Stabilizátory po 21.000 km

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
Re5pecT_R5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 18.05.2009 07:47

Stabilizátory po 21.000 km

Příspěvek od Re5pecT_R5 »

Prošel jsem témata a tento problém nejspíš nikdo neřešil. Nicméně, po 21.000 km se mi začal z přední nápravy ozývat známý klepavý zvuk, občas i jakoby praskání z pravé strany, byl jsem v servise a odpověď zní, že je kost stabilizátoru vytlučená. Předzvěst začala v zimě kdy při rozjezdu z klidu bylo slyšet kovové klepnutí. Nicméně to není jediná závada, dále už po x-té řešíme vrzání všech 4 dveří, nejvíce slyšitelné při zhoupnutí auta a samozřejmě jako majitel motoru 1.2 TSI i rozvody, které byly po 13.000 km měněny, nicméně známý rachtavý zvuk při startu se sporadicky, ale postupně čím dál výrazněji objevuje už teď. Má někdo podobný problém se stabilizátory nebo podvozkem?

Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátory po 21.000 km

Příspěvek od Pali_no »

Ja mam nabehane 26.000 a ziadne pazvuky pocutelne niesu.

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Stabilizátory po 21.000 km

Příspěvek od TraI »

Mně ještě v záruce komplet přední měnili, upozornil jsem na tyhle pazvuky a nebylo žádných dalších řečí, příčinu si našli a vyměnili.

Tyburec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 02.05.2012 11:48

Re: Stabilizátory po 21.000 km

Příspěvek od Tyburec »

Mi začaly stabilizátory (kosti) klepat při 25000km a při 35000km jsem je nechal u známého vyměnit. Stály i s prací oba něco do 1000kč.

litra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 10.10.2011 10:03

Re: Stabilizátory po 21.000 km

Příspěvek od litra »

Taky jsem řešil vrzání dveří, aspoň jsem si myslel, že je to ze dveří, už jsem byl z toho nešťastný. Pro všechny, kterým to taky dělá - nejsou to dveře, ale boční airbagy, je třeba rozebrat sloupky a utáhnout několik šroubů. Nechtěli mi to v servise říct, ale hned si byli jisti, co to je, asi běžná věc, o které se nemá mluvit.
2,0 GTD VII DSG

GPlusJ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.04.2011 11:58

Re: Stabilizátory po 21.000 km

Příspěvek od GPlusJ »

Potvrzuji problém s vrzáním sloupků - nutné rozebrání a úprava uchycení bočních airbagů. Provedeno i na mém autě. Projevovalo se při kroucení auta, např. pokud jedno přední kolo najelo při pomalé jízdě na obrubník (nebo nějakou vyvýšeninu) nebo naopak sjelo do díry. Vrzání, jako ve starém hradu ....

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: Stabilizátory po 21.000 km

Příspěvek od voodoo »

No mne obcas tiez nieco vrzga. Ktore stlpky su problemove? A,B,C?

Lubo01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.07.2011 11:47

Re: Stabilizátory po 21.000 km

Příspěvek od Lubo01 »

A ja som myslel, že mi to vŕzgajú gumené tesnenia okolo dverí a chystám sa ich vyčistiť. Nemôže byť to vŕzganie aj z toho?
Golf 6, 1,2TSi 63kw, Trendline, Biela Candy, RCD 310, Climatronic, PP plus, Secure paket, Sport paket interiér, Park assist

GPlusJ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.04.2011 11:58

Re: Stabilizátory po 21.000 km

Příspěvek od GPlusJ »

Problémový jsem měl B sloupek. Jelikož mi to dělalo pouze při pomalé jízdě, dalo se to celkem snadno zjistit, že to nejsou dveře - prostě jsem je nechal při pomalé jízdě otevřené, abych vyloučil problém s vrzajícím těsněním kolem dveří. Jenom bacha, ať nevypadneš ven ... :wink:

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: Stabilizátory po 21.000 km

Příspěvek od voodoo »

Tak vykúšal som a sú to tesnenia dverí. Vŕzga to aj pri stojacom aute a zatlačení na rám dverí nahor. Super vŕzgavú gumu sa im podarilo tam dať, tak teraz môžem laborovať čím to ošetriť aby to stíchlo.

Uživatelský avatar
Re5pecT_R5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 18.05.2009 07:47

Re: Stabilizátory po 21.000 km

Příspěvek od Re5pecT_R5 »

Tak auto je od pondělka v servise. Vyměnili kost stabilizátoru, původní byla špatná. Včera namazali dveře nějakým suchým mazadlem, je to prý o dost lepší, ale vrzání je prý slyšet pořád, mají podezření na sametky na dveřích. Rozvody jim prý ani jednou nepředvedly rachot, takže to zatím neřeší, tak jsem zvědav s čím zítra příjdou, samozřejmě náhradní vůz jsem si musel obstarat sám, zdarma po dobu opravy ani náhodou.

Uživatelský avatar
Re5pecT_R5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 18.05.2009 07:47

Re: Stabilizátory po 21.000 km

Příspěvek od Re5pecT_R5 »

Auto je ze servisu doma :-)

Změny:
-kosti stabilizátorů vyměněny za nové
-servisní akce podložka k servomotoru ovladání Wastegate+nový SW /oproti minulé verzi je motor mnohem kultivovanější a o něco tišší/
-a hlavně po 1.5 roce nevržou dveře, zdroj byly prý sametky na horní straně dveří, v autě je klid jako v hrobě, takhle si představuju nové auto, doufám, že se v servisu uvidíme jen na výměnu oleje

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Stabilizátory po 21.000 km

Příspěvek od net.work »

Re5pecT_R5 píše:Auto je ze servisu doma :-)

Změny:
-kosti stabilizátorů vyměněny za nové
-servisní akce podložka k servomotoru ovladání Wastegate+nový SW /oproti minulé verzi je motor mnohem kultivovanější a o něco tišší/
-a hlavně po 1.5 roce nevržou dveře, zdroj byly prý sametky na horní straně dveří, v autě je klid jako v hrobě, takhle si představuju nové auto, doufám, že se v servisu uvidíme jen na výměnu oleje
a s tim novym sw mas stejnou spotrebu a stejny vykon motoru?
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“