Kontrolka EPC - problém?

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od TraI »

Chtěl bych požádat o radu: v poslední době (ca tři týdny) se mi stane, že během jízdy - ale jedině při (po) zastavení třeba na jednu-dvě minuty ale s ponechaným běžícím motorem - se mi 'o té pauze' rozsvítí oranžová kontrolka EPC a následně, když se chci rozjet, motor netáhne a mohu pokračovat maximálně 10-15 km/h. Zastavím, vypnu zapalování, nastartuji a EPC nesvítí a jedu normálně dál.
Nesetkal se někdo s obdobným problémem? Co by to mohlo být?
A nějaká rada, co s tím? Auto již není v záruce. Pokud by rada byla servis (ale chtěl bych raději slyšet jinou..), tak co typově s tím mohou udělat a za kolik, ví někdo?

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od Thorwards »

Našel jsem něco podobného na škoda foru: http://forum.skodahome.cz/topic/3445-kontrolka-epc/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od alean »

asi bys mohl napsat co to je za motor ,protože jinak to je tohle http://www.vykladkaret-vesteni.cz/kristalova-koule

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od Thorwards »

Týjo, ten odkaz fakt funguje, tak to jsem nečekal :laugh:

Uživatelský avatar
Golfinger Black
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 14.08.2010 20:17
Bydliště: Plzen

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od Golfinger Black »

TraI píše:Chtěl bych požádat o radu: v poslední době (ca tři týdny) se mi stane, že během jízdy - ale jedině při (po) zastavení třeba na jednu-dvě minuty ale s ponechaným běžícím motorem - se mi 'o té pauze' rozsvítí oranžová kontrolka EPC a následně, když se chci rozjet, motor netáhne a mohu pokračovat maximálně 10-15 km/h. Zastavím, vypnu zapalování, nastartuji a EPC nesvítí a jedu normálně dál.
Nesetkal se někdo s obdobným problémem? Co by to mohlo být?
A nějaká rada, co s tím? Auto již není v záruce. Pokud by rada byla servis (ale chtěl bych raději slyšet jinou..), tak co typově s tím mohou udělat a za kolik, ví někdo?

Uživatelský avatar
Golfinger Black
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 14.08.2010 20:17
Bydliště: Plzen

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od Golfinger Black »

stalo se mi to taky, v servisu jen rekli, ze vynechal 3.valec. Ptali se, jestli tankuju kvalitni palivo, takze do toho servisu numusis, jak chces.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od jar_da »

rozhodně nepodceňovat, katalyzátor je příliš blízko a může odejít docela rychle,
pokud je to TSI, tak ty trpí na usazeniny na ventilech, (hodně záleží na palivu a oleji, olej bych dával s nízkým obsahem sulfátového popela)
může to být vadný vstřikovač, zapalovací modul
nejrychlejší je nechat změřit tlaky a prohodit dva vstřikovače mezi sebou, pokud se závada "přestěhuje" je to vstřikovač, pokud nee tak pravděpodobně zapalovací modul,
ovšem za předpokladu, že tlaky ve válcích jsou o.k.
CAXA

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od TraI »

...situace měla rychlý vývoj, o víkendu jsem dojezdil. Na jedné křižovatce se ozvalo EPC a po novém startu už kontrolka ani nezhasla, navíc se přidal symbol motoru - katalyzátor.
Do servisu to bylo tak 7km, tak jsem dojel nouzově, jak to jelo.
Na diagnostice rovnou řekli, že je to porucha způsobená vytahaným řetězem (je to 1.2 TSI 77kW), že to celkově je chvíli před havárií, kdyby přeskočil, nebo prasknul. Elektronika prostě už nemohla motor 'ladit', když tam v rozvodech na volnoběh 'visel' nějaký řetěz, který už nepracoval vůbec, jak musí.
Nebyl problém předtím jet jakkoli svižně, normálně, ale jakmile se zastavilo a po volnoběhu se mělo zase rozjet. Poklesl tlak, mazací olej už byl zahřátý, řetěz se vyvěsil. Měl jsem teď zejména v zimě občas ty 'chraplavé' starty - jak se tady jinde také rozebírá...
Takže na výměnu celý rozvodový řetěz s napínáky.
---
Ani se nechce věřit, že tohle VW vyvinul a prodával.
Však jsem také četl, že s novou MQB a Golfem VII se bude vyrábět nová přeplňovaná 1,2 (63 a 77 kW) a 1,4 (90 až 110 kW) - hliníkový blok, výfukové svody budou plně integrovány do hlavy motoru, u přeplňovaných motorů bezprostředně následuje malé jednokomorové turbo. Ventilové rozvody se po epizodě s motorem 1,2 TSI vrátí k ozubenému řemenu, uspořádání DOHC a čtyřem ventilům na válec.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od jar_da »

no tak to stačilo napsat v prvním příspěvku, že máš 1,2 tsi a chraplavé studené starty
:zzz:
CAXA

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od rasto4444 »

caute hoši, ja mam takyto problem.. obcas sa mi stane ze ked startujem motor, tak strasne dlho toci kym naskoci.. horsie ako 10 rocne auto. Robi to sporadicky, mam to na videu v mobile ale neviem ako a ci vobec sa sem moze vlozit. Ukazoval som to v servise,na diagnostike vsetko ok.. tak pisali importerovi a ten nakazal vymenit starter. Starter vymenili ale zavada sa prejavuje stale. kontrolovali nejake tlaky, vstreky a nevie co ( moc sa v tom nevyznam ) a znova tie hodnoty poslali importerovi. Dnes mi volali ze importer navrhol vymenit nejaky reil..alebo nieco take co kontroluje alebo riadi vstrekovanie.. neviem moc som tomu nerozumel.. zajtra idem do servisu vraj vymena tak cca 1,5 hod. Mam motor 1.6 Tdi :(..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od jar_da »

že by zapadala nafta?
CAXA

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od rasto4444 »

Hm? To znamena co?
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od jar_da »

čerpadlo, nějaká netěsnost atd ....
CAXA

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od rasto4444 »

No uvidim co mi povedia zajtra v servise.. :(
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Kontrolka EPC - problém?

Příspěvek od mefix »

01/2011
Serviceaktion für 1.6 TDI
Im Rahmen einer Werkstattaktion wird das Motorsteuergerät ersetzt. Es kann zu Startproblemen bei niedrigen Außentemperaturen kommen. Betroffen sind Modelljahr 2010-2011. http://www.michaelneuhaus.de/golf6/golf6-probleme.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“