Vibrace DSG rozjezdy v D2

Moderátor: SandrikGVI

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Pantani »

Já vím, že si rozumíme ale říkám, že bych do toho takhle nešel, podle mýho to musí komplet udělat jedna dílna. Takže pokud by to CELÝ udělal Sixta, nemám teoreticky problém. Není to o známých, není to o šetření, je to o tom, že když se to pak začne sypat, tak je těžký ty dva lidi pak dát dohromady aby se "sešli" a dohodli se kdože to dá do pořádku, přičemž každý bude tvrdit, že právě on to má dobře. Výsledkem bude ale přitom jen moje nepojízdný auto.

Já to zatím nechám do garančky asi bejt, jestli to začne zase vrnět, tak holt to budu řešit ještě o něco dřív. Do Prahy za Sixtou kvůli tomu určitě asi zatím nepojedu ale pokud by s aut. servisem nebyla řeč, určitě to zvážím. Trval bych ale na tom, že to udělají celý, viz výše uvedené důvody.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Pantani »

Jsem po výměně spojky. Ujel jsem s tím už asi 500 km a je to bez problémů, vrnění, vibrace v nízkých rychlostech nebo při zrychlování na 2. stupeň jsou ty tam. Je na to TPI číslo 2026097/7, VW má aktuálně akci i tady v ČR že o tom servisy mají vědět a měnit to. V DE už to probíhá několik let... opravdu chuťovka.
Cena za opravu u mě byla zatím 0,-, protože VW platí 100% materiálu a 50% práce s tím, že plnění těch 50% práce se posílá na CarGarant. Otázka je, jestli to tam uznají (od pár lidí na netu vím, že to dost svádí na opotřebení). Pokud ne, pozdravuje mě 3.000,- za práci, ale to je pakatel, když to celý stojí 25.000,-...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od net.work »

tak za tu 3k je to i tak dost v pohode cena... Ja jsem to dnes poslal znamemu do Hellera, tak jsem zvedav jak se k tomu postavi...

BTW promin ze sem neodepsal na SZ, nejak ted nestiham....
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Pantani »

SZ: v pohode.
Jo, cena je dost dobrá na to, že auto už dávno není v záruce.
Spíš bych se ale teďka chtěl projet v nějakým novým, třeba v G7, kterej by měl taky DSG7, abych měl porovnání, jak se chová převodovka v novým a v tom mým. Zajímá mě to porovnání.

Dej vědět, jak jsi dopadl tam u vás!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od net.work »

Tak můžu potvrdit, TPI pro můj vůz je taky dostupná. Dneska jsem odvezl auto na diagnostiku spojek - docela mě překvapilo, že je dokonce další servisní akce na výměnu převodového oleje! Večer budu vědět jestli budou spojky měnit (doufám teda že ano)...
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Pantani »

To jsem rád a věřím, že ti taky pomůžou, i když fakt pomalu aby se jich člověk doprošoval :-( Mně spojky vyměnilli, od tý doby je relativní pokoj, to klasický drnčení už neexistuje.
Další servisní akce na výměnu oleje může klidně bejt, není to ta akce na výměnu oleje za minerální? - infomovaly o tom média, že za určitých u nás nesmyslných povětrnostních podmínek se může něco dít a že VW svolává auta s DSG po celým světě

ps: jaký je číslo toho tvýho TPI od spojek? Je to 2026097/x?.Jaký je číslo TPI pro ten olej? Zeptám se na to taky.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od net.work »

tak pristi tyden me ceka vymena spojek, sice to pry uplne nesplnilo 100% ty pozadavky VW na vymenu, ale ze tomu pry nejak pomohli (no, mel sem 1/5 nadrze pryc a spotrebu 11L/100 :D ), ale hlavne ze to bude OK...

