Lakování

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Lakování

Příspěvek od TSIman »

Nějaký zkur..syn mi udělal rýhu cca 30 cm do zadních dveří při otevření svého auta na parkovišti. V servisu mi řekli, že musí přelakovat celé dveře vč. části předních dveří, aby to bylo do ztracena. Tak nevím, zda do toho mám jít, anebo to nechat raději tak. Mám obavu, aby oprava nebyla horší než současný stav.
Auto do lakovny půjde každopádně, protože se manželce povedlo golfem nacouvat do našeho druhého auta. Je potřeba lakovat nárazník. Odhadovaná cena 9000,- a práce. Naštěstí mám spoluúčast 1000 Kč.
Zvažuji, zda to vyřešit najednou. Nahlásím dvě události a přijde mě to na 2 litry.

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Lakování

Příspěvek od Cestovatel »

Ze své zkušenosti (a to dvakrát) můžu říct, že šikovný lakýrník udělá cokoli. Mně když přivezli auto z Německa, byl shnilý celý předek kapoty. Klemprďák to nějak vyřezal a zazáplatoval a pak jsem to dal jednomu mistrovi u nás na vesnici. Ten stříknul jen cca 10 cm pruh přes celou šíři kapoty a rozleštil to tak, že skoro není poznat, že je to opravované. Říkam skoro, protože, když to člověk neví, tak to nepozná (nekecám). Taky ale záleží na barvě - já mám tmavou zelenou metal a ta je na tyto kosmetické věci náchylnější než třeba nějaká stříbrná. No, a podruhé mi takto ten samý lakýrník stříkal flek na blatníku potom, co jsem si vyklepal důlek, který mi na něm udělal jeden zlý sloupek od plotu. :o A výsledek stejný, jak je psáno výše.

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Lakování

Příspěvek od net.work »

jo, ale bacha abys neztratil zaruku na karu...
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
radek.1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1696
Registrován: 11.11.2009 09:28
Bydliště: ChodoVW city u KarloVWých VWarů
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování

Příspěvek od radek.1 »

Cestovatel píše:Ze své zkušenosti (a to dvakrát) můžu říct, že šikovný lakýrník udělá cokoli. Mně když přivezli auto z Německa, byl shnilý celý předek kapoty. Klemprďák to nějak vyřezal a zazáplatoval a pak jsem to dal jednomu mistrovi u nás na vesnici. Ten stříknul jen cca 10 cm pruh přes celou šíři kapoty a rozleštil to tak, že skoro není poznat, že je to opravované. Říkam skoro, protože, když to člověk neví, tak to nepozná (nekecám). Taky ale záleží na barvě - já mám tmavou zelenou metal a ta je na tyto kosmetické věci náchylnější než třeba nějaká stříbrná. No, a podruhé mi takto ten samý lakýrník stříkal flek na blatníku potom, co jsem si vyklepal důlek, který mi na něm udělal jeden zlý sloupek od plotu. :o A výsledek stejný, jak je psáno výše.
ty chceš říct, že trefit odstín zelený a rozleštit ho je težší, než na stříbrný? to jsi asi nikdy neviděl něco dostříkávanýho na stříbrným autě
NO SHINE JUST PERFORMANCE

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Lakování

Příspěvek od Mažňák »

tak to s tím asi nikdy nedělal, protože lakovat stříbrou metlu je největší hnus co može byt, jelikož stačí i při stejné barvě jiný ůhel pistole při stříkání a už to má nepatrně jiný odstín, to samé tloušťka laku která taky jinak odráží světlo,
zlatá obyč pastelová barva
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Lakování

Příspěvek od TSIman »

Tak to jsem teď na rozpacích, ale asi to risknu. Auto je ještě v záruce a udělá to autorizovaný servis, takže doufám, že na záruku to vliv mít nebude. Mistr z lakovny se tvářil jako profík, říkal že lakují auta za miliony a není to poznat. Tedy pokud nelakoval mě :?

Uživatelský avatar
radek.1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1696
Registrován: 11.11.2009 09:28
Bydliště: ChodoVW city u KarloVWých VWarů
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování

Příspěvek od radek.1 »

Mažňák píše:tak to s tím asi nikdy nedělal, protože lakovat stříbrou metlu je největší hnus co može byt, jelikož stačí i při stejné barvě jiný ůhel pistole při stříkání a už to má nepatrně jiný odstín, to samé tloušťka laku která taky jinak odráží světlo,
zlatá obyč pastelová barva
ámen
NO SHINE JUST PERFORMANCE

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Lakování

Příspěvek od mefix »

2 pojistné události = 2x dolu bonus. Jedna pojistná událost tuším 15% bonusu dolu.

litra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 10.10.2011 10:03

Re: Lakování

Příspěvek od litra »

Pokud to máš na pojistku a bude tě to stát tak jak tak 1000 nebo max. 2x1000, tak proč řešíš, kde ušetřit? Dej to na Cihelní a ať to udělají tak, jak to má být. A možná bych si ještě ověřil u pojišťovny, zda opravdu přijdeš o bonus, když se nejednalo o tvou vinu, ale neznámého pachatele, který ujel od nehody.
2,0 GTD VII DSG

