TSIman »

[quote="muhlirek"]servis.hlášení přes tlačítko u ot. - tak to asi opravdu už u novějších aut nejde
přístup do menu palub.PC - ještě jednou díky za info.,,, zároveň jsem rád, že nejsem jediný, kdo nepochopil postup z návodu :)

Já podržím tlačítko u otáčkoměru, začnou blikat hodiny, zmáčku... minuty, zmáčknu a ukáže se mi stav km do další servisní prohlídky. Po chvíli se vrátí do normálního režimu a počítadlo ukazuje celkový počet ujetých km.

Uživatelský avatar
radekc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 15.08.2011 21:28

Re: Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od radekc »

anton1 píše:Do nastavenia pal. PC sa dostaneš dlhším podržaním prepínacieho tlačidla PC na pravej páčke.
Zdravim. Ted sem si privezl Golfa 1.2 tsi 63kw s pal.pc plus. Nemuzu se take dostat do podnabidky. Pri zapnutym zapalovani drzim kolebkovy prepinac(nahore nebo dole) na pravy pacce, pak zkousim i spodni tlacitko na p.pacce a nic. Nechapu. Drzim to i 1 minutu. Nejaka rada?
Jinak, tlacitko u otackomeru funguje podle navodu.
Golf VI 1.2TSI 63kw

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od voodoo »

nedrzis to naaaaahodou za jazdy? vtedy sa tam neda dostat..
auto musi stat, zapnute zapalovanie

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od Black Dragon »

voodoo píše:nedrzis to naaaaahodou za jazdy? vtedy sa tam neda dostat..
auto musi stat, zapnute zapalovanie
Mě to jde i za jízdy, ale je fakt, že když jsem měl auto nový, tak než jsem se tam dostal, tak mě to trvalo snad 2 dny, než mě tady kluci na fóru poradili. Návod je v tomhle případě úplně na nic. Myslím, že to děláš dobře, podle toho jak to popisuješ. Nastartuješ (nebo jen zapneš zapalování) - možná chvilku počkej a na pravý páčce stěračů a konci zmáčkneš a držíš kolíbkový spínač - stačí cca 2 sekundy. A je to.

Uživatelský avatar
radekc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 15.08.2011 21:28

Re: Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od radekc »

Auto stoji, zapnu zapalovani, chvili pockam, zmacknu a drzim na pravy pacce steracu kolibkovy spinac(nahore nebo i dole), a nic.
Golf VI 1.2TSI 63kw

Uživatelský avatar
Prekladateľ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 18.12.2010 16:41

Re: Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od Prekladateľ »

A máš pri tom zatvorené dvere?
ex POLO, ex GOLF, ex PASSAT CC, ex T5 GP MULTIVAN HIGHLINE 2,0 TDI 132 KW 400 Nm 7DSG, ex Touareg V10 TDI FL, ex Touareg NF V8 TDI, momentálne Touareg III V6 TDI 210 KW Elegance

Uživatelský avatar
radekc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 15.08.2011 21:28

Re: Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od radekc »

Tak uz vim, proc mi to nejde. Ja totiz nemam palubni pocitac Plus :evil:
Sem si to asi splet s multifunknim ukazatelem Plus, coz mam. Sakra :sorry:
Golf VI 1.2TSI 63kw

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od caravelle »

super diskusia.... :-)

ale chapem vas vsetkych... ja nastastie mam ovladanie na volante... a to pochopi kazdy aj bez citania navodu... teda aj ja ... ;-)

ale vratim sa k tomu startovaniu.... treba vymenit servis... ked ti neveria ako vlastnemu zakaznikovi... a to mas fungel nove auto... tak tam nie je nieco dobre... v pristupe zo strany servisu... akoze neviem si predstavit.. ze by som si mal nahravat na mobile... kazde startovanie.. ci sa nieco ne/prejavi.... kua... to ma vytaca... a ked si to aj nahras, tak si najdu inu vyhovorku...
Audi S4 Dolphin grey

Michal IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.09.2009 22:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od Michal IV »

jak se pozna ze mam palubni pocitac plus,nebo multifunkcni ukazatel plus, me totiz taky nejde najet do zadneho nastaveni kdyz drzim sipku dolu,diky moc za rady auto mam druhym dnem :-D

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Servisní hlášení, palub.PC plus, startování

Příspěvek od jar_da »

je palubní počítač a palubní počítač plus,
ten plus poznáš podle toho, jestli se ti zobrazuje autíčko a otevřené dveře
CAXA

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“