Ad to TPI - myslim ze jsem tomu znamemu psal to stejne cislo co ty a dle toho to dohledal...
Ad vymena oleje - na papire mam 34F6 - Výměna převodového oleje - má to být přímo svolávací akce ne TPI (aspoň mi tvrdil že TPI je něco jiného než svolávací akce).
Ad peníze - 100% materiál a 70% práce hradí VW, takže asi stejné jako u Tebe
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Pantani »

Ad vymena oleje: olej mě taky zajímá, i když rozhodně ne tolik. Jestli je to fakt to, co jsem četl všude možně na netu, tak nějaký nebezpečí hrozí možná když to budu provozovat někde v Africe, ne tady - je to problém za určitý teploty a vlhkosti vzduchu.
Ale tady můj VW servis mi to asi trošku zatajil, ne? Dle týhle stránky po zadání mýho VIN se objeví, že se i mně má pod kódem, který i ty uvádíš, měnit olej. Na výměně pneumatik jsem byl 25.4.2014... Ať mi nikdo neříká, že jim to tam nevyběhne automaticky, protože když jsem kdysi byl taky na gumách (jezdím pořád do stejnýho autorizáku), tak mi automaticky na svolávací akci opravili něco v klimošce!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od net.work »

Takže jsem po výměně spojek a oleje :)
Stálo mě to 2540,- korun a musím říct že je to mnohem lepší! Vibrace při rozjezdech už nepozoruji a i řazení je daleko jemnější, bez škubanců.

Zatím spokojenost :)
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Pantani »

Gratuluju, to je dobře! :D Že to byl ale proces! :evil:
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

kazimmov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.03.2012 11:08

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od kazimmov »

Kolik Vás stála výměna oleje v DSG v autorizáku? Taky mi při rozjezdu auto tak divně drnčí a vibruje, jak kdyby prokluzovala spojka a nedoléhala, ale auto jsem kupoval ojeté, tak jsem tomu nevěnoval pozornost a přišlo mi to jako běžné.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Pantani »

kazimmov píše:Taky mi při rozjezdu auto tak divně drnčí a vibruje, jak kdyby prokluzovala spojka a nedoléhala, ale auto jsem kupoval ojeté, tak jsem tomu nevěnoval pozornost a přišlo mi to jako běžné.
Najdi video na youtube, který tvýmu problému nejvíc odpovídá a pošli link, třeba tu najdeš někoho s podobným problémem.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

supik11
Člen klubu
Příspěvky: 27
Registrován: 20.05.2014 07:11

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od supik11 »

Takže u mě stejný postup jako u ostatních. Po přehrání sw to klepalo míň, ale řadilo ve vyšších otáčkách a spotřeba vyskočila o víc než 1 l/100 km. Za dva dny jsem byl v servisu znova a už jsem jim dal rovnou číslo té akce. Chvilku se technik tvářil, že informace z fór stojí za přehlédnutí, ale nakonec si to přečetl. Když už si to vytiskl, tak jsem si říkal, že se snad problém vyřeší. Odpoledne volali, že je to opravdu na výměnu spojky a spojku objednávají. Ale že to nebude hned, protože neví kolik vymezovacích podložek tam má přijít. Takže musí spojku prý namontovat, naměřit a objednat přesný počet podložek. Prý podložky za 350,- Kč/ks na skladě nedrží. :-D

najeto před opravou - 152tis. km

účet:
práce
spojka demo/montáž - 870,-
převodovka demo/montáž - 3713,-
Materiál:
sada opravárenská spojka - 8996,-
podložka vyrovnávací - 519,-
podložka vyrovnávací - 44,-
víko - 31,-

drobný materiál - 229,-

PLUS 21 % DPH. Celkem tedy 17425,-
Naposledy upravil(a) supik11 dne 07.09.2014 23:19, celkem upraveno 1 x.
VW golf VI variant rv. 2011, 1,6 Tdi, DSG, grey , cca 288tis. km

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Pantani »

Vitej v klubu! :-) Kolik s tim mas nalitano?
Pak dej vedet, kolik po tobe chteli.
Na tady zverejnenym cisle TPI a tvoji zkusenosti je videt ze se obcas dokonce i vyplati nejake to forum si procist, dokonce i k udivu soudruhu z autorizovanych servisu.
Na me se tenkrat ten pan nedival nijak pohrdave, spis bych naopak rekl, ze ho spis docela uprimne zajimalo co jsem mu prinesl. A i v mym pripade tomelo smysl!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

supik11
Člen klubu
Příspěvky: 27
Registrován: 20.05.2014 07:11

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od supik11 »

2 Pantani: Doplněno v původním příspěvku.
VW golf VI variant rv. 2011, 1,6 Tdi, DSG, grey , cca 288tis. km

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“