Tip na karosáře či lakýrníka

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Tip na karosáře či lakýrníka

Příspěvek od fkabl »

Dnes jsem na infarkt. Přišel jsem k autu (Golf VI. černá barva) a uprostřed řidičových dveří bouchanec jako prase pravděpodobně od dveří jiného auta - s promáčklinou a škrábancema :grr:

Prosím vás o tip na nějakou šikovnou firmu nejlépe v Brně a okolí - není podmínkou, která to odborně spraví - nejlépe "vyháhnutím" tlakem a rozleštěním... Díky.

Myslíte, že to má smysl uplatňovat z havarijka, kde mám spoluúčast 1% nebo 1000,- Kč? Zda to přijítí o bunusy stojí za to? Díky.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Tip na karosáře či lakýrníka

Příspěvek od TSIman »

fkabl píše:Dnes jsem na infarkt. Přišel jsem k autu (Golf VI. černá barva) a uprostřed řidičových dveří bouchanec jako prase pravděpodobně od dveří jiného auta - s promáčklinou a škrábancema :grr:

Prosím vás o tip na nějakou šikovnou firmu nejlépe v Brně a okolí - není podmínkou, která to odborně spraví - nejlépe "vyháhnutím" tlakem a rozleštěním... Díky.

Myslíte, že to má smysl uplatňovat z havarijka, kde mám spoluúčast 1% nebo 1000,- Kč? Zda to přijítí o bunusy stojí za to? Díky.
Tak tohle jsem řešil v lednu, kdy mi někdo udělal rýhu na zadních dveřích a oprava stála 22000,-Kč v metalíze. Rozleštit to nešlo a lakovali od poloviny předních až po zadní blatník, aby se to ztratilo. Při spoluúčasti 1000,-Kč, kterou jsem měl taky to stálo za to. U ČP při první poj. události nesnižují bonus (alespoň u mne to tak bylo, než jsem měl druhou pojistnou událost). Než jsem to nahlásil, jel jsem do autorizovaného sevisu za šéfem lakovny, aby se na to podíval a řekl řešení a cenu (doufal jsem, že to rozleští za pár kaček, ale vyvedl mě z omylu). Když to na mne vybalil, tak jsem to hned hlásil na ČP. Musíš mít pojištění na vandalismus a asi bude nutné zajet nahlásit škodní událost na Policii ČR. Nedávno jsem viděl v TV, že některé pojišťovny nechtějí plnit za poškození z podzemkách atd., takže je potřeba se poradit s agentem, zda má význam událost hlásit. Já to měl na veřejném parkovišti.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Tip na karosáře či lakýrníka

Příspěvek od Thorwards »

Promáčknutí umí prý dobře opravit tady: http://www.scspraha.cz/cz/uvod/" onclick="window.open(this.href);return false; ale mám to jen z doslechu. Lak nevím, co jsem viděl práce autorizovaných servisů, tak se mi zatím nelíbila snad ani jedna.

blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Re: Tip na karosáře či lakýrníka

Příspěvek od blackhawk »

fkabl píše:Dnes jsem na infarkt. Přišel jsem k autu (Golf VI. černá barva) a uprostřed řidičových dveří bouchanec jako prase pravděpodobně od dveří jiného auta - s promáčklinou a škrábancema :grr:

Prosím vás o tip na nějakou šikovnou firmu nejlépe v Brně a okolí - není podmínkou, která to odborně spraví - nejlépe "vyháhnutím" tlakem a rozleštěním... Díky.

Myslíte, že to má smysl uplatňovat z havarijka, kde mám spoluúčast 1% nebo 1000,- Kč? Zda to přijítí o bunusy stojí za to? Díky.
Tohohle se taky vžycky děsím,parkovat na veřejných parkovištích. Pokud to lze,zásadně se jim vyhýbám. Je to o nervy to také přiznávám. Když už tam musím,nechávám v autě někoho "hlídat". Pokud je to na delší dobu, snažím se zastavit podél chodníku v řadě, případně si vyberu ten nejodlehlejší kout parkoviště, kde je relativně klid. Někteří lidi jsou prostě dobytek, nemají zábrany outloukat vedle stojící i to nejluxusnější auto. :baseball: Možná právě proto mám zatím všechny dveře u auta bez důlků. Nechci ti brát iluze,ale podle mého názoru to jen vytáhnutí tlakem a rozleštění vždycky bude na tak velké ploše trochu vidět.
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Tip na karosáře či lakýrníka

Příspěvek od fkabl »

Tak jsem se rozhodnul jít přímo do značkového servisu VW. Mám auto stále v záruce a 1% spoluúčast havarijka, takže se mi nechce experimentovat se zárukou na auto a zaplatím 1 000,- stejně ve značkovém servisu, jako nějakému garážníkovi. Tak se na to jejich karosáři a lakýrníci dívali a i když je to malá propuklina a šrábanec, nebude jiná cesta než to "dírkařem" vyklepnou a stříknout celé dveře. Cena bude cca 6-10 tis. Naštěstí nemám metalízu,to by museli stříkat i okolní další díly. Ta sranda bude trvat 3 dny. Takže teď jen najít čas zavolat na pojišťovnu, nahlásit to a jít do toho. Snad to značkový servis udělá dobře a nebude to poznat. Taky doufám, že až mi dají dveře dohromady, nebude v nich něco v interiéru rachotit, ťukat, lupkat...na to jsem alergický :x

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tip na karosáře či lakýrníka

Příspěvek od jkjc »

Kluci neblazněte s tím lakováním nikdy to nebude jako original pokud to jde rozleštit využijte např. tohoto http://www.opravydeformaci.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; mám osobně vyzkoušeno a i velikou deformaci spraví tak, že nic nepoznáte... a je to levnější než lakování

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Tip na karosáře či lakýrníka

Příspěvek od Pantani »

Pro tyhle ucely jsem si zapamatoval jednu adresu http://www.karosar.cz" onclick="window.open(this.href);return false;. Nezkousel jsem, bez zaruky, ani tam nikoho neznam a ani si nijak jinak neprihrejvam polivcicku, jen si jsem vedom, ze to taky budu nekdy urcite potrebovat! ;-)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“