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Lakování

Příspěvek od Cestovatel »

radek.1 píše:
Cestovatel píše:Ze své zkušenosti (a to dvakrát) můžu říct, že šikovný lakýrník udělá cokoli. Mně když přivezli auto z Německa, byl shnilý celý předek kapoty. Klemprďák to nějak vyřezal a zazáplatoval a pak jsem to dal jednomu mistrovi u nás na vesnici. Ten stříknul jen cca 10 cm pruh přes celou šíři kapoty a rozleštil to tak, že skoro není poznat, že je to opravované. Říkam skoro, protože, když to člověk neví, tak to nepozná (nekecám). Taky ale záleží na barvě - já mám tmavou zelenou metal a ta je na tyto kosmetické věci náchylnější než třeba nějaká stříbrná. No, a podruhé mi takto ten samý lakýrník stříkal flek na blatníku potom, co jsem si vyklepal důlek, který mi na něm udělal jeden zlý sloupek od plotu. :o A výsledek stejný, jak je psáno výše.
ty chceš říct, že trefit odstín zelený a rozleštit ho je težší, než na stříbrný? to jsi asi nikdy neviděl něco dostříkávanýho na stříbrným autě
No dobře dobře. Tak jsem se spletl. Asi jsem to odvozoval z toho, že stříbrná barva je méně náchylná na čistotu a vyleštění, zkrátka, že špína je na ní vidět míň, než na tmavých odstínech... :blush: Tak mě hnedle nekamenujte. Jde o to, že dobrý lakýrník si poradí s mnohým.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Lakování

Příspěvek od TSIman »

litra píše:Pokud to máš na pojistku a bude tě to stát tak jak tak 1000 nebo max. 2x1000, tak proč řešíš, kde ušetřit? Dej to na Cihelní a ať to udělají tak, jak to má být. A možná bych si ještě ověřil u pojišťovny, zda opravdu přijdeš o bonus, když se nejednalo o tvou vinu, ale neznámého pachatele, který ujel od nehody.
Bonus půjde dolů jen jednou o 10%, jelikož mám bonus 10% tak bych měl být na nule. Tohle budu řešit až bude auto opravené. Taky mi známý řekl, že to můžu vypovědět a přejít jiné pojišťovně s tím, že mi udělá slevu a platit více nebudu.

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Lakování

Příspěvek od Mažňák »

TSIman píše:
litra píše:Pokud to máš na pojistku a bude tě to stát tak jak tak 1000 nebo max. 2x1000, tak proč řešíš, kde ušetřit? Dej to na Cihelní a ať to udělají tak, jak to má být. A možná bych si ještě ověřil u pojišťovny, zda opravdu přijdeš o bonus, když se nejednalo o tvou vinu, ale neznámého pachatele, který ujel od nehody.
Bonus půjde dolů jen jednou o 10%, jelikož mám bonus 10% tak bych měl být na nule. Tohle budu řešit až bude auto opravené. Taky mi známý řekl, že to můžu vypovědět a přejít jiné pojišťovně s tím, že mi udělá slevu a platit více nebudu.
no ono stačí kolikrát přijít na pobočku pojištovny s tím že chceš přejít k jiné pojištovně, protože jsi nespokojený a uvidíš že většina pojištoven ti připíše i nějaký ten bonus navíc, to je to samé i u mobilních operátorů, stačí říct že odcházích ke konkurenci, a hnedka ti něco dají zadarmo
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Lakování

Příspěvek od mefix »

Existuje i malus :fool: .

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Lakování

Příspěvek od TSIman »

mefix píše:Existuje i malus :fool: .

Existuje, ČP ho má přímo ve smluvních podmínkách.

blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Re: Lakování

Příspěvek od blackhawk »

TSIman píše:Nějaký zkur..syn mi udělal rýhu cca 30 cm do zadních dveří při otevření svého auta na parkovišti. V servisu mi řekli, že musí přelakovat celé dveře vč. části předních dveří, aby to bylo do ztracena. Tak nevím, zda do toho mám jít, anebo to nechat raději tak. Mám obavu, aby oprava nebyla horší než současný stav.
Auto do lakovny půjde každopádně, protože se manželce povedlo golfem nacouvat do našeho druhého auta. Je potřeba lakovat nárazník. Odhadovaná cena 9000,- a práce. Naštěstí mám spoluúčast 1000 Kč.
Zvažuji, zda to vyřešit najednou. Nahlásím dvě události a přijde mě to na 2 litry.
Z toho mám vždy hrůzu stát na parkovišti u nějakého hypermarketu. Když už musím, najdu si nejodlehlejší místo na parkovišti, kde skoro nikdo nestojí. Pokud takové místo není, nechám někoho hlídat v autě nebo tam raději sám počkám. Tyhle důlky do dvěří a další šrámy dělají většinou spolujezdci. Jsou to především báby,děti,puberťáci a jiní, co sami nemají řidičák. Netuší na rozdíl od šoféra, co všechno obnáší takhle poškozený lak na autě. :baseball: To je můj názor, možná s ním nebudete souhlasit.
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“