Kontrolka EPC - problém?

Moderátor: SandrikGVI

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od rasto4444 »

O tomto viem, tiez mi aktualizovali software motora, maval som zvysene otacky a po aktualizacii je to ok ale zase pri prvom rozbehnuti ked je auto studene tak ako keby malo tendenciu zhasnut, neviem to popisat ale predtym to nerobilo, cize nieco sa zlepsilo a toto sa zase objavilo..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od rasto4444 »

Tak vymenili mi railovu rampu a vraj to vyzera v poriadku, startovali to viac x v dielni a nic, mam pojazdit, poskusat a ze sa mi este ozvu ci to robi alebo nie. Hadam to bude v poriadku.
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

hrubesdusan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 14.01.2016 12:50

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od hrubesdusan »

Ahoj kluci, mám 1.4 TSI a dnes jsem jel asi 15 km na černý most, vše ok, pak jsem jel z černého mostu a v koloně se ozvala kontrolka motoru, asi 3x zablikala a zhasla, ale pořád svítí kontrolka EPC, zároveň auto ztratilo tah a celkem se třepe, hlavně když mám nad 2000 otáček. Do servisu zajedu v pondělí, ale nevíte prosím někdo co by to mohlo být? Díky.

peers
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.09.2014 19:12

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od peers »

Ahoj, dnes se mi stalo to samé. Rozsvítila se kontrolka EPC a kontrolka s autíčkem ve smyku později i kontrolka motoru.Auto hned stratilo výkon, motor asi výkon snížil elektronicky.Celé to bylo takové cukavé.Jinak mám Jettu 1,2 tsi. Co ti řekli v tom servisu?

Borat Sagdyiev
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 08.02.2019 21:05

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od Borat Sagdyiev »

Hm, tak se taky hlásím. 1.2 tsi 77 kw, r.v. 2012 a najeto 81 000, v autě je dsg (má najeto asi 6 000 km), hluk rozvodů po startu v normě.

Dnes, ve velmi deštivém počasí jsem jel 10 km do města, motor jsem zhasl, vyřídím co potřebuju, nastartuju a najednou kontrolka epc, plus o pár chvilek později kontrolka motoru, auto nemá tah atd ...

Auto je každou noc znásilňováno kunama a kočkama, může být něco pokousaného, ale nic jsem neobjevil ...
Po zkušenostech s octaviou II, kdy se mi za deště dostala voda do prodřeného kabelového svazku od ŘJ k motoru (v místech pod vzduchovým filtrem) uvažuju i o téhle příčíně, neboť ten svazek je stejnak tak kroucený a vedený v husím krku, o který se prodírá, známá věc ...
A tak pozítří zkusím vyhledat servis a pak dám vědět, čím to bylo, jestli tedy na to přijdou ...

Uživatelský avatar
vwbeers
Závodník
Závodník
Příspěvky: 559
Registrován: 19.10.2016 10:48
Bydliště: Jirkov

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od vwbeers »

Jedine napichnout a zjistit chybu pripadne cislo chyby a pak google. Me se taky rozsvitila kontrolka motoru a netahl ale pred vcds jsem zjistil ze zablbnul snimac spalin

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk

Borat Sagdyiev
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 08.02.2019 21:05

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od Borat Sagdyiev »

Dnes jsem byl na diagnostice, kde mi chybu smazali a údajně to měla být regulace turba, že se ta tyčinka nevracela. A tak chybu jen smazali. Jedu domů, nic nesvítí, motor táhne jak má, ale když jsem přijel domů a při stání jsem šlápl na plyn, tak to šlo max do 4 000 otáček. Potom jsem to dal u kámoše na diagnostiku a nic to neukázalo, nic nesvítí ale do otáček to prostě nejde. Zajímavé ale je, že když vyřadím během jízdy tak to do otáček vyletí ...
kontroloval jsem vzduchový filtr a je o.k., tak nevím už ...

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“